restauracje

Artykuły - Restauracje (74)

Filmy - Restauracje (15)

 • Restauracja serwuje jedzenie gościom siedzącym w „szklarniach”. Pomysłowe?

  Ta holenderska restauracja wymyśliła ciekawy sposób serwowania posiłków w czasach pandemii. W celu dbania o bezpieczeństwo gości, na terenie konceptu Serres Sépparées powstały dwu lub trzyosobowe "szklarnie". Goście w odpowiedniej odległości mogą delektować się w nich smakiem wegańskich potraw. Pracownicy również pamiętają o zachowywaniu środków bezpieczeństwa, nosząc rękawiczki i przyłbice. Posiłki podawane są na długich deskach, bez konieczności kontaktu z gośćmi. Właściciele planują otwarcie na koniec maja. (Cover Video/x-news)
 • Srebrne tsunami coraz częściej jada w lokalach gastronomicznych

  Polacy coraz chętniej chodzą do restauracji, a co za tym idzie – zostawiają w nich coraz więcej pieniędzy. Jak wynika z raportu „Polska na Talerzu 2018” firmy MAKRO Cash & Carry Polska, w dni robocze wydajemy zwykle od 11 do 20 zł na jeden posiłek, z kolei w weekendy – od 21 do 30 zł. Co ciekawe, wyższe rachunki płacą często klienci powyżej 50. roku życia, którzy odgrywają na rynku gastronomicznym coraz większą rolę.
 • Polacy wydają coraz więcej na posiłki na mieście

  Kwota zostawiana w lokalach, zarówno w ciągu tygodnia, jak i podczas weekendowych wyjść, wynosi od 10 do 30 zł – takiej odpowiedzi udzieliło 32 proc. respondentów badania „Polska na Talerzu 2017”. Często szukamy miejsc, które oferują dobrą jakość i korzystną cenę. Co z napiwkami? Zostawiamy je coraz częściej.
 • Rynek gastronomiczno-hotelarski może wzrosnąć w tym roku o 4 proc

  Prognozowany wzrost PKB, spadające w dłuższym okresie bezrobocie oraz rosnące wynagrodzenia pracowników to czynniki, które powinny pobudzać wzrost na rynku gastronomicznym. Udział wydatków na gastronomię w relacji do zarobków wciąż jest niższy niż w Czechach czy na Słowacji, ale restauratorzy już widzą, że Polacy coraz częściej jedzą poza domem. Negatywny wpływ na branżę może mieć podatek od sprzedaży detalicznej, za to pozytywnie na ruch w restauracjach może wpłynąć program „Rodzina 500+”, który zacznie obowiązywać od kwietnia. – Są to jednak czynniki, które mają wpływ dosyć spekulacyjny, nieistotny. Najważniejsze, że PKB rośnie, płace Polaków są coraz wyższe, zmieniają się trendy i mentalność. Tak czy inaczej rynek gastronomiczny powinien się rozwijać – mówi Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska.