restauracja

Artykuły - Restauracja (92)

 • Proste sposoby, aby przetrwać wizytę z dzieckiem w restauracji

  Proste sposoby, aby przetrwać wizytę z dzieckiem w restauracji

  ​Dla niektórych rodziców perspektywa wyjścia z dziećmi do restauracji jest wyjątkowo stresująca. Wiadomo, że milusińscy mają krótki okres skupienia uwagi i nie potrafią usiedzieć długo w jednym miejscu. Nie oznacza to jednak, że chcąc zjeść na mieście, jesteśmy skazani tylko na sieci fast foodów. Przedstawiamy kilka trików, które pomogą przetrwać wizytę z dziećmi w restauracji. I to bez użycia ogłupiających ekranów.
 • Polacy wydają coraz więcej na posiłki na mieście

  Polacy wydają coraz więcej w restauracjach. Kwota zostawiana w lokalach, zarówno w ciągu tygodnia, jak i podczas weekendowych wyjść, wynosi od 10 do 30 zł - takiej odpowiedzi udzieliło 32 proc. respondentów badania "Polska na Talerzu 2017". Często szukamy miejsc, które oferują dobrą jakość i korzystną cenę. Co z napiwkami? Zostawiamy je coraz częściej.
 • Czy Polacy zaczną wynosić jedzenie z restauracji?

  Czy Polacy zaczną wynosić jedzenie z restauracji?

  Rocznie na świecie jest marnotrawione 1,3 mld ton żywności, z czego 9 mln ton - w Polsce. Najwięcej jedzenia w naszym kraju marnuje się na etapie produkcji (6,6 mln ton w ciągu roku). Ponad 2 mln ton zmarnowanej żywności to "zasługa" konsumentów. Za pozostałe 350 tys. ton odpowiadają m.in. sieci handlowe i dystrybutorzy.
 • USA: "Śniadaniowa rewolucja" w McDonald's

  USA: "Śniadaniowa rewolucja" w McDonald's

  Jak informuje CNN, od 6 października klienci restauracji McDonald's w USA mogą przez cały dzień korzystać z oferty śniadaniowej.
 • Pomysł na restaurację - dania z resztek

  Pomysł na restaurację - dania z resztek

  Trzy tony żywności ląduje w Niemczech co sekundę na śmietniku. Nowe berlińskie stowarzyszenie zamierza walczyć z marnotrawstwem żywności i otworzyć restaurację. Serwowane w niej dania będą pochodziły "z odzysku".
 • Wkrótce wszyscy będziemy jeść drukowane jedzenie

  Wkrótce wszyscy będziemy jeść drukowane jedzenie

  Posiłki wytworzone w technologii druku 3D to wcale nie melodia przyszłości. Właśnie takie dania chce serwować firma Reimagine Food.
 • Resztki jedzenia należą się jak psu buda

  Resztki jedzenia należą się jak psu buda

  Klient restauracji ma prawo do zabrania resztek jedzenia w torebce, tzw. doggy bag - orzekł włoski Sąd Najwyższy.
 • Duńska restauracja "Noma" po raz czwarty uznana za najlepszą w świecie

  Duńska restauracja "Noma" po raz czwarty uznana za najlepszą w świecie

  Restauracja "Noma" z Kopenhagi po raz czwarty została uznana za najlepszą w świecie, co ogłosili w poniedziałek w Londynie najwięksi znawcy kuchni i dziennikarze zajmujący się gastronomią.
 • Wszystko, co trzeba wiedzieć o cenach

  Wszystko, co trzeba wiedzieć o cenach

  Aktualnie prawie każdy sprzedawany produkt musi być oznaczony ceną (metkowany) oraz musi znajdować się przy nim wywieszka zawierająca m.in. nazwę produktu, jego cenę, czasem nazwę producenta. Metkowanie każdego artykułu może być uciążliwe dla przedsiębiorcy i jego pracowników, dlatego też planuje się odejście od obowiązku naklejania cen na poszczególne towary. Jakie obecnie zasady obowiązują przedsiębiorców przy określaniu i informowaniu o cenach sprzedawanych towarów oraz usług i czego mogą spodziewać się po wejściu w życie nowej ustawy?
 • Jak przeżyć walentynki?

  Jak przeżyć walentynki?

  Macie dość komercyjnej chały, jaka pojawia się wokół walentynek? Chcecie zaoszczędzić nieco grosza, a równocześnie nie narazić się swojej partnerce? Przeczytajcie to koniecznie!

Filmy - Restauracja (18)