resort gospodarki

Artykuły - Resort gospodarki (211)

 • Pikieta hodowców karpi w Warszawie

  Pikieta hodowców karpi w Warszawie

  W Warszawie rozpoczęła się pikieta hodowców karpi. Sprzeciwiają się oni planom odebrania hodowcom ryb rekompensat wodno-środowiskowych. Pieniędzmi zarządza resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
 • Resort gospodarki chce zmienić ustawę o OZE

  Resort gospodarki chce zmienić ustawę o OZE

  - Ministerstwo Gospodarki przygotowało założenia projektu nowelizacji ustawy o OZE, niebawem trafią one do uzgodnień międzyresortowych; jeśli ten proces przebiegnie sprawnie, projekt trafi do Sejmu przed wakacjami - poinformował wiceszef resortu Jerzy Pietrewicz.
 • Teraz nowelizujemy ustawy już po tygodniu!

  Teraz nowelizujemy ustawy już po tygodniu!

  Resort gospodarki rozważa możliwość nowelizacji ustawy o OZE. W środę, podczas posiedzenia sejmowej komisji nadzwyczajnej ds. energetyki i surowców energetycznych, wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz zapowiedział, że miałaby ona charakter techniczny i doprecyzowujący.
 • KNF: Renta dożywotnia to niebezpieczny produkt

  KNF: Renta dożywotnia to niebezpieczny produkt

  Nadzór nad rynkiem finansowym ma poważne zastrzeżenia do przygotowywanego przez resort gospodarki projektu ustawy o rencie dożywotniej.
 • Jak my to robimy? Wkoło chaos, a Polska rośnie w siłę

  Jak my to robimy? Wkoło chaos, a Polska rośnie w siłę

  Produkcja przemysłowa w lipcu w Polsce wzrosła o 2,3 proc. rok do roku. Resort gospodarki wylicza, że w sierpniu będzie to 2,6 proc. rok do roku. Może jeszcze nie pędzimy, ale zbieramy się do biegu.
 • Włosy stają dęba na wieść o stratach górnictwa!

  Włosy stają dęba na wieść o stratach górnictwa!

  Resort gospodarki pracuje nad ustawami, które mają usprawnić handel węglem i zwiększyć jego konkurencyjność. Chodzi m.in. o planowane nowelizację Prawa energetycznego i rozporządzenie ws. jakości sprzedawanego węgla. Co zrobić jednak z gigantycznymi stratami branży?
 • Nasze firmy zaoszczędzą 1 mld złotych rocznie

  Nasze firmy zaoszczędzą 1 mld złotych rocznie

  Rząd we wtorek zajmie się projektem zniesienia kolejnych barier w działalności małych i średnich firm. Jest to cel tzw. czwartej transzy deregulacyjnej przygotowanej przez resort gospodarki we współpracy ze środowiskami gospodarczymi i innymi resortami.
 • Jak rząd ugryzł 11 mld złotych

  Jak rząd ugryzł 11 mld złotych

  Resort gospodarki nakreślił plan podziału pieniędzy z nowej perspektywy UE na innowacje - informuje "Puls Biznesu".
 • Te pieniądze są tylko dla Polek

  Te pieniądze są tylko dla Polek

  Polki, które prowadzą lub planują rozpocząć działalność gospodarczą, wkrótce będą mogły uzyskać niskooprocentowaną, inwestycyjną pożyczkę w wysokości 20 - 40 tys. zł. Pilotażowy projekt realizuje resort gospodarki i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
 • Trwają prace przy nowej ordynacji podatkowej

  Trwają prace przy nowej ordynacji podatkowej

  Propozycje dotyczące nowej Ordynacji Podatkowej przekazał m.in. przedsiębiorcom do konsultacji resort gospodarki. Gotowe rekomendacje chce przedstawić prezydentowi, premierowi i parlamentowi, z sugestią powołania Komisji do spraw Reformy Prawa Podatkowego.

Filmy - Resort gospodarki (1)

 • Resort gospodarki pomaga producentom mebli w promowaniu się na europejskich rynkach

  Niemcy, Rosja, Ukraina, Wielka Brytania i Francja to pięć rynków, na których chcą się promować producenci polskich mebli. Wspiera ich w tym Ministerstwo Gospodarki, m.in. poprzez pomoc de minimis, zagraniczne misje handlowe oraz specjalistyczne szkolenia dla firm. – Wybraliśmy 15 branż, w tym również branżę meblarską, które uznaliśmy firmy mające duże perspektywy eksportowe – mówi Andrzej Eliasz, naczelnik wydziału realizującego projekt systemowy „Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych” w Ministerstwie Gospodarki.