resort finansów

Artykuły - Resort finansów (366)

 • Kościński: Wpływy z VAT były niższe zgodnie z oczekiwaniami

  Kościński: Wpływy z VAT były niższe zgodnie z oczekiwaniami

  - Wpływy podatkowe w maju są lepsze niż się spodziewaliśmy. Co prawda wpływy z VAT, zgodnie z oczekiwaniami, były niższe, jednak dochody z PIT w maju br. były na zbliżonym poziomie do maja 2019 r. - poinformował minister finansów Tadeusz Kościński.
 • Minister finansów: Deficyt nie jest dziś najważniejszy

  Minister finansów: Deficyt nie jest dziś najważniejszy

  - Będę ministrem, który w styczniu miał zbilansowany budżet, a w grudniu być może największy deficyt. Ale też patrząc z drugiej strony, jesteśmy jedynym krajem w UE, który w tym roku będzie mieć spadek PKB mniejszy niż 5 proc. i na pewno - mimo wszystko - jeden z najniższych długów. Od samego początku podkreślaliśmy - lepiej ratować gospodarkę teraz i wydawać pieniądze, niż za rok płakać, że nie mamy ani gospodarki, ani pieniędzy - podkreśla w rozmowie z Interią Tadeusz Kościński, minister finansów.
 • Kubów: Na ten moment budżet nie wymaga nowelizacji

  Kubów: Na ten moment budżet nie wymaga nowelizacji

  Na ten moment budżet nie wymaga nowelizacji. Na przełomie pierwszego i drugiego półrocza będziemy wiedzieć, jakie skutki pomocy w ramach tarczy antykryzysowej przełożą się na budżet państwa i wtedy oczywiście będziemy taki budżet nowelizować - mówił szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów.
 • MF: Deficyt do marca sięgnął 9,4 mld złotych

  MF: Deficyt do marca sięgnął 9,4 mld złotych

  W okresie styczeń - marzec 2020 r. deficyt wyniósł 9,4 mld zł - podało w czwartek Ministerstwo Finansów w informacji o wykonaniu budżetu państwa.
 • Tysiące wniosków podatników o ulgi

  Tysiące wniosków podatników o ulgi

  Do KAS trafiło ok. 29 tys. wniosków podatników o ulgi z powodu epidemii koronawirusa - poinformowała szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.
 • Obligacje skarbowe już nie ochronią przed inflacją

  Obligacje skarbowe już nie ochronią przed inflacją

  Oprocentowanie obligacji skarbowych spada. Już od maja resort finansów zacznie oferować papiery o znacznie niższym oprocentowaniu. I tak warunki na jakich oferowane mają być najpopularniejsze dotychczas obligacje czteroletnie będą prawie o połowę gorsze.
 • Luka w VAT nie spada już tak szybko. Resort finansów sięgnie po nowe narzędzia

  Luka w VAT nie spada już tak szybko. Resort finansów sięgnie po nowe narzędzia

  Wyliczenia Ministerstwa Finansów i niezależnych ekspertów pokazują, że czasy szybkiego obniżana luki w VAT mamy już za sobą.
 • Od 2020 roku płacący PIT według skali zarobią więcej

  Od 2020 roku płacący PIT według skali zarobią więcej

  Najniższa stawka podatku zmalała z 18 proc. do 17 proc. Wzrosły natomiast pracownicze koszty uzyskania przychodów. Według szacunków Ministerstwa Finansów, z obniżenia stawki skorzysta ponad 25 mln podatników.
 • Wpływy z VAT rosną, ale w mniejszym tempie. Ministerstwo Finansów bije na alarm

  Wpływy z VAT rosną, ale w mniejszym tempie. Ministerstwo Finansów bije na alarm

  Ministerstwo Finansów wysłało do dyrektorów wszystkich izb administracji skarbowej pismo, w którym prosi o wyjaśnienie przyczyn spadku wpływów na koniec listopada 2019 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym.
 • "Rzeczpospolita": Wydatki państwa pod mniejszym nadzorem?

  "Rzeczpospolita": Wydatki państwa pod mniejszym nadzorem?

  Zaskakująca dymisja w resorcie finansów. Odejść ma szef departamentu, który m.in. stoi na straży finansów państwa i hamuje nadmierny wzrost wydatków - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Filmy - Resort finansów (1)

 • Resort finansów wprowadzi VAT na dotacje unijne?

  Niepokoi nas stanowisko ministra finansów. Wydaje się, że Ministerstwo Finansów chciałoby istotnie rozszerzyć zakres opodatkowania - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Andrzej Bernatek, partner w Dziale Podatków firmy doradczej KPMG.