Requiem dla snu

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Requiem dla snu (Film (2000)[Requiem for a Dream] Reż.Darren Aronofsky) ,

Artykuły - Requiem dla snu (11)

 • Darren Aronofsky: O krok od szaleństwa

  Darren Aronofsky: O krok od szaleństwa

  Jeden z najoryginalniejszych współczesnych reżyserów czy mistrz pretensjonalizmu? Wrażliwy twórca czy histeryk bez wyczucia? Zależy od preferencji widza, ale jedno jest pewne - obok filmów Darrena Aronofsky'ego nie sposób przejść obojętnie. Twórca "Requiem dla snu" 12 lutego 2019 roku kończy 50 lat.
 • Kronos Quartet i "Requiem dla snu" w Krakowie

  Kronos Quartet i "Requiem dla snu" w Krakowie

  W Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie odbyło się w środę, 17 września, świętowanie czterdziestych urodzin zespołu Kronos Quartet. Muzycy wykonali między innymi kompozycję "Lux Aeterna", napisaną przez Clinta Mansella do filmu Darrena Aronofskiego "Requiem dla snu".
 • Darren Aronofsky: Biblijny epos

  Darren Aronofsky: Biblijny epos

  Darren Aronofsky ("Pi", "Requiem dla snu") zdradził, że jego kolejnym filmem będzie epicki obraz, podejmujący biblijne wątki. Reżyser zapewnił też, że nie będzie pracował nad "Lone Wolf and Cube", ponieważ Paramount Pictures, dla której ta ekranizacja samurajskiego komiksu miała powstać, nie ma praw do książki.
 • Twórca "Requiem dla snu" w Warszawie

  Twórca "Requiem dla snu" w Warszawie

  Darren Aronofsky - twórca tak znanych filmów, jak "Requiem dla snu" czy "Pi" - będzie gościem 22 Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Reżyser pokaże w Warszawie swój najnowszy film "Źródło". 9 października Darren Aronofsky zaprosi publiczność WMFF na premierowy pokaz filmu "Źródło". Artysta weźmie również udział w spotkaniu z widzami.
 • ENEMEF: Wygraj zaproszenia!

  ENEMEF: Wygraj zaproszenia!

  Przed nami kolejny ENEMEF, czyli Nocny Maraton Filmow. Tym razem organizatorzy zapraszają do Warszawy na Noc Hipnozy. Zeszłotygodniowa impreza spotkała się z tak dużym zainteresowaniem publiczności, że powtórka okazała się niezbędna. W ramach pokazu zaprezentowane zostaną dwa filmy Darrena Aronofskiego "Pi" i "Requiem dla snu" oraz "Obłęd" Johna Marburry'ego i amerykański "Efekt motyla". Dla użytkowników INTERIA.PL mamy podwójne zaproszenia na warszawski pokaz, który odbędzie się w sobotę, 17 grudnia.
 • Aronofsky wróci do "Fontanny"?

  Aronofsky wróci do "Fontanny"?

  Darren Aronofsky ("Requiem dla snu", "Pi") nie porzucił myśli o realizacji wielkiego widowiska "The Fountain", nad którym prace przerwano jesienią 2002 roku. Przyczyną tej drastycznej decyzji wytwórni Warner Bros. była realizacja innej epickiej opowieści, czyli filmu "Troja", dla której Brad Pitt ("Ocean's Eleven: Ryzykowna gra", "Zawód: Szpieg") zrezygnował z roli u Aronofsky'ego.
 • Biografia twórcy "Requiem dla snu"

  Biografia twórcy "Requiem dla snu"

  Życie wybitnego pisarza Huberta Selby'ego jr., autora m. in. "Requiem dla snu", stało się kanwą filmu dokumentalnego pod tytułem "A Couple of Things About Hubert Selby Jr." 75-letni obecnie amerykański pisarz wystąpił osobiście w tym interesującym projekcie. Autor czytał na ekranie fragmenty swoich książek.
 • Krak - Cult - Film w Krakowie

  Krak - Cult - Film w Krakowie

  Od kilku lat krakowski Dyskusyjny Klub Filmowy "Rotunda" organizuje w czerwcu festiwal filmów kultowych Krak - Cult - Film. Tegoroczny festiwal zainauguruje w poniedziałek, 3 czerwca, pokaz obrazu Darrena Aronofskiego "Requiem dla snu".
 • Narkotyki: Modny temat

  Narkotyki: Modny temat

  Narkotyki stały się jednym z najpopularniejszych tematów kina amerykańskiego. Po ogromnym sukcesie filmów "Traffic" i "Requiem dla snu", w piątek, 6 kwietnia, na ekrany kin w Stanach Zjednoczonych wchodzi obraz "Blow".
 • Aronofsky już w Polsce!

  Aronofsky już w Polsce!

  W czwartek, 8 marca, przyjechał do Polski Darren Aronofsky, przedstawiciel młodego amerykańskiego kina niezależnego, twórca głośnego filmu "Pi". Wizyta reżysera związana jest z premierą jego najnowszego obrazu "Requiem dla snu". Wieczorem Aronofsky spotkał się z publicznością w warszawskim kinie Muranów. W piątek, 9 marca, pojawi się w Krakowie, aby porozmawiać z widzami w kinie Pod Baranami.