Fakty - Republikanie (USA)

Artykuły - Republikanie (USA) (36)

 • ​USA: Kłopoty republikanów. Przegrywają kolejne wybory

  ​USA: Kłopoty republikanów. Przegrywają kolejne wybory

  Zwycięstwa demokratów w wyborach na gubernatorów w Wirginii i New Jersey mogą sugerować zmianę warty w amerykańskiej polityce. Republikanie obawiają się, że to początek złej passy, szczególnie że rekordowo niskie poparcie notuje prezydent Donald Trump, a kandydat partii na senatora został oskarżony o wykorzystywanie seksualne 14-latki.
 • Donald Trump: Opóźnić, opóźnić, opóźnić

  Donald Trump: Opóźnić, opóźnić, opóźnić

  Kandydaci ubiegający się o prezydencką nominację Partii Republikańskiej (GOP) zgodnie zaapelowali podczas sobotniej debaty, by Senat USA uniemożliwił prezydentowi Obamie nominowanie nowego członka Sądu Najwyższego, na następcę zmarłego sędziego Antonina Scalii.
 • USA: Republikańscy kandydaci atakują w debacie media i siebie nawzajem

  USA: Republikańscy kandydaci atakują w debacie media i siebie nawzajem

  ​Trzecia debata prezydencka Republikanów, która odbyła się w środę w Colorado, była zdecydowanie bardziej zacięta od poprzednich. Próbując zaistnieć, kandydaci atakowali siebie nawzajem, a także media i dziennikarzy CNBS, oskarżając ich o sprzyjanie Demokratom.
 • USA: Republikanin Scott Walker rozpoczął wyścig do Białego Domu

  USA: Republikanin Scott Walker rozpoczął wyścig do Białego Domu

  Gubernator Wisconsin Scott Walker, uważany za jednego z najpoważniejszych rywali byłego gubernatora Florydy Jeba Busha w walce o nominację Republikanów w wyścigu o fotel prezydenta USA w 2016 roku, oficjalnie ogłosił w poniedziałek start kampanii wyborczej.
 • ​USA: Kto rywalem Hillary Clinton?

  ​USA: Kto rywalem Hillary Clinton?

  To że Demokraci namaszczą Hillary Clinton na swojego prezydenckiego kandydata jest pewne jak wołowina w amerykańskim hamburgerze. Tymczasem u Republikanów trwa zażarta walka, w której trudno wskazać jednoznacznego faworyta.
 • USA: Jak zagłosuje czarna Ameryka?

  USA: Jak zagłosuje czarna Ameryka?

  Republikanie liczą, że po dwóch kadencjach Baracka Obamy uda im się przeciągnąć część afroamerykańskich wyborców na swoją stronę.
 • Świńska kampania polityczna w Waszyngtonie

  Świńska kampania polityczna w Waszyngtonie

  - Dorastałam kastrując wieprze - takim wyzwaniem swój klip wyborczy rozpoczęła Republikanka Joni Ernst. Dzięki tej umiejętności ma się doskonale odnaleźć w Waszyngtonie.
 • Media w USA: Pierwszy od 17 lat paraliż rządu

  Media w USA: Pierwszy od 17 lat paraliż rządu

  Nieprzyjęcie nowej ustawy budżetowej przez Kongres wymusiło pierwszy od 17 lat paraliż większości instytucji federalnych w USA. Impas oznacza, że 800 tys. pracowników federalnych idzie we wtorek na bezpłatne urlopy, a milion będzie pracować bez wynagrodzeń.
 • Media w USA: Blokada wydatków budżetowych grozi gospodarczą katastrofą

  Media w USA: Blokada wydatków budżetowych grozi gospodarczą katastrofą

  Blokada wydatków rządu, która nastąpi, jeśli Republikanie w Kongresie nie przestaną uzależniać przyjęcia ustawy budżetowej od odłożenia reformy systemu opieki zdrowotnej, grozi katastrofą finansową - komentują "New York Times" i "Washington Post".
 • Obama ostrzega Republikanów przed próbą torpedowania reformy zdrowotnej

  Obama ostrzega Republikanów przed próbą torpedowania reformy zdrowotnej

  Prezydent Barack Obama ostrzegł w piątek Republikanów przed pokusą wywoływania kryzysu budżetowego w celu storpedowania jego reformy systemu ochrony zdrowia, tzw. Obamacare. Oskarżył Republikanów, że chcą pozbawić milionów Amerykanów ubezpieczenia zdrowotnego.

Filmy - Republikanie (USA) (1)