Film - reprezentacja Polski

Synonimy:
kadra, kadra narodowa Orły
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Reprezentacja Polski (47)

 • TVP z prawami do pokazywania meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w latach 2022-2028

  TVP z prawami do pokazywania meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w latach 2022-2028

  Telewizja Polska stała się wyłącznym dysponentem praw telewizyjnych do pokazywania meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w latach 2022-2028 - poinformował na konferencji w siedzibie TVP jej prezes Jacek Kurski.
 • Orły 2021: Będą zmiany?

  Orły 2021: Będą zmiany?

  Przedłużenie do 28 lutego 2021 roku okresu kwalifikacji filmów i seriali do Orłów 2021 oraz dopuszczenie dystrybucji video w okresie zamknięcia kin - to niektóre z propozycji zmian w konkursie Polskich Nagród Filmowych Orły 2021, które zarekomendował członkom Akademii jej prezydent Dariusz Jabłoński.
 • Orły: Piętnaście nominacji dla "Bożego Ciała"

  Orły: Piętnaście nominacji dla "Bożego Ciała"

  "Boże Ciało" Jana Komasy - z 15 nominacjami - zostało faworytem Polskich Nagród Filmowych Orły 2020. Szanse na 12 statuetek, w tym za najlepszy film, reżyserię i zdjęcia ma "Pan T." Marcina Krzyształowicza. "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Maciej Pieprzycy powalczy o nagrody w 11 kategoriach, m.in. najlepszy scenariusz i główna rola męska.
 • Orły 2019: 7 statuetek dla "Zimnej wojny"

  Orły 2019: 7 statuetek dla "Zimnej wojny"

  Rozdano Polskie Nagrody Filmowe Orzeł. Triumfowała „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, która otrzymała siedem statuetek – w tym za film, reżyserię, scenariusz i aktorkę pierwszoplanową. Zadowoleni powinni być także twórcy „Kleru” Wojciecha Smarzowskiego. Film wyróżniono czterema statuetkami, w tym za pierwszoplanową i drugoplanową rolę męską.
 • Orły 2018: Triumf "Cichej nocy"

  Orły 2018: Triumf "Cichej nocy"

  Film "Cicha noc" triumfował na jubileuszowej, 20. gali Polskich Nagród Filmowych. Obraz w reżyserii Piotra Domalewskiego otrzymał aż 10 statuetek. Orły dla najlepszych aktorów powędrowały do Magdaleny Boczarskiej ("Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej") i Dawida Ogrodnika ("Cicha noc").
 • Orły: Trwa głosowanie na najlepszy film 20-lecia

  Orły: Trwa głosowanie na najlepszy film 20-lecia

  Trwa plebiscyt na Najlepszy Polski Film Dwudziestolecia, zorganizowany przez Fundację Legalna Kultura jako wydarzenie z okazji 20-lecia istnienia Polskich Nagród Filmowych "Orły", przyznawanych przez członków Polskiej Akademii Filmowej (PAF).
 • Orły 2017: "Wołyń" najlepszym filmem

  Orły 2017: "Wołyń" najlepszym filmem

  "Wołyń" został w poniedziałek nagrodzony Orłem 2017 dla najlepszego filmu. Najlepszym reżyserem ogłoszono jego twórcę, Wojciecha Smarzowskiego. Polskie Nagrody Filmowe otrzymali także m.in. Robert Bolesto, Anna Zamecka oraz Jan P. Matuszyński.
 • Orły 2017: W poniedziałek poznamy laureatów

  Orły 2017: W poniedziałek poznamy laureatów

  W poniedziałek, 20 marca, w Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się 19. ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. Po raz pierwszy w historii Orłów oficjalnym nadawcą ceremonii będzie Canal+. Początek odkodowanej transmisji o godz. 21.
 • Ogłoszono nominacje do Orłów 2017

  Ogłoszono nominacje do Orłów 2017

  Maciej Pieprzyca, Wojciech Smarzowski oraz Jan P. Matuszyński są wśród twórców, którzy powalczą w tym roku o Polskie Nagrody Filmowe Orły 2017. Nominacje "polskich Oscarów" ogłoszono we wtorek w Warszawie. Gali wręczenia nagród nie zobaczymy w TVP, tylko w Canal+.
 • Orły 2016: Triumf filmu "Body/Ciało"

  Orły 2016: Triumf filmu "Body/Ciało"

  Janusz Gajos i Maja Ostaszewska, oboje za role w filmie "Body/Ciało" otrzymali Orły 2016 dla najlepszego pierwszoplanowego aktora oraz najlepszej pierwszoplanowej aktorki. ‎Obraz w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej uznano też najlepszym filmem roku.