Fakty - reprezentacja Polski

Synonimy:
kadra, kadra narodowa Orły
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Reprezentacja Polski (17)

 • Ptasia grypa w Europie

  W austriackim samolocie lecącym z Wiednia do Brukseli znaleziono dwa orły zarażone ptasią grypą. Na pokładzie maszyny było prawie 130 osób. Ptaki uśmiercono, pasażerów poddano badaniom kontrolnym.
 • Portugalia - Polska 4:0

  Portugalia - Polska 4:0

  Piłkarska reprezentacja Polski przegrała dzisiaj na mistrzostwach świata z Portugalią 0:4 po strzałach Pedro Paulety w 14., 65. i 76. oraz Rui Costy w 87. minucie. Dzisiejsze spotkanie było meczem o wszystko dla obu drużyn. Wcześniej, grajaca w grupie D Polska przegrała z Koreą 0:2, a Portugalia uległa USA 2:3. Aby liczyć się w walce o wyjście z grupy oba zespoły potrzebowały zwycięstwa i trzech punktów. Niestety, polscy piłkarze, a zwłaszcza obrońcy, nie potrafili powstrzymać znakomicie usposobionych napastników portugalskich. Polacy przeprowadzili wiele ataków na bramkę rywali, ale nie potrafili strzelić gola. W ich grze, zdecydowanie lepszej niż w meczu z Koreą, zabrakło - w zgodnej opinii obserwatorów - pomysłowosci i skuteczności.
 • Jan Tomaszewski gościem RMF FM

  Jan Tomaszewski, były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski.
 • El. MŚ: Armenia - Polska 1:1

  W siódmym eliminacyjnym meczu do mistrzostw świata w grupie piątej, reprezentacja Polski zremisowała w Erewanie z Armenią 1:1. Bramkę dla "biało-czerwonych" zdobył w 6. minucie strzałem głową Radosław Kałużny, a osiem minut później po błędzie Michała Żewłakowa wyrównał Artur Petrosjan.
 • Porażka piłkarskiej reprezentacji polskich artystów

  Aktorzy i piosenkarze musieli wczoraj uznać wyższość zespołu mieszkańców Łęczycy i ostatecznie przegrali 3:8. Jednak w tym spotkaniu nie chodziło jedynie o wynik. Cały dochód z meczu zostanie przekazany na sfinansowanie wakacji dla najuboższych dzieci z Łęczycy i okolic.
 • Rozdano Polskie Nagrody Filmowe - Orły 2001

  Krzysztof Zanussi i Iwona Ziułkowska zostali nagrodzeni Polską Nagrodą Filmową - Orłem 2001 przyznawanym za dokonania w roku 2000 za najlepszy film. Otrzymali go za produkcję "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową".
 • Polska - Walia 0:0

  W rozegranym na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie meczu reprezentacja Polski zremisowała z Walią 0:0.