wydarzenia - reprezentacja Polski

Synonimy:
kadra, kadra narodowa Orły
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Reprezentacja Polski (17)

 • Modlitwa Krystyny Pawłowicz a zakaz handlu w niedzielę

  Modlitwa Krystyny Pawłowicz a zakaz handlu w niedzielę

  Posłanka Pawłowicz modli się o rozpad UE - Czeka nas "koniec Polski" komentuje. Tym czasem rząd dopuszcza się ''ingerencji w wybór ludzi''. Czy najnowsze propozycje zmian kodeksu mogą wpłynąć na społeczeństwo? Zobacz najchętniej komentowane artykuły minionego tygodnia.
 • Tomaszewski: Mam swoje zdanie, z którym się zgadzam

  Tomaszewski: Mam swoje zdanie, z którym się zgadzam

  Wypowiedziałem te zdania, kiedy byłem członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta, nie posłem, natomiast w tej chwili pan premier Jarosław Kaczyński uznał, że to był błąd taktyczny - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Jan Tomaszewski.
 • Herbem Polski nie jest biały orzeł

  Herbem Polski nie jest biały orzeł

  Biały orzeł na czerwonym tle? Tak to na oko wygląda i tak opisuje polskie symbole konstytucja, ale heraldyk wytłumaczy wam dobrotliwie: w heraldyce kolor biały występuje niezwykle rzadko. A już na pewno nie ma go na naszym herbie.
 • Ogłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2010

  "Rewers", "Dom zły" i "Wojna polsko-ruska" otrzymały nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2010 w kategorii najlepszy polski film. Listę nominacji do Orłów 2010 w poszczególnych kategoriach ogłoszono w poniedziałek w Warszawie.
 • Leo Beenhakker musi oddać order!

  Leo Beenhakker musi oddać order!

  Prezydent Lech Kaczyński odbierze dzisiaj trenerowi reprezentacji Polski Leo Beenhakkerowi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, którym odznaczył go miesiąc temu.
 • Polska Anemia Nauk

  Polska Anemia Nauk

  Blisko 400 naukowców alarmuje: "Uniwersytet staje się fabryką, w której kadra naukowa pracuje na akord", "nasze badania stają się anachroniczne", studenci "są zmuszani do chodzenia na lekcje z nieudacznikami" - cytuje "Gazeta Wyborcza".
 • Zwiększa się liczba protestujących w "Budryku"

  Kolejna grupa górników dołączyła w piątek wieczorem do podziemnego protestu, prowadzonego na poziomie 700 m w kopalni "Budryk" w Ornontowicach (Śląskie).
 • Szmajdziński przekręcił orła

  Szmajdziński przekręcił orła

  Wojskowe orły patrzą nie w tę stronę, w którą powinny. W lewo zamiast w prawo. To wina Jerzego Szmajdzińskiego. Polityk lewicy jeszcze jako minister obrony podpisał decyzję odwracającą orły na wojskowych sztandarach - pisze "Dziennik".
 • Orły na sokołach

  Orły na sokołach

  Pierwsze amerykańskie myśliwce F-16 wylądują na polskim lotnisku za kilka dni. Choć decyzja o ich zakupie dla naszego wojska była krytykowana, staniemy się właścicielami jednego z najlepszych myśliwców świata. F-16 odniósł w walkach powietrznych 72 zwycięstwa i nie poniósł żadnej straty.
 • Polacy w finałach piłkarskich MŚ!

  Polacy w finałach piłkarskich MŚ!

  Reprezentacja Polski zakwalifikowała się w sobotę do finałów piłkarskich mistrzostw świata, które za rok odbędą się w Niemczech.

Filmy - Reprezentacja Polski (2)

 • Euro 2020. Lubański o szansach Polaków: Ograć Szwedów, Hiszpanów i Słowację - to będzie wyczyn

  "Byłem w Warszawie niedawno i słyszałem taką opinię niektórych - nawet zawodników - że będziemy zadowoleni, jak wyjdziemy z grupy. Wydaje mi się, że postawienie tak sprawy jest niedobre" – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były piłkarz reprezentacji Polski Włodzimierz Lubański pytany o to, jak poradzą sobie biało-czerwoni na rozpoczynających się dziś mistrzostwach Europy. "Jadąc na mistrzostwa Europy trzeba mieć wyższe cele, jechać po to, żeby coś konkretnego zdobyć. Konkretna zdobycz to jest pula medalowa” - dodał. "Ograć Szwedów, Hiszpanów i Słowację - to będzie wyczyn. Nie bójmy się tego, żeby powiedzieć, że jedziemy tak, by coś osiągnąć" – podkreślił, odnosząc się do grupowych rywali podopiecznych trenera Paolo Sousy.
 • Zbigniew Boniek o karach za aferę alkoholową: Pewne rzeczy muszą zostać między nami

  "Trener panuje nad reprezentacją, my panujemy razem z nim. Natomiast życie nie polega na tym, by łamać ludziom ręce i nogi za przewinienia. (…) Nie chcemy nikogo palić na stosie" - mówił Zbigniew Boniek, pytany przez Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM o kary nałożone przez Adama Nawałkę po aferze alkoholowej w polskiej kadrze. Dopytywany, dlaczego nie ujawniono, kto i jak został ukarany, odparł: "Czasami powiedzieć ludziom wszystko jest niedobrze. Nie damy się rozgrywać mediom. (…) Pewne rzeczy w grupie tak żywej, jaką jest grupa piłkarska, muszą zostać między nami. Natomiast trener Nawałka powiedział jasno - proszę o tym nie zapominać - że drugiej szansy dla nikogo nie będzie". Odnosząc się do ostatnich ekscesów z udziałem pseudokibiców na polskich stadionach, Boniek podkreślił: "Stadiony w Polsce są bezpieczne. Jakbyśmy zobaczyli, ile meczów było w Polsce granych jesienią, a w ilu były incydenty, to jest to promilowa sytuacja".