reprezentacja Polski

Synonimy:
kadra, kadra narodowa Orły
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Reprezentacja Polski (14630)

 • Robert Lewandowski kończy 30 lat

  Robert Lewandowski kończy 30 lat

  Najlepszy obecnie polski piłkarz Robert Lewandowski kończy we wtorek 30 lat. Urodziny obchodzi w roku, który akurat nie był dla niego specjalnie udany – występ na mundialu w Rosji okazał się porażką, z Bayernem nie wygrał Ligi Mistrzów i nie stał się bohaterem transferu.
 • Selekcjoner Jerzy Brzęczek ogłosi powołania 27 sierpnia

  Selekcjoner Jerzy Brzęczek ogłosi powołania 27 sierpnia

  Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek ogłosi powołania na mecze z Włochami i Irlandią dopiero 27 sierpnia.
 • Reprezentacja Polski. Czas na pierwsze powołania Jerzego Brzęczka

  Reprezentacja Polski. Czas na pierwsze powołania Jerzego Brzęczka

  Niespełna trzy tygodnie pozostały do meczu Włochy - Polska na inaugurację Ligi Narodów UEFA. Będzie to debiut nowych rozgrywek, a także debiut Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera. Przed trenerem pierwsza poważna decyzja - lista powołań.
 • Jerzy Brzęczek: Szykujemy się do Ligi Narodów, gotowa analiza gry Włochów

  Jerzy Brzęczek: Szykujemy się do Ligi Narodów, gotowa analiza gry Włochów

  - Jesteśmy gotowi, jeżeli chodzi o analizę Włochów. Będziemy przeprowadzać w Lidze Narodów pewne eksperymenty i sprawdzać zawodników. Być może komuś zmienimy pozycję - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.
 • Reprezentacja Polski. Brzęczek: Nikt, oprócz Piszczka, nie rezygnuje z kadry

  Reprezentacja Polski. Brzęczek: Nikt, oprócz Piszczka, nie rezygnuje z kadry

  - Jako Polak nie mam żadnych kompleksów, że muszę być gorszy od zagranicznego trenera - powiedział nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek. - Już jako piłkarz wielokrotnie myślałem trochę jak trener. Chociaż sam przestrzegam przed tym piłkarzy, bo to bywa niebezpieczne, ma się inne spojrzenie - dodał szkoleniowiec.
 • ​Reprezentacja Polski: Piszczek zrezygnował. Boniek komentuje

  ​Reprezentacja Polski: Piszczek zrezygnował. Boniek komentuje

  - Łukasz przez lata pokazywał charakter prawdziwego wojownika - tak prezes PZPN-u Zbigniew Boniek skomentował decyzję piłkarza Borussii Dortmund, Łukasza Piszczka, o rezygnacji z gry w reprezentacji Polski. W kadrze Piszczek rozegrał 65 meczów i zdobył trzy bramki.
 • Reprezentacja Polski. Stefan Żywotko: Nie dałem się wrobić w reprezentację

  Reprezentacja Polski. Stefan Żywotko: Nie dałem się wrobić w reprezentację

  ​Najstarszy, a zarazem najbardziej utytułowany polski trener, jeśli chodzi o zagraniczne klubowe sukcesy, Stefan Żywotko, z mieszanymi uczuciami przyjął decyzję o zmianie na stanowisku selekcjonera "Biało-Czerwonych". - Trudno powiedzieć, jak będzie - mówi 98-letni szkoleniowiec pytany o Jerzego Brzęczka.
 • Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek podał skład sztabu szkoleniowego

  Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek podał skład sztabu szkoleniowego

  Tomasz Mazurkiewicz będzie drugim trenerem reprezentacji Polski, Andrzej Woźniak szkoleniowcem bramkarzy, a członkami sztabu drużyny narodowej zostali jej były piłkarz Radosław Gilewicz oraz psycholog Damian Salwin - poinformował nowy selekcjoner Jerzy Brzęczek. Kontrowersje wzbudza osoba Woźniaka, który został skazany za korupcję i ustawianie wyników meczów.
 • Jerzy Brzęczek - olimpijczyk, który wybił się jako trener

  Jerzy Brzęczek - olimpijczyk, który wybił się jako trener

  Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek jest jedynym z piłkarzy srebrnej drużyny olimpijskiej z 1992 roku, który wybił się jako trener. Pozostali m.in. pracują na niskich szczeblach, szkolą juniorów lub są telewizyjnymi ekspertami.
 • Gdzie są nasi mistrzowie świata?

  Gdzie są nasi mistrzowie świata?

  Cztery lata to niby niewiele, ale w sporcie to szmat czasu. Najlepiej widać to choćby po 15-osobowej reprezentacji Vitala Heynena, w której do dziś ostało się raptem pięciu mistrzów świata. Ze złotej drużyny Stephane'a Antigi rok po roku odchodzili kolejni gracze, a po igrzyskach w Rio odejść musiał sam selekcjoner. Obecna kadra, która bronić będzie złota wywalczonego przed czterema laty, to już zupełnie inny zespół.

Filmy - Reprezentacja Polski (636)

 • "Kibicujemy reprezentacji Polski i Brzęczkowi". Wideo

  Dyrektor sportowy Wisły Płock Łukasz Masłowski w studiu Eurosportu wypowiedział się na temat niespodziewanego odejścia z klubu przed sezonem Jerzego Brzęczka, który został selekcjonerem reprezentacji Polski.
 • Konferencja Jerzego Brzęczka, nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wideo

  Żaden moment nie jest dobry, aby zmienić kapitana. Po mundialu spotkałem się z kilkoma zawodnikami osobiście, tymi, którzy w ostatnich latach tworzyli siłę tej kadry. Wszyscy zdają sobie sprawę, że mistrzostwa nam nie wyszły i chcą pokazać znowu tę twarz reprezentacji, którą widzieliśmy wcześniej - mówił Jerzy Brzęczek na swojej pierwszej konferencji prasowej w roli selekcjonera, podkreślając, że kapitanem pozostanie Robert Lewandowski. - Moim marzeniem zawsze było to, aby zostać selekcjonerem. Ale nie spodziewałem się, że stanie się to tak szybko – stwierdził Brzęczek.
 • Makuszewski o wyborze Brzęczka na selekcjonera. Wideo

  - Chodziły słuchy, że miał być selekcjoner z zagranicy, więc jakieś zaskoczenie jest. Ciekawie to wszystko wygląda. Miałem okazję współpracować z trenerem Brzęczkiem i mile wspominam ten czas. W tamtym sezonie wykonał w Płocku bardzo dobrą robotę – mówi o nowym trenerze kadry narodowej Maciej Makuszewski, pomocnik Lecha Poznań i reprezentant Polski.
 • Jerzy Brzęczek selekcjonerem reprezentacji Polski. Wideo

  Czy Jerzy Brzęczek to właściwy człowiek na właściwym miejscu i dobrym wyborem było mianowanie go na selekcjonera reprezentacji Polski? W tym materiale na tak poważne pytania nie odpowiadamy, lecz trochę przybliżamy kibicom jego sylwetkę, nie tylko tę trenerską.