reprezentacja Hiszpanii

Artykuły - Reprezentacja Hiszpanii (558)

Filmy - Reprezentacja Hiszpanii (26)

 • Gerard Pique grozi, że odejdzie z reprezentacji. Wideo

  Gerard Pique, obrońca FC Barcelona powiedział, że może odejść z reprezentacji Hiszpanii. Chodzi o wydarzenia związane z niedzielnym referendum niepodległościowym w Katalonii, które rząd w Madrycie uznał za niekonstytucyjne i próbował je powstrzymać. Rannych zostało ponad 460 osób. ​"Moje przesłanie jest takie, że jeśli głosujesz, możesz głosować na tak, na nie albo zostawić pustą kartkę. Możesz jednak głosować. W tym kraju żyliśmy długo pod reżimem generała Franco i ludzie nie mogli głosować. A to jest prawo, którego musimy bronić bez względu na konsekwencje. Jestem i czuję się Katalończykiem. Dzisiaj jeszcze bardziej niż zwykle. Jestem ogromie dumny z ludu Katalonii, ponieważ przez ostatnie siedem lat zachowywał się wzorowo" - mówił Pique, który od dawna. "To nie był pojedynczy akt agresji, a hiszpańska policja zrobiła to, co zrobiła. Myślę, że mogę nadal grać dla reprezentacji, ponieważ w Hiszpanii jest wielu ludzi, którzy nie zgadzają się z tym, co się stało w niedzielę w Katalonii. Ludzi, którzy prawdziwie wierzą w demokrację. W przeciwnym wypadku nie chciałbym dołączyć do zespołu. Mogę też powiedzieć, że, jeśli selekcjoner albo inni ludzie z hiszpańskiej federacji piłkarskiej uważają, że jestem problem lub kłopotem, nie mam problemu z tym, by odejść z kadry przed 2018 rokiem - dodał."
 • Hiszpania wykluczona z Euro 2016?

  Euro 2016 bez obrońców tytułu? Dziennik "El Pais" obawia się, że reprezentacja Hiszpanii może zostać wykluczona z mistrzostw Europy. Wszystko z powodu oskarżeń wobec prezesa miejscowej federacji piłkarskiej, Angela Marii Villara, który miał preferencyjnie potraktować Recreativo Huelva. 3 lutego do siedziby federacji wejdą przedstawiciele rządowej Rady Sportu, którzy zażądają wydania ksiąg rachunkowych. Jeśli okaże się, że Villar jest winny, nie będzie on mógł przystąpić do kolejnych wyborów. W skrajnym przypadku FIFA może uznać zamieszanie wokół prezesa jako próbę ingerencji rządu w działalność federacji i wykluczyć Hiszpanię ze swoich struktur. Źródło: Press Focus/x-news
 • MŚ 2014: Albiol i Silva o występach Hiszpanów na mundialu. Wideo

  Piłkarze reprezentacji Hiszpanii Raul Albiol i David Silva podczas konferencji prasowej odpowiedzieli na pytania dotyczące występów „La Furia Roja” na mistrzostwach świata w Brazylii. "Musimy wygrać ostatni mecz, zdobyć trzy punkty, aby nie skończyć na ostatnim miejscu w grupie. Również dlatego, że reprezentujemy cały kraj. Dlatego musimy jak najlepiej zagrać w ostatnim meczu. Wiemy, że będzie to nasze ostatnie 90 minut na tym mundialu. Musimy wygrać i zdobyć te trzy punkty. Potem wracamy do domu" – powiedział obrońca Raul Albiol. "Do tej pory prezentowaliśmy się dobrze, z wyjątkiem tego mundialu” – stwierdził pomocnik David Silva i dodał: - To jest dla nas trudne, bo po wygrywaniu wszystkiego przez tyle lat, teraz musimy wrócić do domu wcześniej. Wszyscy popełniliśmy błędy podczas tych mistrzostw świata i musimy się uczyć na nich. Zespół nie funkcjonuje dobrze, a nasi przeciwnicy to klasowe zespoły. Musimy przyjąć porażki z godnością."
 • Hiszpania: Albo zwycięstwo, albo pakowanie walizek

  Tylko zwycięstwo – żaden inny wynik spotkania z Chile nie usatysfakcjonuje Hiszpanów. Jeśli przegrają, będą mogli pakować walizki i żegnać się z brazylijskim mundialem. - Nasz los wciąż jest w naszych rękach i nie zależy od nikogo innego. O tym właśnie musimy pamiętać, wychodząc na boisko przeciwko Chile - mówi Vicente del Bosque, który po bolesnej porażce 1-5 z Holandią starał się odbudować przez ostatnie dni morale swoich podopiecznych. - Naszym celem jest zwycięstwo; to jedyna opcja, jeśli chcemy zachować szansę na awans do kolejnej rundy - to słowa Iniesty, który wspólnie z selekcjonerem i Fernando Torresem wziął udział w przedmeczowej konferencji prasowej.