reprezentacja Ghany

Artykuły - Reprezentacja Ghany (15)

Filmy - Reprezentacja Ghany (3)

  • Ghańczycy gotowi na mecz z Niemcami. Wideo

    Ghana będzie chciała zachować nadzieje na wyjście z grupy G i postara się powalczyć z Niemcami o zwycięstwo. Spotkanie obu ekip odbędzie się w sobotę, 21 czerwca w Fortaleza o 21:00 polskiego czasu. Obie drużyny spotkały się na mistrzostwach świata cztery lata temu. Wówczas wygrali Niemcy po indywidualnej akcji Mesuta Ozila, który dał swojemu zespołowi zwycięstwo. W tym spotkaniu przeciwko sobie mogą zagrać bracia Boateng: Kevin-Prince w reprezentacji Ghany oraz Jerome w reprezentacji Niemiec. "To nie jest pierwszy raz, gdy Kevin będzie grał przeciwko swojemu bratu, doświadczał tego często w ostatnich czterech latach. Teraz gra w Schalke, a Jerome w Bayernie Monachium, więc nie jest to coś nowego lub coś, co będzie go rozpraszać. Sam grałem z moim bratem i myślę, że to jest coś fantastycznego, nie każdy ma okazję zagrać z bratem w jednej drużynie na tym poziomie, ale co ważne nie jest to, aby grać razem, ale aby uzyskać wyniki wraz z całym zespołem" – powiedział pomocnik Ghany Andre Ayew.
  • Per Mertesacker: mecz z Ghaną jak finał. Wideo

    Na konferencji prasowej reprezentanci Niemiec Per Mertesacker i Roman Weidenfeller mówili o czekającym ich meczu z Ghaną w grupie G. "Uważam że zespoły afrykańskie grają bardzo fizycznie. Mają też niesamowitą umiejętność gry jeden na jeden. To część ich mentalności. Czyni to ich bardzo niebezpiecznymi. Musimy zagrać bardzo, bardzo mądrze taktycznie. Powinniśmy spróbować uniknąć tych walk jeden na jednego” – powiedział Per Mertesacker. Na poprzednim mundialu reprezentacja Niemiec wygrała swój pierwszy mecz, ale w drugim spotkaniu musiała uznać wyższość rywala. W 2010 roku w RPA przegrali z Serbią 0-1. "Na ostatnim mundialu wygraliśmy swój pierwszy mecz, a potem przegraliśmy drugie spotkanie. Pojedynek z Ghaną będzie jak finał. Wiemy, że oni również będą walczyć przez 90 minut, będą próbować wygrać. Musimy spróbować przejąć inicjatywę, abyśmy grali tak jak lubimy” – mówił na konferencji prasowej obrońca Arsenalu Londyn. "Myślę, że nasz duch zespołu jest wyjątkowy. Jesteśmy drużyną. Uważam że naprawdę ważna w tak długim i trudnym turnieju jest ławka rezerwowych. Tu nie chodzi tylko o pokonanie przeciwnika, ale również abyśmy tworzyli kolektyw. Tak więc musimy trzymać się razem i pomagać sobie nawzajem w każdej chwili” – powiedział bramkarz Roman Weidenfeller.
  • Drużyny MŚ 2014: Ghana

    Reprezentacja Ghany należy do najbardziej utytułowanych afrykańskich drużyn. W czterech ostatnich turniejach Pucharu Narodów Afryki docierała do półfinału. Na mundialu w RPA, w 2010 r., zagrała w ćwierćfinale, gdzie uległa Urugwajowi. Gwiazdą kadry narodowej jest Kevin Prince Boateng. W Brazylii filarami kadry będą również Michael Essien i Asamoah Gyan. Grupowi rywale Ghany na mundialu w Brazylii to Niemcy, Portugalia i Stany Zjednoczone. W kadrze Niemiec występuje Jerome Boateng, brat Kevina. Bracia spotkali się już na boisku podczas mundialu w RPA. 21 czerwca ponownie dojdzie do tej arcyciekawej braterskiej konfrontacji.