rentowność

Artykuły - Rentowność (1186)

 • Rentowność najmu spada

  Rentowność najmu spada

  W pięciu z siedmiu badanych miast oczekiwana rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem jest niższa od średniej z ostatnich lat. Nadal najwięcej można zarobić inwestując w Warszawie i Łodzi. Najniższą stopę zwrotu ma dziś Gdynia - wynika z raportu Home Broker i Domiporta.pl.
 • Na bezpiecznej lokacie bankowej też można stracić

  Na bezpiecznej lokacie bankowej też można stracić

  Ponad połowa rocznych depozytów zakładanych przed rokiem przyniosła straty. Tym razem mowa jednak o realnej rentowności, czyli uwzględniającej podatek i inflację. Niepowodzeniem zakończyły się wszystkie 12-miesięczne lokaty z lipca 2011 r. ze stawką poniżej 4,94 proc.
 • Same straty na wynajmie mieszkań

  Same straty na wynajmie mieszkań

  Spadek cen mieszkań oraz wysoka inflacja sprawiły, że dla osób wynajmujących mieszkania ubiegły rok nie należał do specjalnie udanych. Kto przed rokiem dokonał takiej inwestycji może żałować, bo znacznie lepiej wyszedłby na obligacjach skarbowych czy lokacie bankowej.
 • Panika na włoskich obligacjach, ECB wkroczy do gry?

  Wczorajsza zapowiedź rezygnacji premiera Włoch Silvio Berlusconiego, która ma nastąpić po uchwaleniu nowych oszczędności - co we wtorek został entuzjastycznie przyjęte przez Wall Street i wywołało umocnienie euro w relacji do dolara - nie przekonało jednak graczy na rynku długu. Ceny włoskich obligacji zamiast rosnąć, ponownie spadają.
 • Jest szansa na niższy deficyt finansów

  Jest szansa na niższy deficyt finansów

  Niewykluczone, że deficyt finansów publicznych w tym roku będzie niższy niż prognozowane 5,6 proc. PKB dzięki mniejszym deficytom budżetu państwa i samorządów. Rząd nadal podtrzymuje plan ograniczenia deficytu finansów poniżej 3 proc. PKB w przyszłym roku, choć zrealizowanie prognozy wzrostu gospodarczego w 2012 roku może być trudniejsze - uważa Ludwik Kotecki, wiceminister finansów.
 • Inflacja spada, a lokaty dalej tracą

  Inflacja spada, a lokaty dalej tracą

  Mimo wyhamowania wzrostu cen, realne zyski z lokat czwarty miesiąc z rzędu są poniżej zera. Średni rzeczywisty zarobek na rocznych depozytach wyniósł w czerwcu minus 0,34 proc.
 • Wynajem nie gwarantuje wysokich zysków

  Wynajem nie gwarantuje wysokich zysków

  W obliczu malejących stawek w dalszym ciągu potencjalnie lepszą inwestycją okazują się obligacje, a nawet lokaty bankowe.
 • Jak korzystnie opodatkować najem nieruchomości?

  Jak korzystnie opodatkować najem nieruchomości?

  Wybierając formę opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości, przeanalizuj wysokość podatku wyliczonego w każdej formie. Wybierz tą, która gwarantuje najniższy podatek.
 • Emisja obligacji TP S.A. w ramach Grupy TP.

  Raport bieżący nr 127/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Na podstawie § 5 ust.1 pkt 6 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz.U. 2009 Nr 33 poz.259 ze zm.), Zarząd Telekomunikacji Polskiej S.A.(&quo
 • Emisja obligacji TP S.A. w ramach Grupy TP.

  Raport bieżący nr 125/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Na podstawie § 5 ust.1 pkt 6 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz.U. 2009 Nr 33 poz.259 ze zm.), Zarząd Telekomunikacji Polskiej S.A.(&quo