InteriaTV - renifery

Filmy - Renifery (3)

  • Święty Mikołaj zgubił zaprzęg? Stado reniferów zagrodziło drogę na kanadyjskiej autostradzie

    Nietypową przeszkodę na drodze napotkał kanadyjski kierowca. Podczas podróży Autostradą transkanadyjską przez Nową Fundlandię natrafił na stado reniferów, które poruszało się po jezdni. Dopiero sygnał klaksonu przepędził zwierzęta na pobocze. (STORYFUL/x-news)
  • Bliskie spotkanie z reniferem

    Kto by pomyślał, że tyle radości spowodować może bliskie spotkanie z reniferem? Pewna rodzina z Kanady postanowiła wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego w Quebec. Na swojej drodze natknęła się ona na grupę karibu. Zwierzęta nie tylko nie uciekły w popłochu przed nadjeżdżającym autem, ale nawet podeszły do niego, poszukując przekąsek. Kiedy renifer pojawił się w oknie samochodu, podekscytowana mała dziewczynka nakarmiła go marchewką. Jej reakcja na to nietypowe spotkanie była przeurocza.
  • Pomocnicy św. Mikołaja gotowi do pracy?

    Jak wygląda dzień z życia renifera? Naukowcy z Norweskiego Instytutu Badań Przyrody w Trondheim postanowili to sprawdzić. Wokół szyi zwierząt zamontowali kamery, a także nadajniki GPS, by śledzić każdy ich ruch. To pierwszy tego typu eksperyment, który ma pokazać zachowanie reniferów w ich środowisku naturalnym – podróże podczas arktycznych mrozów, walkę o pokarm czy sposoby spędzania czasu w śnieżnych zamieciach.