renifery

Artykuły - Renifery (10)

 • Renifery umierają z powodu zmian klimatycznych

  Renifery umierają z powodu zmian klimatycznych

  Naukowcy znaleźli ponad 200 martwych reniferów na wyspie Svalbard w Norwegii. Zwierzęta umarły z głodu w wyniku zmian klimatycznych.
 • W Laponii żyje więcej reniferów niż ludzi

  W Laponii żyje 200 tysięcy reniferów. Jest ich tam więcej niż ludzi.
 • Renifery "odwołały" bieg narciarski

  Renifery "odwołały" bieg narciarski

  Coroczny letni bieg narciarski na śniegu w środkowej Norwegii z uczestnictwem światowej czołówki, rozgrywany pod koniec czerwca, został w tym roku odwołany ze względu na pasące się w tym miejscu renifery, które bardzo denerwowały się widokiem narciarzy.
 • Holandia: Policja zastrzeliła renifery św. Mikołaja

  Holandia: Policja zastrzeliła renifery św. Mikołaja

  Holenderscy policjanci zastrzelili renifery, przewidziane do ciągnięcia sań św. Mikołaja w parku rozrywki. Obawiano się, że zwierzęta mogą wybiec na drogi i spowodować wypadki.
 • Wymarzone święta Kożuchowskiej

  Wymarzone święta Kożuchowskiej

  Góry, śnieg, renifery, światło bijące z kominka - o takich świętach marzy Małgorzata Kożuchowska, gwiazda seriali "M jak miłość" i "Tylko miłość". Ale to jeszcze nie w tym roku...
 • Inne spojrzenie na Syberię

  Inne spojrzenie na Syberię

  W czwartek na festiwalu w Cannes pokazano "Gugarę" Andrzeja Dybczaka i Jacka Nagłowskiego. To jedyny polski dokument prezentowany podczas canneńskiej imprezy.
 • Czy renifery dostały zadyszki?

  Wczorajsza sesja na GPW zakończyła się spadkami, które zaskoczyły "grudniowych optymistów". WIG20 po otwarciu na poziomie 3682 pkt i nieudanym ataku na 3700 pkt zniżkował do 3619 pkt. Na koniec dnia indeks odrobił część strat, zamknięcie miało miejsce na poziomie 3646 pkt 1,86% poniżej kreski.
 • "Opowieści z Narnii": Renifery bez wizy

  "Opowieści z Narnii": Renifery bez wizy

  Pierwszy weekend nowego roku przyniesie polskim kinomanom premierę sezonu - na ekrany trafi film "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa", oparty na pierwszym tomie słynnego cyklu powieściowego C.S. Lewisa. Stworzenie od podstaw krainy Narnii okazało się nie lada wyczynem. Największe problemy sprawiły żywe zwierzęta.
 • Program współpracy dla szkolnictwa wyższego i kształcenia zawodowego

  Unia-Kanada Otwarte przestrzenie, piękne naturalne krajobrazy i dzikie renifery przebiegające przez środek uczelnianego campusu to tylko niektóre z uroków studiowania w Kraju Klonowego Liścia. Jednak to, co każdego roku przyciąga do Kanady tysiące żądnych wiedzy młodych naukowców z zagranicy, to przede wszystkim renoma tamtejszych uczelni. Rząd kanadyjski przyznaje bardzo wysokie dotacje dla uczelni wyższych, co w rezultacie pozwala na uzupełnienie księgozbiorów, wyposażenie laboratoriów
 • Świąteczna konsola!

Filmy - Renifery (3)

 • Święty Mikołaj zgubił zaprzęg? Stado reniferów zagrodziło drogę na kanadyjskiej autostradzie

  Nietypową przeszkodę na drodze napotkał kanadyjski kierowca. Podczas podróży Autostradą transkanadyjską przez Nową Fundlandię natrafił na stado reniferów, które poruszało się po jezdni. Dopiero sygnał klaksonu przepędził zwierzęta na pobocze. (STORYFUL/x-news)
 • Bliskie spotkanie z reniferem

  Kto by pomyślał, że tyle radości spowodować może bliskie spotkanie z reniferem? Pewna rodzina z Kanady postanowiła wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego w Quebec. Na swojej drodze natknęła się ona na grupę karibu. Zwierzęta nie tylko nie uciekły w popłochu przed nadjeżdżającym autem, ale nawet podeszły do niego, poszukując przekąsek. Kiedy renifer pojawił się w oknie samochodu, podekscytowana mała dziewczynka nakarmiła go marchewką. Jej reakcja na to nietypowe spotkanie była przeurocza.
 • Pomocnicy św. Mikołaja gotowi do pracy?

  Jak wygląda dzień z życia renifera? Naukowcy z Norweskiego Instytutu Badań Przyrody w Trondheim postanowili to sprawdzić. Wokół szyi zwierząt zamontowali kamery, a także nadajniki GPS, by śledzić każdy ich ruch. To pierwszy tego typu eksperyment, który ma pokazać zachowanie reniferów w ich środowisku naturalnym – podróże podczas arktycznych mrozów, walkę o pokarm czy sposoby spędzania czasu w śnieżnych zamieciach.