Renault Laguna

Artykuły - Renault Laguna (14)

 • To już koniec Renault Laguny?

  To już koniec Renault Laguny?

  Wczoraj prezentowaliśmy zdjęcia najnowszego modelu Renault - kompaktowego crossovera o nazwie Kadjar. Samochód, który zadebiutuje ma na salonie w Genewie, konkurować będzie m.in. z Nissanem Qashqai.
 • Wrak samochodu (laguny) na Grobie Pańskim

  Wrak samochodu (laguny) na Grobie Pańskim

  Wrak samochodu (to prawdopodobnie renault laguna), który został rozbity w trakcie jednego z wypadków drogowych, umieszczono w Grobie Pańskim znajdującym się w sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej.
 • Laguna czy mondeo? Wybieraj

  Laguna czy mondeo? Wybieraj

  Ford mondeo Mk3 2.0 TDCi oraz renault laguna II 1.9 dCi, to dwa konkurencyjne modele, niezwykle popularne na rynku wtórnym. Który z nich jest lepszy?
 • Masz renault? Przeczytaj!

  Masz renault? Przeczytaj!

  W założeniach inżynierów Renault, laguna III generacji spełniać miała wszystkie te wymagania, jakie stawiano również przed jej poprzednikiem. Miała być bezpieczna, komfortowa, dobrze wyposażona i... bezawaryjna.
 • Nie tylko dla entuzjastów

  Nie tylko dla entuzjastów

  Renault Laguna GT, Mitsubishi Lancer Evo X i niewielki Opel Corsa OPC. Co łączy te samochody?
 • Żona jeździ po mieście 140 km/h

  Żona jeździ po mieście 140 km/h

  Andrzej Niemirski - aktor Teatru Nowego w Warszawie, znany jako komisarz Kot w serialu "Posterunek 13", a także jeden z głównych bohaterów serialu TVP 2 "Kopciuszek", przez przyjaciół nazywany Wampirem, jeździ renault laguną z 1998 r.
 • Laguna II z turbo-sercem

  Laguna II z turbo-sercem

  Renault Laguna II zadebiutowała jesienią w roku 2000 i szybko zdobyła sympatię kierowców. Obecnie na naszym rynku samochody w wersji limuzyna i kombi znajdują miesięcznie prawie pięciuset nabywców.
 • "Odmłodzona" Laguna II

  "Odmłodzona" Laguna II

  Dokładnie w dwa lata po rynkowym debiucie Renault Laguna II pojawia się teraz w zmienionej nieco szacie i z nowymi rozwiązaniami na pokładzie. Jedną z głównych nowości jest silnik 2.0T (2,0 litra pojemności, 16 zaworów i turbo), dzięki któremu oferta Laguny jest teraz bogatsza o wersję pełną dynamiki i komfortu. Inną nowinką jest 5-stopniowa skrzynia automatyczna Proactive, która może być zamówiona do wersji 2.2 dCi.
 • 4x5 gwiazdek!

  4x5 gwiazdek!

  Dwa podobne, jednak zupełnie inne modele z gamy Renault - Vel Satis i świeżo upieczony Samochód Roku 2003, Megane II - dołączyły do elitarnego grona pojazdów, które w testach zderzeniowych Euro NCAP otrzymały najwyższą notę - 5 gwiazdek. Wcześniej tylko dwa samochody zyskały podobne wyróżnienie - Renault Laguna II i nowy Mercedes C-Klasa. TUTAJ pisaliśmy o zeszłorocznej edycji testów zderzeniowych Euro NCAP. Obok aut Renault, pięcioma gwiazkami nagrodzone zostały też w tym roku Mercedes E-Klasa i Saab 9-3.
 • Elitarne V6

  Elitarne V6

  W społeczeństwie polskim utarły się stereotypy o „prestiżowej pozycji” niektórych marek. Według tego kupujący audi A4 czy bmw3 to zupełnie inny odbiorca, niż użytkownik citroena C5 i renault laguna. Różnią ich wymagania odnośnie poziomu wyposażenia i parametrów jazdy, oraz ... możliwości finansowe. Te stereotypowe stwierdzenia weryfikuje jednak rynek. Obecnie w Polsce oferowane jest kilka „elitarnych samochodów V6”. Najlepiej wyposażone modele Peugeot czy Renault mają cenę blisko dwukrotnie wyższą od identycznie wyglądających tańszych modeli i są droższe niż niektóre modele firm uznanych za „wyznacznik luksusu”.

Filmy - Renault Laguna (3)