remonty

Artykuły - Remonty (78)

 • Polacy zmodernizowali swoje mieszkania. Rekordowe zyski branży AGD

  Polacy zmodernizowali swoje mieszkania. Rekordowe zyski branży AGD

  Kryzysowy 2020 r. okazał się rekordowy dla branży AGD. Wydaliśmy na sprzęt do kuchni i łazienki ponad 14 proc. więcej niż rok wcześniej.
 • Polacy tłumnie ruszyli do marketów budowlanych. Kwarantanna czasem domowych remontów?

  Polacy tłumnie ruszyli do marketów budowlanych. Kwarantanna czasem domowych remontów?

  Jak wynika z analizy Inquiry, Polacy zignorowali prośby o pozostanie w domach i odłożenie na później zakupów innych niż pierwszej potrzeby. Okazuje się, że już po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego przez rząd Polacy... ruszyli do marketów budowlanych - podaje serwis wiadomoscihandlowe.pl.
 • Z bloków i budynków użyteczności publicznej będą znikać bariery architektoniczne

  Z bloków i budynków użyteczności publicznej będą znikać bariery architektoniczne

  We wrześniu Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomi pilotażowy program nisko oprocentowanych pożyczek na likwidację barier architektonicznych w budynkach pod kątem seniorów, rodziców z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami. Skorzystać z nich będą mogły m.in. uczelnie i szkoły, biblioteki i spółdzielnie mieszkaniowe. Po spełnieniu określonych kryteriów mogą liczyć na umorzenie nawet 40 proc. wartości pożyczki. W tym roku BGK przeznaczy na nie 4 mln zł, w kolejnych latach środki na ten cel będą znacznie większe.
 • Eksperci: Na rynku zachodzą znaczące zmiany. Sieci DiY powinny zweryfikować swoje strategie

  Eksperci: Na rynku zachodzą znaczące zmiany. Sieci DiY powinny zweryfikować swoje strategie

  Aż 51 proc. ankietowanych z dużych miast, kupujących w sklepach typu "Zrób to sam", stwierdza, że nabywa materiały za pośrednictwem obsługujących ich firm.
 • Remont po polsku - kompleksowy i z rozmachem

  Jeśli remont, to duży, najlepiej obejmujący od razu kilka pomieszczeń - jak pokazuje badanie serwisu Oferteo.pl, właśnie z takiego założenia wychodzą Polacy. Najczęściej remontujemy pokój dzienny (27 proc.). Kolejne miejsca zajmują przedpokój (24 proc.), kuchnia (23 proc.) i łazienka (23 proc.).
 • Ile czasu zajmuje remont lub wykończenie mieszkania?

  Ile czasu zajmuje remont lub wykończenie mieszkania?

  Przystępując do remontu lub wykończenia mieszkania często próbujemy obliczyć czas potrzebny do przywrócenia pełnej sprawności pomieszczeń. Niestety niektóre prace mogą być dość czasochłonne. W poniższym tekście przybliżymy najważniejsze czynniki, które wpływają na czas przeprowadzenia remontu lub wykończenia mieszkań.
 • Remontujesz? Musisz się zgłosić

  Remontujesz? Musisz się zgłosić

  Przeprowadzenie remontu wymaga spełnienia wymagań narzuconych przez powszechnie obowiązujące prawo. Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że nie można remontu przeprowadzać w sposób dowolny bez powiadomienia odpowiednich organów.
 • Remonty, utrudnienia w ruchu w 2014 r.

  Remonty, utrudnienia w ruchu w 2014 r.

  Kontynuacja przebudowy Trasy AK, estakad Trasy Łazienkowskiej, a także budowa II linii metra, która ma zakończyć się jesienią - te inwestycje utrudnią ruch w Warszawie w 2014 r.
 • Do połowy listopada remonty dróg krajowych

  Do połowy listopada remonty dróg krajowych

  Do połowy listopada katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zamierza wyremontować nawierzchnię ok. 80 km dróg w woj. śląskim. Prace będą kosztowały ok. 15,5 mln zł, obejmą m.in. odcinki dróg S1, 1 i 94.

Filmy - Remonty (2)

 • Wakacje? Tylko nie tam! Zobaczcie, dlaczego

  Władze Rzymu nie mogły wybrać gorszej pory na renowację najważniejszych atrakcji historycznych w mieście. Przez całe lato będą je pokrywać rusztowania i płachty. Remontem objęto m.in. słynną fontannę Di Trevi. Turyści nie kryją rozczarowania. - Gdy zwiedzasz Rzym, chcesz przecież zobaczyć jak najwięcej zabytków! - mówi Wiktor z Polski.
 • Unijne remonty

  Poprawa standardu infrastruktury bezpieczeństwa - jako element wzmocnienia potencjału turystycznego Dolnego Śląska - to tytuł projektu modernizacji jednostek policji w Polanicy, Kudowie i Lądku Zdroju.