remonty

Artykuły - Remonty (54)

 • Remont po polsku - kompleksowy i z rozmachem

  Jeśli remont, to duży, najlepiej obejmujący od razu kilka pomieszczeń - jak pokazuje badanie serwisu Oferteo.pl, właśnie z takiego założenia wychodzą Polacy. Najczęściej remontujemy pokój dzienny (27 proc.). Kolejne miejsca zajmują przedpokój (24 proc.), kuchnia (23 proc.) i łazienka (23 proc.).
 • Ile czasu zajmuje remont lub wykończenie mieszkania?

  Ile czasu zajmuje remont lub wykończenie mieszkania?

  Przystępując do remontu lub wykończenia mieszkania często próbujemy obliczyć czas potrzebny do przywrócenia pełnej sprawności pomieszczeń. Niestety niektóre prace mogą być dość czasochłonne. W poniższym tekście przybliżymy najważniejsze czynniki, które wpływają na czas przeprowadzenia remontu lub wykończenia mieszkań.
 • Remontujesz? Musisz się zgłosić

  Remontujesz? Musisz się zgłosić

  Przeprowadzenie remontu wymaga spełnienia wymagań narzuconych przez powszechnie obowiązujące prawo. Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że nie można remontu przeprowadzać w sposób dowolny bez powiadomienia odpowiednich organów.
 • Remonty, utrudnienia w ruchu w 2014 r.

  Remonty, utrudnienia w ruchu w 2014 r.

  Kontynuacja przebudowy Trasy AK, estakad Trasy Łazienkowskiej, a także budowa II linii metra, która ma zakończyć się jesienią - te inwestycje utrudnią ruch w Warszawie w 2014 r.
 • Kosztowny remont w łódzkim magistracie

  Kosztowny remont w łódzkim magistracie

  Odnowiony korytarz do gabinetu zafundowała sobie prezydent Łodzi-Hanna Zdanowska. Przebudowa kosztowała prawie 220 tys. złotych. To - obok remontu holu za 450 tys. złotych - drugi tak kosztowny wydatek zaledwie w ciągu roku w magistracie.
 • Do połowy listopada remonty dróg krajowych

  Do połowy listopada remonty dróg krajowych

  Do połowy listopada katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zamierza wyremontować nawierzchnię ok. 80 km dróg w woj. śląskim. Prace będą kosztowały ok. 15,5 mln zł, obejmą m.in. odcinki dróg S1, 1 i 94.
 • Wakacje w korkach? Sprawdź listę utrudnień

  Wakacje w korkach? Sprawdź listę utrudnień

  Prawie 230 utrudnień dla kierowców na drogach krajowych. Tak długa jest lista remontów, prac budowlanych i innych robót, które spowalniają ruch na głównych szlakach w Polsce na tydzień przed szczytem wakacyjnych wyjazdów. Oto główne miejsca, które należy omijać.
 • Od poniedziałku remonty torowisk na ulicach Chorzowa i Zabrza

  Od poniedziałku remonty torowisk na ulicach Chorzowa i Zabrza

  Od poniedziałku na ważnych ulicach Chorzowa i Zabrza rozpoczną się remonty torowisk tramwajowych. Prace spowodują utrudnienia - część ruchu, również komunikacji miejskiej, będzie odbywała się objazdami.
 • Remont pasa startowego. Mieszkańcy muszą się liczyć z hałasem

  Pasażerowie nie odczują zmian, mieszkańcy muszą się liczyć z hałasem. Dziś rozpoczyna się remont głównej drogi startowej na lotnisku Chopina w Warszawie. Podczas prac zostanie między innymi wymieniona nawierzchnia progów startowych z betonowej na asfaltobetonową. Ma ona być równie bezpieczna, ale tańsza w utrzymaniu.
 • Od kwietnia remont generalny dłuższej drogi startowej Lotniska Chopina

  Od kwietnia remont generalny dłuższej drogi startowej Lotniska Chopina

  Z powodu generalnego remontu od 2 kwietnia do września zamknięta będzie dłuższa droga startowa na warszawskim Lotnisku Chopina - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski. Starty i lądowania wykonywane będą na krótszej drodze położonej na osi Ursynów-Ursus.

Filmy - Remonty (2)

 • Wakacje? Tylko nie tam! Zobaczcie, dlaczego

  Władze Rzymu nie mogły wybrać gorszej pory na renowację najważniejszych atrakcji historycznych w mieście. Przez całe lato będą je pokrywać rusztowania i płachty. Remontem objęto m.in. słynną fontannę Di Trevi. Turyści nie kryją rozczarowania. - Gdy zwiedzasz Rzym, chcesz przecież zobaczyć jak najwięcej zabytków! - mówi Wiktor z Polski.
 • Unijne remonty

  Poprawa standardu infrastruktury bezpieczeństwa - jako element wzmocnienia potencjału turystycznego Dolnego Śląska - to tytuł projektu modernizacji jednostek policji w Polanicy, Kudowie i Lądku Zdroju.