remont mieszkania

Artykuły - Remont mieszkania (36)

 • Wykończenie mieszkania w kilka dni - czy to możliwe?

  Wykończenie mieszkania w kilka dni - czy to możliwe?

  W wielu programach telewizyjnych kompletny remont mieszkania odbywa się w kilka dni. Czy w normalnym życiu takie rzeczy również są możliwe?
 • Szczecin: Nabór wniosków w ramach akcji mieszkanie za remont

  Szczecin: Nabór wniosków w ramach akcji mieszkanie za remont

  W Szczecinie ruszył nabór wniosków na mieszkania komunalne za remont. Zainteresowani mieszkańcy mają czas do końca maja na złożenie dokumentów. W ciągu siedmiu ostatnich lat Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych przekazał 1000 mieszkań do remontu.
 • 4 powody, dla których warto zatrudnić architekta wnętrz

  4 powody, dla których warto zatrudnić architekta wnętrz

  Planujesz urządzić mieszkanie, lecz nie masz pomysłu, jak powinno ono wyglądać oraz w jaki sposób funkcjonalnie zagospodarować jego przestrzeń? Nie musisz się martwić. W rozwiązaniu tego problemu pomoże Ci architekt wnętrz. Czy warto skorzystać z usług profesjonalisty, nawet wtedy, gdy posiadamy już wizję przyszłego mieszkania?
 • Upalne lato sprzyja remontom jak nigdy dotąd

  Upalne lato sprzyja remontom jak nigdy dotąd

  W marketach budowlanych tłok niewidziany od dawna. To dlatego, że blisko co trzeci Polak ma plany remontowe na najbliższy rok, a ponad połowa z planujących remont mieszkania chce wykorzystać do tego trwające jeszcze upalne lato - wynika w najnowszego, cyklicznego Barometru Providenta, badania przeprowadzonego na zlecenie największej polskiej firmy pożyczkowej.
 • Sposób na tani i czysty remont ścian i sufitów

  Sposób na tani i czysty remont ścian i sufitów

  Na zachodzie Europy już dawno dostrzeżono zalety płynące z stosowania systemów suchej zabudowy. System suchej zabudowy jest wykorzystywany zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i gospodarczym. Ze względu na szereg zalet, jest coraz częściej wykorzystywany jako alternatywna metoda wykańczania wnętrz w budownictwie mieszkaniowym. Poznaj zastosowanie i technologię tej metody. Poniżej znajdziesz niezbędne informacje na ten temat.
 • Remont mieszkania - ważna jest wartość nieruchomości

  Remont mieszkania - ważna jest wartość nieruchomości

  Inwestor, który czyni nakłady remontowe w mieszkaniu, zainteresowany jest tym, by podniosły one odpowiednio wartość nieruchomości. To też kluczowa sprawa w przypadku, gdy remont finansujemy kredytem mieszkaniowym. W takiej sytuacji od przyszłej wartości nieruchomości będzie zależało to, ile pieniędzy otrzymamy z banku. Dlatego, żeby się nie "przejechać" dobrze jest zanim zaczniemy działać, określić potencjalną wartość nieruchomości po przeprowadzeniu prac.
 • Remont mieszkania - ważna jest wartość nieruchomości

  Remont mieszkania - ważna jest wartość nieruchomości

  Inwestor, który remontuje mieszkanie, jest zainteresowany tym, by podniosły one odpowiednio wartość nieruchomości. To też kluczowa sprawa w przypadku, gdy remont finansujemy kredytem mieszkaniowym. W takiej sytuacji od przyszłej wartości nieruchomości będzie zależeć to, ile pieniędzy otrzymamy z banku. Dlatego, żeby się nie "przejechać" dobrze jest zanim zaczniemy działać, określić potencjalną wartość nieruchomości po przeprowadzeniu prac.
 • Mieszkanie do remontu może stanowić dobrą inwestycję

  Mieszkanie do remontu może stanowić dobrą inwestycję

  Mieszkanie do remontu może być bardzo opłacalną inwestycją. Z reguły tego typu nieruchomości mają wyraźnie obniżone ceny. Jednak by dobrze zainwestować, trzeba dobrze wycenić koszt prac remontowych i przyszłą wartość nieruchomości.
 • Jak najtaniej zrobić remont łazienki?

  Jak najtaniej zrobić remont łazienki?

  Wiele osób uważa, że remont łazienki wiąże się z dużym obciążeniem finansowym. Jednak nie zawsze musi tak być. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na wykonanie remontu za stosunkowo niewielkie pieniądze. Najprostsze pomysły na poczynienie oszczędności opiszemy poniżej.
 • Ile czasu zajmuje remont lub wykończenie mieszkania?

  Ile czasu zajmuje remont lub wykończenie mieszkania?

  Przystępując do remontu lub wykończenia mieszkania często próbujemy obliczyć czas potrzebny do przywrócenia pełnej sprawności pomieszczeń. Niestety niektóre prace mogą być dość czasochłonne. W poniższym tekście przybliżymy najważniejsze czynniki, które wpływają na czas przeprowadzenia remontu lub wykończenia mieszkań.

Filmy - Remont mieszkania (2)

 • Lato sprzyja remontom. Ekipy remontowe pilnie poszukiwane

  W okresie letnim w wielu spośród blisko 14 mln mieszkań w Polsce trwają remonty. Polacy zwykle przeprowadzają je całościowo, w wielu pomieszczeniach jednocześnie i możliwie w jak najkrótszym czasie. Koszt remontu przeciętnego mieszkania to w zależności od użytych materiałów i wysokości stawki za robociznę od 28 tys. do 48 tys. złotych.
 • Niezwykła metamorfoza! Zobacz, jak zareagowała

  Żona autora nagrania często skarżyła się na zły stan swojego mieszkania. Kobieta wyjechała na tygodniową wycieczkę, podczas której jej mąż całkowicie zmienił wystrój domu w Bengaluru w Indiach. Jak spodobała się jej ta niespodzianka? (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski