religia w szkołach

Artykuły - Religia w szkołach (5)

 • ​PiS za odrzuceniem obywatelskiego projektu ws. finansowania religii

  ​PiS za odrzuceniem obywatelskiego projektu ws. finansowania religii

  Klub PiS złożył w czwartek wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy o zaprzestaniu finansowania nauczania religii z budżetu. "Uderzenie w finansowanie religii to uderzenie w religię" - mówiła Marzena Machała (PiS).
 • Czy Kościół powinien finansować lekcje religii?

  Czy Kościół powinien finansować lekcje religii?

  "Ludzie nie mają nic przeciwko religii. (…) Mają jednak problem z pazernością Kościoła" – argumentują organizatorzy akcji "Świecka szkoła". Celem inicjatywy jest zaprzestanie finansowania religii z budżetu państwa i przeznaczenie środków np. na dodatkowe lekcje języków obcych.
 • "Nasz Dziennik": Rugowanie lekcji religii

  "Nasz Dziennik": Rugowanie lekcji religii

  Akcja "Świecka szkoła" to kolejna próba wyeliminowania lekcji religii ze szkoły - mówi "Naszemu Dziennikowi" bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.
 • "Rzeczpospolita": System nauczania religii trzeba przewietrzyć

  "Rzeczpospolita": System nauczania religii trzeba przewietrzyć

  Były minister edukacji broni decyzji o wprowadzeniu religii do szkół. Należy jednak nadzorować pracę katechetów - mówi "Rzeczpospolitej" prof. Henryk Samsonowicz.
 • Środa ma rację, ale ...

  Jak dobrze wiedzą Czytelnicy tej rubryki, bardzo rzadko zgadzam się z Magdaleną Środą. Ponieważ zdarza się to tak rzadko, chcę wyjaśnić powody tej – może nieoczekiwanej – zgody. A także zaznaczyć różnice.

Filmy - Religia w szkołach (5)