Religa Heart

Artykuły - Religa Heart (3)

 • Pierwsze takie sztuczne serce już bije w piersi pacjenta

  Pierwsze takie sztuczne serce już bije w piersi pacjenta

  W jednym z paryskich szpitali wszczepiono sztuczne serce nowej generacji, którego komory są wyściełane tkanką pochodzącą z wołowego worka osierdziowego. Taka hybrydowa pompa ma działać znacznie dłużej niż powszechnie stosowane protezy serca, które pozwalają pacjentom tylko przetrwać newralgiczny okres oczekiwania na organ do przeszczepu. Wkrótce innowacyjne sztuczne serca mogą być wszczepiane także w Polsce.
 • Sukces polskiej kardiochirurgii: Religa wszczepił… Religę

  Sukces polskiej kardiochirurgii: Religa wszczepił… Religę

  Pierwsza w Polsce, eksperymentalna operacja wszczepienia nowatorskiej protezy serca z rodziny, która będzie stosowana pod marką Religa Heart, odbyła się 26 czerwca w Instytucie Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie-Aninie. Protezę wszczepiono 50-letniemu mężczyźnie ze skrajną niewydolnością serca.
 • Sztuczne serce made in Poland

  Sztuczne serce made in Poland

  Serce jest najważniejsze. Żaden inny organ nie ma tak dużego wpływu na organizm jak ten, nazywany "najdoskonalszą pompą w przyrodzie". Co jednak w sytuacji, kiedy serce zaczyna szwankować? W przypadku skrajnej niewydolności jedynym rozwiązaniem jest transplantacja lub zastosowanie protezy serca. Jedne z najbardziej zaawansowanych protez tworzy się w Polsce - w Pracowni Sztucznego Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu.