rekruter

Artykuły - Rekruter (18)

 • Płacą nawet 1000 złotych za polecenie!

  Płacą nawet 1000 złotych za polecenie!

  Pracodawcy prześcigają się w pomysłach za polecenie kandydata do pracy. Z danych ShareHire wynika, że najczęstsza kwota wypłacana polecającym wynosi 1000 zł. Jednak pracodawcy decydują się również na pozafinansowe sposoby wynagradzania.
 • Czarne listy pracowników podzieliły i pohamowały HR-owców

  Czarne listy pracowników podzieliły i pohamowały HR-owców

  Nie ustają kontrowersje wokół czarnych list pracowników (lub jak kto woli kandydatów do pracy). Sprawą zajmuje się PIP, stanowiska firm rekrutacyjnych spolaryzowały się, a część rekruterów stała się bardziej wstrzemięźliwa w wypowiadaniu się na temat szczegółów ich pracy, po wypowiedzi Stanisława Szweda, wiceministra pracy, że zarówno tworzenie jak i dzielenie się czarnymi listami nie powinno mieć miejsca. Część HR-owców mówi jednak wciąż wprost: "Robimy czarne listy i będziemy je robić. To potrzebne narzędzie pracy".
 • Po Polsce krążą niezwykłe czarne listy pracowników. Są na nich dziesiątki tysięcy Polaków

  Po Polsce krążą niezwykłe czarne listy pracowników. Są na nich dziesiątki tysięcy Polaków

  Nie tylko pracownicy tworzą czarne listy. Robią to także rekruterzy. Choć zazwyczaj nie mają one formalnego charakteru, to jednak są na nich dziesiątki tysięcy Polaków, i bywają pomocne.
 • Cztery sposoby na to, aby praca sama do ciebie przyszła

  Cztery sposoby na to, aby praca sama do ciebie przyszła

  To nieprawda, że aby znaleźć pracę, musisz całymi dniami wysyłać CV, chodzić po siedzibach firm czy nieustannie przeglądać ogłoszenia. Jeśli poszukujesz właśnie nowego etatu, ale nie masz czasu, aby poświęcić się temu w 100 procentach, zaplanuj swoje działania tak, aby to pracodawcy pukali do twoich drzwi, a nie odwrotnie. Jak to zrobić?
 • Jak napisać dobre CV nie mając doświadczenia zawodowego

  Jak napisać dobre CV nie mając doświadczenia zawodowego

  CV po studiach – jak napisać życiorys i dostać zaproszenie na rozmowę, gdy nie masz doświadczenia zawodowego? Piotr Kuron, szef zespołu konsultantów rynku pracy w Lee Hecht Harrison DBM Polska podpowiada.
 • Tego nie mów podczas rozmowy rekrutacyjnej

  Tego nie mów podczas rozmowy rekrutacyjnej

  Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to znak, że firma jest wstępnie zainteresowana kandydatem. Warto więc dołożyć starań, aby w pełni wykorzystać pojawiającą się szansę i zaprezentować z jak najlepszej strony. Czego unikać podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby dobrze wypaść i nie stracić okazji na zdobycie nowej pracy? Radzą eksperci LeasingTeam Group.
 • Przyszły pracownik pod lupą rekrutera

  Przyszły pracownik pod lupą rekrutera

  Coraz więcej pracodawców, zatrudniając osobę na kluczowe stanowisko, decyduje się sprawdzić jej przeszłość i to zanim nawiąże z nią współpracę. Z punktu widzenia np. instytucji finansowej taki proces jest niezbędny, aby obdarzyć zaufaniem pracownika, który będzie zajmować kluczową pozycję w danej organizacji.
 • Speed recruiting, czyli pięć minut na rozmowę kwalifikacyjną

  Speed recruiting, czyli pięć minut na rozmowę kwalifikacyjną

  Speed recruiting, czyli pięć minut na ocenę kandydata podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ma być nowym sposobem firmy na znalezienie nowego pracownika. To oszczędność czasu każdej ze stron?
 • IT: Co powinni umieć informatycy i dlaczego branża IT narzeka na brak pracowników?

  IT: Co powinni umieć informatycy i dlaczego branża IT narzeka na brak pracowników?

  Jakie umiejętności są pożądane w branży IT? Na co zwracają uwagę pracodawcy, by zdobyć wymarzonego pracownika i jakie są ich sposoby na rekrutację tych, którzy w dany moment nie szukają pracy?
 • Portal społecznościowy ułatwi zdobycie pracy

  Portal społecznościowy ułatwi zdobycie pracy

  ​Pracodawcy coraz chętniej wykorzystują portale społecznościowe do poszukiwania pracowników. Nie tylko skraca to czas, lecz także obniża koszty procesu rekrutacyjnego. Co warto uzupełnić w swoim profilu, by zwiększyć szanse na zatrudnienie, a czego unikać?