rekonstrukcje

Artykuły - Rekonstrukcje (-5)

 • Zapatrzeni w historię

  Zapatrzeni w historię

  Już w starożytności na potrzeby ludu odtwarzano zwycięskie potyczki dawnych władców. W czasie wojen napoleońskich wojsko inscenizowało słynne bitwy w londyńskim Hyde Parku. Dlaczego dorośli tak chętnie zamieniają się w rycerzy, samurajów, legionistów lub żołnierzy SS?
 • Rekonstrukcje bitew powstania styczniowego w Ignacewie

  Rekonstrukcję dwóch bitew powstania styczniowego, w 150. rocznicę tych wydarzeń będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę w miejscowości Ignacewo (woj. wielkopolskie) koło Ślesina. Organizatorzy poza bitwą planują również przedstawić życie wsi powstańczej.
 • Filmowa rekonstrukcja katastrofy w Szczekocinach

  Filmowa rekonstrukcja katastrofy w Szczekocinach

  Pojawiła się filmowa rekonstrukcja katastrofy w Szczekocinach, przygotowana na podstawie ustaleń "Rynku Kolejowego". Do tragicznego wypadku, w którym zginęło 16 osób, doszło w marcu ubiegłego roku.

Filmy - Rekonstrukcje (1)

 • Patrioci czy nacjonaliści? Spór o historię

  Stepowi jeźdźcy galopują przez węgierskie równiny w pełnym rynsztunku... Na imprezie Kurultaj spotykają się fani historycznych rekonstrukcji i koczowniczej przeszłości Węgier. Mówią o sobie, że oddają hołd swoim przodkom - Arpadowi, wodzowi węgierskich plemion, i Hunom pod wodzą Attyli. Dla wielu Węgrów uczestnictwo w Kurultaju jest procesem odkrywania własnej tożsamości. Ale nie brak też głosów, że miłośnicy krwawego Attyli są w istocie nacjonalistami, wykorzystującymi historyczne fakty do własnych celów...