rekonstrukcja rządu

Artykuły - Rekonstrukcja rządu (62)

 • Komitet polityczny PiS: Będzie zmiana premiera

  Komitet polityczny PiS: Będzie zmiana premiera

  - Pani premier Beata Szydło złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Ta rezygnacja została przyjęta - oświadczyła rzeczniczka PiS Beata Mazurek po posiedzeniu komitetu politycznego partii. Nowym premierem ma zostać Mateusz Morawiecki. Beata Szydło otrzyma propozycję objęcia stanowiska wicepremiera do spraw społecznych.
 • ​"Super Express": Polacy nie chcą premiera Kaczyńskiego

  ​"Super Express": Polacy nie chcą premiera Kaczyńskiego

  Aż 62 proc. Polaków nie chce, by premierem został Jarosław Kaczyński - wynika z sondażu Pollstera dla "Super Expressu".
 • Rekonstrukcja rządu. Narada na Nowogrodzkiej

  Rekonstrukcja rządu. Narada na Nowogrodzkiej

  W środę ok. godz. 20, po niemal czterech godzinach, zakończyło się spotkanie kierownictw partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy: PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski, które poświęcone było m.in. rekonstrukcji rządu.
 • Ekspert: Szydło akceptuje drugorzędną rolę w sprawach gospodarki

  Ekspert: Szydło akceptuje drugorzędną rolę w sprawach gospodarki

  Nadzór nad resortami finansów i rozwoju, czego podjął się wicepremier Mateusz Morawiecki, to duże wyzwanie; ważne by nie doprowadziło do zakłócenia w zarządzaniu finansami państwa - uważają ekonomiści, z którymi rozmawiała PAP.
 • Mariusz Błaszczak o rekonstrukcji rządu: Nic nam się nie należy

  Mariusz Błaszczak o rekonstrukcji rządu: Nic nam się nie należy

  Zapowiadane przez premier Beatę Szydło zmiany w rządzie mogą dotyczyć również wojewodów - potwierdził w radiowej Jedynce szef resortu spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak.
 • "Super Express": Jesienią rekonstrukcja rządu. Kto straci stanowiska?

  "Super Express": Jesienią rekonstrukcja rządu. Kto straci stanowiska?

  Czy Jarosław Kaczyński już układa nowy rząd? – zastanawia się gazeta.
 • Minister Szczurek w pułapce Rostowskiego?

  Minister Szczurek w pułapce Rostowskiego?

  Z dr Stanisławem Kluzą, byłym ministrem finansów, rozmawiał Szymon Szadkowski
 • Grabowski: Tusk ma wizję, a ci, którzy jej nie widzą - problem ze wzrokiem

  Grabowski: Tusk ma wizję, a ci, którzy jej nie widzą - problem ze wzrokiem

  "Po zmianach w rządzie i sobotnim wystąpieniu premiera widzę jasną wizję szefa rządu. Tusk stawia na środki unijne i łupki. Jeśli ktoś nie widzi wizji Tuska, ma problem ze wzrokiem. To komentatorzy mają problem ze wzrokiem, a nie Tusk z wizją" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Bogusław Grabowski, członek Rady Gospodarczej przy premierze. "Rostowski przebił Balcerowicza. Był najlepszym ministrem finansów od 1989 roku. On jest predysponowany do reprezentowania Polski na najwyższych funkcjach europejskich. Mógłby np. zastąpić Janusza Lewandowskiego" - podkreśla. Tłumaczy też, skąd bierze się niechęć do odchodzącego ministra finansów: "Polacy są malkontentami i zrzędami. Nic nam się nie podoba".
 • Zakończenie procedury nadmiernego deficytu w 2015 - Szczurek

  Zakończenie procedury nadmiernego deficytu w 2015 - Szczurek

  Obniżenie deficytu finansów publicznych do poziomu poniżej 3 proc. PKB w 2015 r., a tym samym zakończenie wobec Polski unijnej procedury nadmiernego deficytu, jest do osiągnięcia - uważa Mateusz Szczurek, kandydat na ministra finansów. Szczurek nie sądzi, by nową ordynację podatkową udało się prowadzić w 2015 r.
 • Zdrojewski o rekonstrukcji rządu

  Zdrojewski o rekonstrukcji rządu

  Bogdan Zdrojewski jest zadowolony ze zmian przeprowadzonych w gabinecie premiera. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który pozostał na stanowisku, liczy teraz na dobrą współpracę z nowo powołanymi szefami resortów.

Filmy - Rekonstrukcja rządu (10)

 • Petru: Rekonstrukcja rządu powinna być dawno, szczególnie wymieniłbym panią premier

  Rekonstrukcja rządu powinna być dawno, większość ministrów się kompromituje - tak w Porannej rozmowie w RMF FM mówił lider Nowoczesnej, Ryszard Petru. Odpowiadając na pytanie, kto - według niego - powinien zostać w rządzie, polityk zaznaczył, że zostawiłby minister cyfryzacji Annę Streżyńską. „Resztę bym wymienił, a szczególnie wymieniłbym panią premier, którą jest jednak pod Jarosławem Kaczyńskim i każdą decyzję musi z nim konsultować” - dodał Petru.
 • Schetyna: To autorski rząd Tuska. Zmiany nie były konsultowane z partią

  Zmiany w rządzie nie były konsultowane z partią. To standard. To autorski rząd Tuska - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Grzegorz Schetyna. - Nowy gabinet musi dawać gwarancję przyszłych zwycięstw, bo zbliżają się wybory i trudno wyobrazić sobie kolejne roszady - dodaje. - Matematycznie to duża rekonstrukcja, zmiany są ciekawe, a klucz do funkcjonowania całości znajduje się w rękach minister Bieńkowskiej. Ta rekonstrukcja otwiera nowe szanse - komentuje wiceszef Platformy.
 • Kosiniak-Kamysz: Doszło do przyspieszenia

  Doszło do przyspieszenia - mówi minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz pytany w Kontrwywiadzie RMF FM, dlaczego wicepremier Janusz Piechociński jeszcze niedawno przekonywał, że zmiany w rządzie będą, ale prawdopodobnie dopiero w styczniu. Czy te zmiany były ustalane z PSL? - Ja nie znam propozycji premiera - mówi wiceprezes partii koalicyjnej przed ogłoszeniem zmian w rządzie. Zapewnia jednocześnie, że Janusz Piechociński i Donald Tusk "nie mają problemów z kontaktem". - Nie było rozmowy, ani sugestii o zmianach w naszych ministerstwach- dodaje minister.
 • Biernat: Grabowski na ministra finansów. Kluzik do MEN

  Joanna Kluzik-Rostkowska do rządu, to dobra propozycja. To zdecydowana kobieta. Poradzi sobie. Lena Kolarska-Bobińska na stanowisko ministra nauki? Nie sądzę. W charakterze pani Leny nie leży zarządzanie - mówi członek zarządu PO Andrzej Biernat. Gość Kontrwywiadu RMF FM twierdzi, że "jest kolejka oczekujących na przyjęcia po Jacku Rostowskim resortu finansów", ale on "chętnie namówiłby do objęcia tego stanowiska Bogusława Grabowskiego". - To dobra łódzka szkoła ekonomiczna. Gdyby Grabowski się zgodził, byłbym bardzo usatysfakcjonowany. Warto, żeby Grabowski sprawdził w praktyce tezy, które udowadnia w mediach. On jest dobrze przygotowany - zapewnia gość RMF FM.