rekompensata za prąd

Artykuły - Rekompensata za prąd (10)

 • Tani prąd droższy o podatek. Korzystający z dopłat muszą zwrócić 19 proc.

  Tani prąd droższy o podatek. Korzystający z dopłat muszą zwrócić 19 proc.

  Fiskus jest nieugięty: dofinansowania i rekompensaty za wzrost cen prądu wypłacone za 2019 r., są opodatkowane - twierdzi. Zdaniem ekspertów taka wykładnia prowadzi do absurdu.
 • Sasin poprawi ustawę

  Sasin poprawi ustawę

  ​W ustawie dot. rekompensat za prąd jest poważna luka. Efekt może być taki, że rodziny, które skorzystają z tych pieniędzy, mogą stracić zasiłki na dzieci - podkreśla poniedziałkowy "Fakt". Resort aktywów, na czele którego stoi minister Jacek Sasin, zapewnia, że projekt zostanie poprawiony.
 • Janusz Kowalski: Rekompensaty za prąd dostanie 15 mln Polaków

  Janusz Kowalski: Rekompensaty za prąd dostanie 15 mln Polaków

  ​- Projekt ustawy dot. rekompensat za prąd jest w konsultacjach i niedługo wejdzie na drogę legislacyjną - mówił w środę wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. Dodał, że rekompensaty dostanie 15 mln Polaków.
 • "Puls Biznesu": Ulga dla Kowalskiego, niepokój dla firm

  "Puls Biznesu": Ulga dla Kowalskiego, niepokój dla firm

  ​Kolejna runda rekompensat za wzrost cen prądu obejmie ponad 15 mln gospodarstw domowych, które dostaną ponad 2,4 mld zł - pisze wtorkowy "Puls Biznesu".
 • Rekompensaty za wzrost cen energii zależne od dochodu i poziomu zużycia

  Rekompensaty za wzrost cen energii zależne od dochodu i poziomu zużycia

  Projekt ustawy o rekompensatach z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej w 2020 r. znalazł się w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Rekompensaty dla gospodarstw domowych uzależnione będą od dwóch kryteriów: poziomu zużycia energii elektrycznej w 2020 r. i uzyskanego dochodu w 2019 r.
 • Zrekompensują nam droższy prąd. Kto dostanie wypłaty i ile?

  Zrekompensują nam droższy prąd. Kto dostanie wypłaty i ile?

  Ministerstwo Aktywów Państwowych zakończyło prace nad projektem rekompensat za tegoroczne wzrosty cen prądu. Pieniędzy nie dostaną jednak wszyscy. – Według wyliczeń prawo do rekompensat będzie przysługiwało 15 mln gospodarstw domowych, co oznacza, że w kieszeniach Polaków pozostanie ok. 2,4 mld zł – powiedział "DGP" Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych. Jego resort zakończył właśnie prace nad projektem ustawy, która ma regulować wypłaty.
 • "DGP": Zrekompensują nam droższy prąd

  "DGP": Zrekompensują nam droższy prąd

  ​Co najmniej 34 zł, a maksymalnie 306 zł będziemy mogli odzyskać w przyszłym roku jako zwrot wydatków związanych z podwyżką ceny energii w 2020 r. - wynika z projektu ustawy, do założeń którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Rekompensaty za droższy prąd. Jest nowa koncepcja

  Rekompensaty za droższy prąd. Jest nowa koncepcja

  Obiecywane przez rząd rekompensaty za podwyżki cen prądu mogą nie być dla wszystkich, a tylko dla najbiedniejszych. To jeden ze scenariuszy poważnie rozważanych przez Ministerstwo Aktywów Państwowych - ustalili dziennikarze RMF FM.
 • Rekompensaty za prąd dla każdego. UE może protestować

  Rekompensaty za prąd dla każdego. UE może protestować

  Minister energii po tekstach "DGP" zapowiedział, że dopłaty obejmą wszystkich odbiorców indywidualnych. Unijna notyfikacja może pokrzyżować te plany.
 • Odszkodowania za brak prądu

  Można domagać się odszkodowania za awarie prądu. Są na to dwa sposoby.