rękodzieło

Artykuły - Rękodzieło (11)

 • Koronkarki z Koniakowa złożyły wniosek o wpisanie ich dzieła na listę UNESCO

  Koronkarki z Koniakowa złożyły wniosek o wpisanie ich dzieła na listę UNESCO

  Koronkarki z Koniakowa w Beskidzie Śląskim złożyły w Narodowym Instytucie Dziedzictwa wniosek o wpisanie tradycji wytwarzania przez nie koronek na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Ich unikatowy sposób szydełkowania zwany jest heklowaniem.
 • Tanie wyroby z Chin i podatki bolączką twórców ludowych

  Tanie wyroby z Chin i podatki bolączką twórców ludowych

  Tylko ludzie z pasją są twórcami ludowymi, ponieważ z takiej działalności nie można się utrzymać - oceniają artyści, którzy uczestniczą w Targach Sztuki Ludowej trwających w Krakowie. Wskazują na podwyżkę VAT-u i napływ tanich pamiątek wytwarzanych w Chinach.
 • Zaproszenia ślubne z charakterem. Zaprojektuj je sama.

  Zaproszenia ślubne z charakterem. Zaprojektuj je sama.

  Zaproszenia ślubne są niejako wstępem do całej stylizacji wesela tematycznego. Zdecydowanie stanowią wyjątkową okazję do pomysłowego podkreślenia naszych cech charakteru, zainteresowań czy poczucia humoru.
 • Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2013 r.: Zmiana stawek na niektóre produkty i usługi

  Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2013 r.: Zmiana stawek na niektóre produkty i usługi

  Nie od dziś wiadomo, że cena jaką konsument płaci za określony produkt, nie zależy jedynie od marży sprzedawcy czy też wartości produkcji konkretnego dobra. Na jej ostateczny kształt i to często w znacznej części, ma wysokość stawki podatku VAT. Oczywistym jest, że im niższy podatek tym mniejsze obciążenie dla kupującego i z pewnością większy zysk po stronie sprzedawcy. Nic więc dziwnego, że zarówno konsumenci jak i sprzedawcy przy okazji każdej nowelizacji ustawy o VAT liczą na korzystne dla siebie zmiany w tym zakresie.
 • Francuski król sztucznych członków

  Francuski król sztucznych członków

  Sprzedajemy zadowolenie - tego hasła może swobodnie używać do reklamy swojej małej manufaktury Thierry Germain. Francuski stolarz jest bowiem znanym producentem zabawek erotycznych - sztucznych członków, które wykonuje z egzotycznego drewna.
 • Ślubne dodatki handmade, czyli jak oczarować weselnych gości

  Ślubne dodatki handmade, czyli jak oczarować weselnych gości

  Dzień ślubu i wesela pamięta się przez całe życie. Goście jednak zapamiętują go najczęściej tylko wtedy, kiedy uda się ich czymś zaskoczyć. Mamy na to sposób! Unikatowe, przemyślane szczegóły i dodatki na pewno zapadną w pamięć.
 • Izba Rolnicza przeciwna wyższemu VAT na rękodzieło

  Izba Rolnicza przeciwna wyższemu VAT na rękodzieło

  - Wielkopolska Izba Rolnicza protestuje przeciwko podwyższaniu stawki podatku VAT na wyroby rękodzieła w tym wikliniarskie i plecionkarskie - poinformował w czwartek prezes Izby Piotr Walkowski. List w tej sprawie wysłano do Ministerstwa Finansów.
 • Rzemieślniczki ery 2.0

  Zamiast kariery w korporacji wybierają szycie, malowanie czy robienie biżuterii. Dokładają do tego własne sklepy internetowe, promocję na Facebooku i blogach. W branży rękodzielniczej nowej generacji królują młode kobiety.
 • Rękodzieło - hobby na każdą kieszeń

  Rękodzieło - hobby na każdą kieszeń

  Hand made zyskuje ostatnio rzesze młodych fanów. Samodzielnie wykonana biżuteria jest niepowtarzalna i stosunkowo niedroga. Nie wymaga też wielkich umiejętności manualnych.
 • Biżuteria hand-made - hit czy kit?

  Biżuteria hand-made - hit czy kit?

  Coraz popularniejsza staje się produkcja ręcznie robionej biżuterii. Nietypowy kolor, materiał i forma niedostępna w masowej produkcji to ciekawa alternatywa dla osób, które lubią wyróżniać się w tłumie.

Filmy - Rękodzieło (16)

 • Kowal zaskoczył swoim pomysłem. Zrobił dwie rzeczy w jednej

  Zobaczcie, co wymyślił pewien kowal. Skonstruował on stolik piknikowy, który z łatwością można złożył w ławkę. Chyba każdemu przydałoby się coś takiego w ogrodzie!
 • Modne świnki morskie. Tego nie widzieliście

  Takich wygód nie mają chyba żadne inne świnki morskie na świecie. Pea and Parsley, bo tak się nazywają mają właścicielkę, która dzierga dla nich specjalne kostiumy. Ulrica Marklund mieszka w Szwecji, gdzie pracuje jako przedszkolanka. Po godzinach zajmuje się produkcją i sprzedażą linii odzieżowej dla nietypowych klientów. Jak mówi, wydzierganie jednego ubranka zajmuje zazwyczaj jeden dzień. Jej podopieczni są chętni do współpracy i pozowania do zdjęć. Szczególnie dlatego, że wiążę się to z dodatkowym przydziałem ulubionych łakoci.
 • Jak zrobić kolczyki?

  Jak zrobic kolczyki? Wiele kobiet wydaje fortunę na ciekawe wzory kolczyków. Nie trzeba być jednak milionerką, by zafundować sobie wyjątkowe, spersonalizowane kolczyki, które będą nie tylko wyjątkowe, ale przede wszystkim przyciągające wzrok i idealnie komponujące się z waszym stylem ubierania się. Możliwości są nieograniczone - z wszystkiego da się zrobić kolczyki. Zobaczcie nasz krótki poradnik, jak zacząć robić spersonalizowane kolczyki w domu - dla niektórych będzie na pewno idealną zachętą do samodzielnego eksperymentowania w kwestii robienia kolczyków!
 • Jak zrobić bransoletkę?

  Bransoletki to jeden z najchętniej noszonych elementów biżuterii - nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Bransoletka może być idealnym dodatkiem do naszych ubrań, podobnie jak broszka - podkreśla wagę sytuacji i wiele mówi o właścicielu. Jak zrobić bransoletkę w domowym zaciszu? Spersonalizowana, własnoręcznie zrobiona bransoletka nie tylko będzie cieszyła, ale również świetnie wyglądała. Możliwości są właściwie nieograniczone - wystarczy odrobina cierpliwości i dobrych chęci. Zobaczcie nasz mały poradnik, jak zrobić stylową bransoletkę!