rękawiczki

Artykuły - Rękawiczki (21)

 • Handel: Blisko 70 proc. Polaków przez pandemię rzadziej dotyka towaru w sklepach

  Handel: Blisko 70 proc. Polaków przez pandemię rzadziej dotyka towaru w sklepach

  Polacy są mocno podzieleni w kwestii noszenia rękawiczek w sklepach. Ale za to chcą zakazu dotykania produktów. Aż 71 proc. badanych uważa, że w sklepach należy wprowadzić czasowy zakaz dotykania produktów świeżych, czyli pieczywa, warzyw i owoców.
 • Początek plagi zużytych rękawiczek i masek ochronnych

  Początek plagi zużytych rękawiczek i masek ochronnych

  ​Pandemia COVID-19 mogła dać przyrodzie tymczasowy, choć niedługi oddech, jeżeli chodzi o zanieczyszczenie powietrza i emisję gazów cieplarnianych. Dała też Ziemi nowy problem: plagę lateksowych rękawiczek i maseczek jednorazowych.
 • Dr Paweł Rajewski: Maseczki i rękawiczki to nie wszystko

  Dr Paweł Rajewski: Maseczki i rękawiczki to nie wszystko

  U pacjenta, który nie ma objawów, nie możemy stwierdzić od kiedy choruje. W takim przypadku po 14 dniach od pierwszego wymazu, musimy zrobić powtórny wymaz - mówi dr n. med. Paweł Rajewski z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. - Model włoski pokazał, że jeśli poluzujemy te restrykcje, to możemy się spodziewać dynamicznego wzrostu zachorowań. Czas kwarantanny, stanu epidemicznego czy epidemii jest po to, żeby pozostać w domu, a nie przyjmować gości, lub zamawiać jedzenie i spotykać się z dostawcą twarzą w twarz czy ręka w rękę. Nawet jeśli czujemy się dobrze.
 • Te niezwykłe rękawiczki wykryją toksyny

  Te niezwykłe rękawiczki wykryją toksyny

  Osoby pracujące w laboratoriach chemicznych często są narażone na działanie szkodliwych substancji. Do tej pory jedyną ochroną było ubranie szczelnie zakrywające ciało, ale wkrótce może wystarczyć tylko jeden jego element.
 • Zimowe rękawiczki dla posiadaczy smartfonów i tabletów

  Zimowe rękawiczki dla posiadaczy smartfonów i tabletów

  Scenka z życia każdego gadżetomaniaka: zima, przystanek autobusowy, -10 stopni C, i nagle… rozbrzmiewa dźwięk telefonu. Nadchodzi moment, gdy trzeba wybrać; zdjąć ciepłe rękawiczki, odebrać telefon i odmrozić sobie ręce albo…
 • Smartfon Sony, który można obsługiwać w rękawiczkach

  Smartfon Sony, który można obsługiwać w rękawiczkach

  Idzie zima, a więc zmora posiadaczy smartfonów. Jeśli używamy rękawiczek, odbieranie połączenia w telefonie z dotykowym ekranem jest nie lada wyzwaniem. Na szczęście ręce posiadaczy Xperii Sola nie będą musiały marznąć, ponieważ od teraz urządzenie można obsługiwać nawet w rękawiczkach.
 • Glove One - telefon i rękawiczka w jednym

  Glove One - telefon i rękawiczka w jednym

  Bryan Cera - artysta i projektant - stworzył telefon, który nosi się jak rękawiczkę. Czy takie rozwiązanie jest rzeczywiście trafionym pomysłem?
 • Rękawiczki zimowe współprace z ekranami dotykowymi

  Rękawiczki zimowe współprace z ekranami dotykowymi

  Od kilkunastu dni mamy w Polsce jesień, lecz póki co tylko na papierze. Ładna pogoda nie powinna jednak uśpić naszej czujności i już teraz powinniśmy pomyśleć o zakupie ciepłych rękawiczek, którym niestraszne są ekrany dotykowe naszych gadżetów.
 • Pawlak niezbyt pochlebnie o decyzji Kluzik

  Prezes PSL, wicepremier Waldemar Pawlak odnosząc się do obecności Joanny Kluzik-Rostkowskiej na gdańskiej konwencji PO powiedział, że budowanie reprezentacji politycznej w oparciu o osoby, które "zmieniają poglądy jak rękawiczki" niekoniecznie przynosi dobry efekt.
 • Keyglove - klawiatura i myszka w jednej ręce

  Keyglove - klawiatura i myszka w jednej ręce

  Po co targać ze sobą klawiaturę i myszkę, skoro można założyć je na rękę? Keyglove to połączenie technologii rozpoznawania dotyku z akcelerometrami zamkniętymi w postaci rękawiczki. Użytkownik będzie w stanie pisać za jej pomocą na wirtualnej klawiaturze i używać "myszki".