rejsy

Artykuły - Rejsy (31)

Filmy - Rejsy (3)

  • Tak się dziś spędza wakacje, czyli boom rejsów pasażerskich

    Tylko w 2017 roku 25,3 miliony pasażerów na całym świecie zdecydowało się na urlop na pokładzie statku pasażerskiego. Co sprawia, że ta forma podróżowania coraz bardziej zyskuje na atrakcyjności? - To niesamowite, to mój pierwszy rejs. Już sam widok olbrzymiego statku, podczas wchodzenia na pokład, jest wielkim przeżyciem - mówi jedna z turystek. Z portu w Hamburgu wyruszają statki w kierunku Anglii, Francji czy Hiszpanii.
  • Szukasz pomysłu na wakacje? Wybierz rejs katamaranem

    Wylegiwanie się całymi dniami na plaży? Długie górskie spacery? A czemu by tym razem nie spróbować czegoś nowego? Swój urlop możesz spędzić również inaczej – żeglując. Z roku na rok przekonuje się do tego coraz więcej polskich turystów. Latem najczęściej wyjeżdżamy żeglować do Chorwacji i Grecji, w dalszej kolejności do Włoch oraz Hiszpanii. W zimie największe zainteresowanie wzbudzają u nas Karaiby, Seszele i Tajlandia. – Po ciepłych wodach pływamy na jachtach jednokadłubowych lub katamaranach. Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza katamarany. Są to niesamowicie wygodne jednostki, które standardami przypominają hotele. Dostarczają może mniej radości typowym żeglarzom, ale świetnie sprawdzają się podczas rodzinnych rejsów, kiedy zależy nam na wspólnym wypoczynku – mówi Maciej Olszewski z firmy Blue Sails. Aby móc kierować jachtem, potrzebujemy patentu żeglarskiego. Jeśli nie mamy uprawnień, oprócz jachtu będziemy musieli wynająć skippera. Poprowadzi on dla nas statek i zajmie się sprawami technicznymi, a ponadto do pewnego stopnia wcieli się w rolę przewodnika.
  • Antarktyda: Nowy kierunek dla miłośników przygód

    Dla miłośników przyrody, poszukiwaczy przygód i naukowców ten pokryty lodem i śniegiem kontynent jest ostatnią granicą poznania, wciąż jeszcze skrywającą liczne tajemnice... Antarktyda - bo o niej mowa - to turystyczny hit ostatnich kilku lat. Zorganizowane wycieczki w ten rejon świata stają się coraz popularniejsze. Turyści przybywają tutaj najczęściej drogą morską lub powietrzną, rozpoczynając zwiedzanie od Półwyspu Antarktycznego, dokąd można łatwo dotrzeć z Argentyny lub Chile. Druga popularna trasa wycieczkowa obejmuje rejs po Morzu Rossa, które oblewa Antarktydę od południowego zachodu. Pomiędzy krótkimi zejściami na ląd, wycieczkowicze uczestniczą w licznych atrakcjach na pokładzie statku. Zwiedzanie Antarktydy to przede wszystkim obcowanie z tutejszą przyrodą, surową i piękną jednocześnie. Turyści szczególnie chętnie podpatrują pingwiny - i podziwiają imponujące lodowce. I tylko ekolodzy martwią się, że rosnący wzrost zainteresowania Antarktydą na dłuższą metę zaszkodzi jednemu z najczystszych i najbardziej dziewiczych zakątków Ziemi...