Rejs

Artykuły - Rejs (11)

 • "Rejs": Najlepsze sceny polskiego kina

  "Rejs": Najlepsze sceny polskiego kina

  W poniedziałek, 19 października, mija 50 lat od premiery kultowej komedii Marka Piwowskiego. Polskie kino płynie dalej, mało który film potrafi jednak dorównać legendzie "Rejsu".
 • Narodowe czytanie "Rejsu" w Krakowie

  Narodowe czytanie "Rejsu" w Krakowie

  Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie organizuje narodowe czytanie "Rejsu". "Jeśli tylko chcesz wcielić się w jedną z postaci kultowego filmu, masz poczucie humoru, szukamy właśnie ciebie" - piszą organizatorzy akcji, którzy ogłosili casting i szukają osób chcących wziąć udział w projekcie.
 • "Rejs" trwa już 45 lat

  "Rejs" trwa już 45 lat

  W poniedziałek, 19 października, mija 45 lat od premiery kultowej komedii Marka Piwowskiego. Polskie kino płynie dalej, mało który film potrafi jednak dorównać legendzie "Rejsu".
 • Zbigniew Gutkowski: Wiem czym jest Wigilia z dala od domu

  Zbigniew Gutkowski: Wiem czym jest Wigilia z dala od domu

  Znany z regat oceanicznych samotników Zbigniew Gutkowski, dobrze wie, czym jest Wigilia z dala od domu. "Nie przeżywałem tego specjalnie. Kiedy nie było choinki, na to, że jest Boże Narodzenie, wskazywał tylko kalendarz" - tak żeglarz wspomina święta na oceanie.
 • Reżyser "Rejsu" wygrał w sądzie z Agorą

  Reżyser "Rejsu" wygrał w sądzie z Agorą

  Reżyser Marek Piwowski wygrał w piątek w Sądzie Najwyższym proces przeciwko Agorze - wydawcy "Gazety Wyborczej" i "Czterech Kątów" o umieszczenie w tym miesięczniku insertu - płyty z filmem "Rejs" - bez jego nazwiska.
 • "Rejs na krzywy ryj" - biografia Himilsbacha

  "Rejs na krzywy ryj" - biografia Himilsbacha

  O barwnym życiu w szarym PRL-u, karierze pisarza i filmowca, miłości do wódki i żony zwanej Basicą pisze Anna Poppek w niedawno opublikowanej książce "Rejs na krzywy ryj. Jan Himilsbach i jego czasy".
 • "Rejs" w HD w Telewizji Polskiej

  "Rejs" w HD w Telewizji Polskiej

  Fani kultowego filmu Marka Piwowskiego "Rejs" nie mogą tego przegapić! Po raz pierwszy zobaczą obraz zrekonstruowany cyfrowo w wysokiej rozdzielczości (High Definition). Telewizyjna premiera "Rejsu" HD - w poniedziałek, 20 maja o godz. 22.55 w TVP HD.
 • Roman Paszke: Mogę mówić o szczęściu

  Roman Paszke: Mogę mówić o szczęściu

  Za kilka dni Roman Paszke planuje ponownie wystartować z Gran Canarii do wokółziemskiego rejsu. Obecnie kapitan wraz z zespołem brzegowym pracuje przy katamaranie "Gemini 3", który jest uszkodzony. Jak zaznaczył, może mówić o szczęściu.
 • "Rejs"? Tylko w Kazimierzu Dolnym!

  "Rejs"? Tylko w Kazimierzu Dolnym!

  W sobotę, 28 lipca, rozpocznie się 6. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi". Mamy więc pytanie! Jak się nazywa miasto nad Wisłą. Dla ułatwienia dodajemy, że jest to imię króla, który zostawił Polskę murowaną. Coś Wam to przypomina?
 • "Rejs" wraca do Torunia

  "Rejs" wraca do Torunia

  Dwugodzinny występ z udziałem Inżyniera Mamonia, Kaowca i Sidorowskiego a wieczorem dancing w stylu PRL - to atrakcje wycieczkowego statku, który będzie pływał do jesieni po Wiśle w okolicy Torunia. To z tego miasta 40 lat temu wyruszył wycieczkowiec uwieczniony w komedii Marka Piwowskiego.

Zdjęcia - Rejs (2)

Filmy - Rejs (3)