rejestracja pojazdu

Artykuły - Rejestracja pojazdu (10)

 • Ile kosztuje utrzymanie samochodu w Polsce?

  Ile kosztuje utrzymanie samochodu w Polsce?

  Koszty utrzymania samochodu mogą być różne – zależnie od jego modelu, stanu technicznego czy potrzeb kierowcy. Zawsze jednak należy liczyć się przynajmniej z wydatkami na obowiązkowe przeglądy oraz ubezpieczenia. Ile na ten cel wydają Polacy? Na czym można, a na czym nie warto oszczędzać?
 • Tablice rejestracyjne: co mówią o kierowcy?

  Tablice rejestracyjne: co mówią o kierowcy?

  Czy wiesz, jakie informacje o tobie mogą wyczytać inni kierowcy z twoich tablic rejestracyjnych? Tablice to nie tylko informacja o województwie, w którym zarejestrowany jest pojazd. Z czego wynika obowiązek rejestracji samochodu i co musisz spełnić, zanim jej dokonasz? Warto o tym wiedzieć – nie tylko przy pierwszym samochodzie.
 • Jak przerejestrować samochód?

  Jak przerejestrować samochód?

  Zakup wymarzonego samochodu to dopiero połowa sukcesu. Teraz czekać nas będzie długa wędrówka po urzędach. Oprócz prawidłowo wypełnionego wniosku rejestracyjnego będziemy jeszcze potrzebować kompletu dokumentów. O czym należy pamiętać, by nie mieć problemów w wydziale komunikacji?
 • Znikną kolejki w wydziałach rejestracji?!

  Znikną kolejki w wydziałach rejestracji?!

  Ministerstwo Infrastruktury chce zmniejszyć kolejki w wydziałach komunikacji. Rozwiązaniem tego problemu ma być tzw. "profesjonalna rejestracja" - szybka ścieżka przeznaczona dla przedsiębiorców zajmujących się obrotem pojazdami.
 • Chcesz kupić "anglika"? Sprawdzisz go przez internet!

  Chcesz kupić "anglika"? Sprawdzisz go przez internet!

  15 października minęły dwa pełne miesiące od czasu, gdy w Polsce, bez konieczności przekładania kierownicy, rejestrować można tzw. „angliki”.
 • Przeglądy rejestracyjne - będzie rewolucja?

  Przeglądy rejestracyjne - będzie rewolucja?

  Rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju – Piotr Popa - poinformował, że resort rozesłał już do zainteresowanych organizacji wstępny projekt zmian w przepisach, który zakłada bardzo poważne zmiany.
 • Rejestracja pojazdów wskazuje na ożywienie

  - Liczba zarejestrowanych samochodów osobowych w 27 największych gospodarkach świata była w marcu niższa o 0,7 proc. w ujęciu miesięcznym zgodnie ze wskaźnikami wyprzedzającymi, ale potwierdza, że globalne ożywienie utrzymuje się - ocenił Barclays Capital.
 • Poradnik: Sprowadzamy auto z zagranicy

  Poradnik: Sprowadzamy auto z zagranicy

  Samochód przywieziony z zagranicy należy zarejestrować w ciągu 30 dni od daty jego sprowadzenia. Pojazd sprowadzony z zagranicy należy zarejestrować we właściwym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta. Rejestracji musi dokonać właściciel pojazdu lub upoważniona przez niego osoba. Rejestracja pojazdu następuje w drodze decyzji administracyjnej. Po złożeniu wniosku i kompletu dokumentów organ rejestrujący dokonuje rejestracji czasowej pojazdu na okres 30 dni, podczas których urząd zamawia dowód rejestracyjny w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie.
 • Od rana nie działał system rejestracji pojazdów

  Po około 2 godzinach zlikwidowana została awaria komputerowego systemu rejestracji pojazdów.
 • Ponad 135 złotych kosztować będzie rejestracja pojazdu w Polsce

  Od 1 maja 2000 każdy mieszkaniec Polski rejestrujący pojazd będzie musiał wydać ponad 135 złotych.