rejestracja

Artykuły - Rejestracja (4721)

 • RCP - jak efektywnie prowadzić rejestrację czasu pracy pracownika?

  RCP - jak efektywnie prowadzić rejestrację czasu pracy pracownika?

  Praca z ludźmi nigdy nie jest łatwa - szczególnie możesz odczuwać to wtedy, gdy to ty odpowiadasz za pracę i wydajność innych osób. Niezależnie od tego, czy problemem jest brak zaangażowania w obowiązki, spóźnianie się czy notoryczne wychodzenie wcześniej z pracy, od teraz masz możliwość monitorowania działań poszczególnych jednostek, dzięki czemu zarządzanie firmą stanie się dużo prostsze. Wystarczy, że wprowadzisz do swojego zespołu RCP!
 • KE chce, żeby wszystkie kraje UE rejestrowały firmy online

  KE chce, żeby wszystkie kraje UE rejestrowały firmy online

  Komisja Europejska zaproponowała nowe przepisy, które mają pomóc firmom działać za granicą. Ma temu pomóc m.in. wprowadzenie we wszystkich krajach możliwości rejestracji spółki online. Obecnie tylko 17 państw UE zapewnia elektroniczną procedurę rejestracji.
 • Wlk. Brytania: Rejestracja unijnych obywateli po brexicie

  Wlk. Brytania: Rejestracja unijnych obywateli po brexicie

  Obywatele Unii Europejskiej mieszkający w Wielkiej Brytanii będą mieć dwa lata na rejestrację, jeśli po brexicie będą chcieli zostać na Wyspach. Liczba potrzebnych dokumentów ma być ograniczona do minimum, a koszt operacji dla jednej osoby wyniesie około 70 funtów. Te szczegóły znalazły się w technicznym dokumencie przesłanym do Brukseli przez brytyjski rząd.
 • Będą ułatwienia w tymczasowej rejestracji aut dla producentów i sprzedawców

  Będą ułatwienia w tymczasowej rejestracji aut dla producentów i sprzedawców

  Rząd chce umożliwić rejestrację wielu samochodów na jeden numer i jeden dokument. Taki "profesjonalny dowód rejestracyjny" ma ułatwić życie m.in. producentom samochodów, którzy muszą przetestować swoje auta, a także sprzedawcom aut. Obecnie muszą bowiem oni każdy pojazd rejestrować oddzielnie.
 • Polacy zaczną masowo wyrejestrowywać firmy?

  Polacy zaczną masowo wyrejestrowywać firmy?

  W lutym powstało 21 365 jednoosobowych działalności gospodarczych - wynika z danych z rejestru REGON. To mniej rejestracji niż w styczniu, ale jednocześnie znacznie spadła liczba firm zamykanych - w lutym zniknęło 20 692 działalności, ok 8,5 tys. mniej niż miesiąc wcześniej - wynika z analizy Tax Care.
 • Uruchomienie własnej firmy ma być tańsze o 170 zł

  Uruchomienie własnej firmy ma być tańsze o 170 zł

  Od 2015 r. rząd zamierza znieść obowiązek obligatoryjnego uzyskania potwierdzenia rejestracji w zakresie VAT. To pozwoli przedsiębiorcom zaoszczędzić 170 zł.
 • Grecy znaleźli sprytny sposób na kryzys

  Grecy znaleźli sprytny sposób na kryzys

  Na 4 lata więzienia w zawieszaniu i 3 tys. euro grzywny został skazany wczoraj w Atenach były minister transportu Grecji zatrzymany w połowie grudnia za posługiwanie się fałszywymi tablicami rejestracyjnymi i jazdę samochodem bez ważnego ubezpieczenia.
 • Zaskakujący sukces internetowej rejestracji

  Od 1 stycznia drogą elektroniczną można w 24 godziny zarejestrować spółkę z o.o. Założono ich już 1327, to 13 proc. wszystkich, które pojawiły się w tym roku w KRS - informuje "Puls Biznesu".
 • UE: Dobre wiadomości dla zmotoryzowanych!

  UE: Dobre wiadomości dla zmotoryzowanych!

  Będą ułatwienia przy przerejestrowywaniu samochodów w krajach członkowskich na terenie całej Unii. Komisja Europejska zaproponowała projekt przepisów w tej sprawie. Komisarz do spraw przemysłu Antonio Tajani powiedział, że dotychczasowe, biurokratyczne obciążenia utrudniały rejestrację aut i zakłócały funkcjonowanie jednolitego, unijnego rynku.
 • Rejestracja spółki w 24 godziny

  Od 1 stycznia przyszłego roku wchodzi w życie wiele ważnych dla firm przepisów, które mają one pomóc w prowadzeniu działalności gospodarczej. "Dziennik Gazeta Prawna" przypomina te przepisy. Oto niektóre z nich.

Filmy - Rejestracja (1)

 • Trzy zgony dziennie. Bo zabieramy swoje narządy do grobu...

  5 miesięcy temu 6-letni Albert przeszedł pomyślnie przeszczep serca – i rozpoczął zupełnie nowe życie. "Mam teraz szczęśliwe serduszko. Ale gdybym go nie dostał, umarłbym" - mówi z dziecięcą prostotą chłopiec. Niestety, w Wielkiej Brytanii codziennie umiera aż troje pacjentów oczekujących na przeszczep. Odchodzą, nie doczekawszy się organu, dzięki któremu mogliby dalej cieszyć się życiem. Ma to zmienić nowa kampania społeczna, zachęcająca Brytyjczyków do rejestrowania się w internetowej bazie potencjalnych dawców narządów. Biorą w niej udział m.in. mały Albert z mamą - a także znany piłkarz, były reprezentant Anglii Sol Campbell. -To temat, o którym nikt z nas nie chce rozmawiać, ale to jak najbardziej realny problem! Nie chcemy rozmawiać o raku, nie chcemy rozmawiać o zawale serca, ale to wszystko dzieje się wokół nas! - mówi Annita Tansey, mama Alberta. Kobieta ma szczerą nadzieję, że historia jej synka uświadomi innym, że życiem warto się dzielić.