reforma zdrowia

Synonimy:
reforma zdrowotna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Reforma zdrowia (17)

 • Reforma zdrowia w USA

  Republikanom w USA nie udało się zablokować reformy zdrowotnej Baracka Obamy. Dziś wchodzi w życie jej główny filar - czyli możliwość wyboru polis ubezpieczeniowych przez kilkadziesiąt milionów nie objętych ubezpieczeniem Amerykanów.
 • Śmierć na chodniku

  Śmierć na chodniku

  W 1999 roku reforma służby zdrowia była jedną z czterech wielkich reform premiera Buzka. To miało być nowe otwarcie na zdrowie. Były Kasy Chorych, NFZ... I co z tego? Na "zielonej wyspie" w XXI wieku śmierć czyha na chodniku.
 • NFZ: Długo wyczekiwana likwidacja

  NFZ: Długo wyczekiwana likwidacja

  Reforma jest przesądzona. Ministerstwo Zdrowia rozważa kilka scenariuszy - od powstania 3 - 4 dużych subregionalnych funduszy po utworzenie w miejsce dotychczasowych oddziałów 16 samodzielnych płatników.
 • Reforma zdrowia grzęźnie w przepisach

  Reforma zdrowia grzęźnie w przepisach

  Zadłużone szpitale miały się przekształcać w spółki i być oszczędnie zarządzane. Ale dyrektorom trudno ciąć koszty, bo nie mogą decydować o wielkości załogi - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Izba Reprezentantów odwołała reformę zdrowia

  Izba Reprezentantów odwołała reformę zdrowia

  Zdominowana przez Republikanów Izba Reprezentantów Kongresu USA przegłosowała w środę wieczorem (czasu lokalnego) ustawę odwołującą reformę opieki zdrowotnej, uchwaloną w ub. roku z inicjatywy Demokratów i prezydenta Obamy.
 • Dziś starcie o reformy zdrowia

  Z inicjatywy Republikanów w Izbie Reprezentantów Kongresu rozpoczęła się we wtorek debata nad projektem zgłoszonej przez nich ustawy o odwołaniu reformy ochrony zdrowia uchwalonej w ubiegłym roku przez Kongres.
 • Udawana reforma zdrowia

  Udawana reforma zdrowia

  Rząd twierdzi, że chce uchwalić ustawy reformujące system ochrony zdrowia zawetowane przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W rzeczywistości będą to ich łagodniejsze wersje - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Reforma zdrowia zawieszona

  Doradcy premiera, zamiast przyspieszać, opóźniają naprawę systemu ochrony zdrowia. Chcą, żeby społecznie najtrudniejsze reformy weszły w życie dopiero po wyborach parlamentarnych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • "Sarkozy poucza USA ws. reformy zdrowia"

  "Sarkozy poucza USA ws. reformy zdrowia"

  W czasie trwającej wizyty w USA prezydent Francji Nicolas Sarkozy zganił Amerykanów za to, że bardzo długo zwlekali z reformą ochrony zdrowia - zauważa francuski dziennik "Le Parisien".
 • Żelazny Barack Obama

  Żelazny Barack Obama

  Barack Obama sprawuje urząd prezydenta USA od czternastu miesięcy i już dwukrotnie wpisał się w historię. Na przekór wszystkim przeciwnościom losu stał się pierwszym czarnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Teraz stawia czoła wszystkim problemom swojego kraju. Mistrz oratorstwa dał słowo i spełnił najważniejszą obietnicę wyborczą dotyczącą wprowadzenia powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych. Amerykanie i cały świat zamanifestowali słowa Obamy: Tak, potrafię to zrobić!