reforma edukacji PiS

Artykuły - Reforma edukacji PiS (4)

 • Związkowcy sceptycznie o podwyżkach dla nauczycieli: Cieszą, ale entuzjazmu nie ma

  Związkowcy sceptycznie o podwyżkach dla nauczycieli: Cieszą, ale entuzjazmu nie ma

  Ryszard Proksa z NSZZ "Solidarność" skomentował zapowiedziane podwyżki dla nauczycieli. "Każda podwyżka lub waloryzacja cieszy, ale nauczyciele chcieliby siąść do rozmów o nowym systemie wynagradzania" - podsumował. Prezes ZNP Sławomir Broniarz zastanawia się, kto pokryje koszty tych podwyżek.
 • Reforma oświaty: Rok szkolny rozpocznie się w październiku

  Reforma oświaty: Rok szkolny rozpocznie się w październiku

  Z sondy DGP przeprowadzonej wśród dyrektorów szkół wynika, że nie zdążą oni z wdrożeniem wszystkich zmian związanych z reformą oświaty do czasu rozpoczęcia roku szkolnego. Nie mają tu na myśli tylko wyposażenia bibliotek i pracowni przedmiotowych dla uczniów siódmych klas podstawowych, ale cały proces związany z funkcjonowaniem szkół i prowadzeniem zajęć dla uczniów.
 • ZNP: Pracę straci 9,4 tys. nauczycieli, a 22 tys. będzie miało niepełny etat

  ZNP: Pracę straci 9,4 tys. nauczycieli, a 22 tys. będzie miało niepełny etat

  - 9,4 tys. nauczycieli straci pracę od 1 września w związku z reformą edukacji, a 22 tys. nie będzie miało pełnego etatu - podał we wtorek, powołując się na arkusze organizacyjne szkół, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Zaznaczył, że dane pochodzą z 16 województw.
 • ​"Rzeczpospolita": Nauczyciele będą zwalniani po wyborach

  ​"Rzeczpospolita": Nauczyciele będą zwalniani po wyborach

  Samorządy ograniczają nauczycielom wymiar godzin. Zwolnią ich dopiero po wyborach - czytamy w "Rzeczpospolitej". Lokalne władze obawiają się, że zwalniając nauczycieli, zaszkodzą swoim szansom na reelekcję.

Filmy - Reforma edukacji PiS (18)