reforma edukacji

Artykuły - Reforma edukacji (36)

 • Ponad milion złotych wydał MEN na informowanie o reformie edukacji. Z tego prawie pół miliona zł trafiło do TVP

  Ponad milion złotych wydał MEN na informowanie o reformie edukacji. Z tego prawie pół miliona zł trafiło do TVP

  Kampania, w której Ministerstwo Edukacji Narodowej informowało o zmianach w systemie edukacji, zaczęła się w styczniu 2017 r, po opublikowaniu ustaw wprowadzających nowy ustrój szkolny od 1 września 2017 r. Spoty były emitowane w Telewizji Polskiej, Polskim Radiu oraz w internecie. Zamieszczono też ogłoszenia w prasie ogólnopolskiej.
 • Samorządy wydają miliony na bezkosztową reformę edukacji

  Samorządy wydają miliony na bezkosztową reformę edukacji

  - MEN wyliczyło, że na utworzenie nowej pracowni przedmiotowej gmina wyda około 4 tys. zł. Według naszych wyliczeń to koszt rzędu nawet 20 tys. zł
 • Reforma edukacji: Niż demograficzny przyczyną zwolnień nauczycieli

  Reforma edukacji: Niż demograficzny przyczyną zwolnień nauczycieli

  Wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałaek stwierdziła, że to niż demograficzny jest przyczyną zwolnień nauczycieli. "Reforma edukacji ma na celu zahamowanie tego zjawiska. Zwiększy się liczba miejsc pracy dla nauczycieli" - mówiła w środę wiceminister.
 • ZNP: Pracę straci 9,4 tys. nauczycieli, a 22 tys. będzie miało niepełny etat

  ZNP: Pracę straci 9,4 tys. nauczycieli, a 22 tys. będzie miało niepełny etat

  - 9,4 tys. nauczycieli straci pracę od 1 września w związku z reformą edukacji, a 22 tys. nie będzie miało pełnego etatu - podał we wtorek, powołując się na arkusze organizacyjne szkół, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Zaznaczył, że dane pochodzą z 16 województw.
 • ​Inicjatorzy referendum edukacyjnego apelują do prezydenta

  ​Inicjatorzy referendum edukacyjnego apelują do prezydenta

  Inicjatorzy obywatelskiego referendum edukacyjnego zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy, by wobec - jak oceniają - "opieszałości" Sejmu, to prezydent zarządził ogólnokrajowe referendum ws. zmian w oświacie. W czwartek złożyli w Kancelarii Prezydenta petycję w tej sprawie.
 • Tysiące ofert pracy dla nauczycieli. MEN o reformie oświaty

  Tysiące ofert pracy dla nauczycieli. MEN o reformie oświaty

  Każde dziecko będzie miało zapewnione miejsce w szkole obwodowej, jesienią będą dla nich podręczniki, a w bazach prowadzonych przez kuratoria jest ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli, w tym 1,9 tys. to oferty na co najmniej pół etatu - zapewnia wiceminister edukacji Maciej Kopeć.
 • Bez litości

  Bez litości

  W pięknym kraju żyją piękni ludzie. Nie ma w nim miejsca na żadne odmienności. Ulice, szkoły i zakłady pracy działają bez zarzutu.
 • ​ZNP: Strajkowało 40 proc. szkół i przedszkoli. MEN mówi o 11 procentach

  ​ZNP: Strajkowało 40 proc. szkół i przedszkoli. MEN mówi o 11 procentach

  Z niepełnych danych, które spłynęły do Związku Nauczycielstwa Polskiego w godzinach popołudniowych, wynika, że do strajku pracowników oświaty przystąpiło w piątek ok. 40 proc. szkół i przedszkoli - poinformowała PAP rzeczniczka ZNP Magdalena Kaszulanis. Według MEN do strajku przystąpiło 11 proc. szkół i przedszkoli.
 • RMF: 130 tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum edukacyjne

  RMF: 130 tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum edukacyjne

  Pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji zebrano około 130 tysięcy głosów. Jak informuje dziennikarz RMF FM Grzegorz Kwolek, organizatorzy akcji mają nadzieję, że zmiany w szkolnictwie uda się jeszcze zatrzymać.
 • ​Przed Pałacem Prezydenckim pikieta przeciw reformie edukacji

  ​Przed Pałacem Prezydenckim pikieta przeciw reformie edukacji

  "Prezydencie! Nie podpisuj złej zmiany dla polskiej edukacji" - to hasło pikiety, która rozpoczęła się w poniedziałek po godz. 17 przed Pałacem Prezydenckim. Protestujący apelują do Andrzeja Dudy o weto lub zarządzenie ogólnokrajowego referendum ws. zmian w oświacie.

Filmy - Reforma edukacji (4)