refluks

Artykuły - Refluks (3)

 • Leki na zgagę wywołują raka żołądka?

  Leki na zgagę wywołują raka żołądka?

  Nowe badania wykazały, że zażywanie leków na refluks żołądkowy i zgagę wiąże się z ponad dwa razy wyższym ryzykiem zachorowania na raka żołądka.
 • Refluks? Zwolnij!

  Refluks? Zwolnij!

  Męczy cię zgaga, puste odbijanie, czujesz kwaśny posmak w ustach? Powtarzają się epizody cofania treści żołądkowej do przełyku? Zmagasz się z nawracającą chrypką i nieprzyjemnym oddechem? Objawy mogą być różne, ich źródło ulokowane w dolnym zwieraczu przełyku. Jego zmniejszone napięcie skutkuje refluksem.
 • Leki przeciwrefluksowe zwiększają ryzyko zawału serca

  Leki przeciwrefluksowe zwiększają ryzyko zawału serca

  Naukowcy odkryli, że popularne leki stosowane na refluks i wrzody, mogą zwiększać ryzyko zawału serca. To niepokojące wieści dla milionów osób na całym świecie.

Filmy - Refluks (1)

 • Jak rozpoznać refluks żołądka?

  Choroba refluksowa przełyku to patologiczne zarzucanie treści żołądkowej do przełyku. O jej przyczynach i objawach opowiedział w studiu „Dzień Dobry TVN” dr hab. n. med. Michał Lipiński. – Za najważniejszą przyczynę uważane jest złe funkcjonowanie dolnego zwieracza przełyku, czyli takiej swoistej uszczelki - przyznał specjalista. Jak leczy się refluks? Czym są objawy alarmowe? (Dzień Dobry TVN/x-news)