reflektory

Artykuły - Reflektory (37)

 • W przyszłości reflektory pomogą zwiększyć bezpieczeństwo

  W przyszłości reflektory pomogą zwiększyć bezpieczeństwo

  Innowacyjna technologia systemów oświetlenia jednocześnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa i otwiera drzwi do coraz bardziej spersonalizowanego wyglądu pojazdów. Volkswagen zaprezentował w jaki sposób systemy oświetlenia będą w przyszłości potrafiły przekazywać informacje i zwiększać bezpieczeństwo.
 • Zmatowione światła? Posypią się mandaty! Policja ma nową broń!

  Zmatowione światła? Posypią się mandaty! Policja ma nową broń!

  Światła to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pojazdu wpływających na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Niestety, wielu kierowców nie przywiązuje do ich stanu większej uwagi.
 • Nadchodzi kres żarówek w samochodach?

  Nadchodzi kres żarówek w samochodach?

  Samochód i żarówka, która oświetlała drogę przed nim, byli nierozłączni przez ponad sto lat. Jednak rozwój techniki jest nieubłagany i żarówka halogenowa wkrótce odejdzie do historii, a kierowcy urodzeni w XXI wieku będą patrzeć na nią tak, jak starsi patrzą na… korbę do rozruchu silnika.
 • Stworzono światła samochodowe, które nie rażą po oczach

  Stworzono światła samochodowe, które nie rażą po oczach

  Inżynierowie z Carnegie Mellon University już od dłuższego czasu pracują nad światłami samochodowymi, które mają zwiększyć widoczność podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych. Teraz zaprezentowano wersję reflektorów, która dodatkowo nie razi jasnością innych kierowców.
 • Zniszczone lampy? Nie musisz ich wymieniać!

  Zniszczone lampy? Nie musisz ich wymieniać!

  Od kiedy w ramach oszczędności i redukcji masy, klasyczne - wykonane z grubego szkła - klosze samochodowych reflektorów zastąpione zostały przez plastik, kierowcom przybyło kolejne zmartwienie.
 • Większość świateł samochodów ma źle ustawione reflektory

  Większość świateł samochodów ma źle ustawione reflektory

  Takie wnioski płyną z badań Instytutu Transportu Samochodowego. Po kontroli w Warszawie okazało się, że tylko 8 procent lamp w przebadanych pojazdach spełnia wymogi.
 • Dzięki inteligentnym reflektorom krople deszczu znikną

  Dzięki inteligentnym reflektorom krople deszczu znikną

  Intel oraz Carnegie Mellon University opracowują nowy typ reflektorów samochodowych, które ułatwią jazdę w ulewnym deszczu.
 • Po drugiej stronie reflektora

  Po drugiej stronie reflektora

  "Moneyball", reż. Bennett Miller, USA 2011, dystrybutor UIP, premiera kinowa 9 grudnia 2011 roku.
 • Latarki miały zastąpić reflektory w samochodzie

  Uwagę niemieckiej policji drogowej na autostradzie między Bremą a Hanowerem zwrócił w niedzielę wieczorem samochód, którego reflektory rzucały dziwnie słabe snopy światła.
 • Tak ratować nie wolno, bo policjant mógłby spaść...

  Policja kupiła dla drogówki supernowoczesne ambulanse. Na dachu mają specjalne reflektory, które idealnie oświetliłyby w nocy miejsce wypadku.