referendum w Wielkiej Brytanii

Artykuły - Referendum w Wielkiej Brytanii (26)

 • Brexit nie załamał zaufania na rynku międzybankowym

  Brexit nie załamał zaufania na rynku międzybankowym

  Z perspektywy banków centralnych na tę chwilę płynność rynków finansowych jest zadowalająca. Wynik referendum w Wielkiej Brytanii nie ma bezpośredniego przełożenia na poziom zaufania pomiędzy bankami europejskimi. Instytucje nadal są skłonne udzielać sobie pożyczek czy zawierać wzajemne transakcje, ocenia Jerzy Nikorowski, kierownik zespołu doradztwa inwestycyjnego w Biurze Maklerskim BGŻ BNP Paribas.
 • Złoto błyszczy po Brexicie

  Złoto błyszczy po Brexicie

  Jeśli jest ktoś zadowolony z wyniku referendum w Wielkiej Brytanii to posiadacze złota. Cena kruszcu po Brexicie wzrosła do najwyższego poziomu od dwóch lat. Od początku roku zysk z inwestycji w metal wyniósł blisko 30 proc.
 • Czas na Fitch

  Po zmienności wywołanej referendum w Wielkiej Brytanii na rynku złotego zapanowała wakacyjna atmosfera. W tym tygodniu może się to zmienić za sprawą kolejnej agencji ratingowej. Naszym zdaniem, Fitch nie zdecyduje się na zmianę parametru polskiego ratingu.
 • Brexit obniży w 2017 r. o 0,2 proc. PKB strefy euro

  Brexit obniży w 2017 r. o 0,2 proc. PKB strefy euro

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w ogłoszonym w piątek rocznym raporcie obniżył prognozy wzrostu dla strefy euro po brytyjskim referendum ws. Brexitu; przewiduje, że w 2017 r. nastąpi spowolnienie wzrostu o 0,2 proc. - do 1,4 proc.
 • Portfele odbijają po Brexicie

  Wynik referendum w Wielkiej Brytanii, który wskazał na poparcie opcji opuszczenia UE, zaskoczył rynki finansowe i wpłynął negatywnie na wyniki portfeli obligacji SaxoStrats w czerwcu.
 • Podwyżka stóp procentowych w USA może dopiero na początku przyszłego roku

  Podwyżka stóp procentowych w USA może dopiero na początku przyszłego roku

  Zapowiadana podwyżka stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie spowoduje odpływ kapitału z rynku akcji w stronę dającego bardziej bezpieczny zwrot dolara. Zdaniem Rafała Sadocha z Domu Maklerskiego mBanku wydarzenie to może być przesunięte jednak nawet na początek przyszłego roku. Duży wpływ na decyzję w tej sprawie ma wynik referendum w Wielkiej Brytanii.
 • Tydzień oddechu po Brexicie

  Dzisiejsza sesja kończyła pierwszy pełny tydzień po pamiętnym referendum w Wielkiej Brytanii. Dość jednoznacznie stał on pod znakiem uspokojenia początkowego strachu i jednocześnie wzrostów na głównych światowych rynkach akcji oraz w spektrum krajowych małych spółek. W opozycji do tych zmian stało zachowanie polskich blue chipów, które na wartości traciły zarówno dzisiaj, jak i w relacji do zamknięcia sprzed tygodnia.
 • Ryanair po referendum w Wielkiej Brytanii hamuje otwieranie nowych połączeń

  Ryanair po referendum w Wielkiej Brytanii hamuje otwieranie nowych połączeń

  Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair po referendum w Wielkiej Brytanii będą ostrożne z otwieraniem nowych połączeń. Tak wynika z deklaracji prezesa firmy, Michaela O'Leary'ego.
 • Opada Brexit'owy kurz

  Dzisiejsza sesja była pierwszą po głębszym przemyśleniu szokującego wyniku referendum w Wielkiej Brytanii. Nakładała się na to polityczna burza, jaka przetoczyła się w weekend przez brytyjski i europejski establishment oraz jej konsekwencje. Inwestorzy wciąż byli nerwowi, ale ich uwaga zaczęła się koncentrować na konkretnych spółkach czy sektorach, a nie jednoznacznie kazała sprzedawać wszystkie akcje.
 • Zmienność dominującym czynnikiem na FX i FI

  Zmienność dominującym czynnikiem na FX i FI

  Zmienność wywołana wynikiem czwartkowego referendum w Wielkiej Brytanii będzie w najbliższym czasie dominującym czynnikiem na rynku walutowym oraz długu - oceniają analitycy. Dodają, że obecna na rynkach niepewność nie będzie raczej pozytywnie wpływała na wycenę polskich aktywów.

Filmy - Referendum w Wielkiej Brytanii (1)