referendum niepodległościowe

Artykuły - Referendum niepodległościowe (3)

 • Rząd Karalonii: Do 15 października decyzja ws. referendum

  Rząd Karalonii: Do 15 października decyzja ws. referendum

  Rząd Katalonii zdecyduje do 15 października, czy kontynuować działania związane z przeprowadzeniem referendum niepodległościowego - poinformował w poniedziałek jego rzecznik. Rząd w Madrycie jest przeciwny referendum.
 • Waży się przyszłość Wielkiej Brytanii

  Wczorajsze, wyczekiwane przez rynek posiedzenie FED nie wpłynęło w znaczący sposób na dyskusję dotyczącą terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych. Niemniej jedna środowa sesja przeszła już do historii, a najważniejszym wydarzeniem dnia dzisiejszego jest z pewnością referendum niepodległościowe w Szkocji, które zadecyduje o losach gospodarki brytyjskiej, a co za tym idzie, także o losach brytyjskiego funta. O godzinie 9:30 poznaliśmy decyzję Narodowego Banku Szwajcarii, który zadecydował o utrzymaniu stopy procentowej na poziomie 0%.
 • GPW w korelacji z otoczeniem

  Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w specyficznym kontekście, który tworzyły dobre sesje na Wall Street w dniu wczorajszym i oczekiwanie najważniejsze wydarzenia tygodnia, jakim są reakcje świata na publikowany dziś wieczorem komunikat amerykańskiego banku centralnego oraz czwartkowe referendum niepodległościowe w Szkocji.

Filmy - Referendum niepodległościowe (6)