referendum na Krymie

Artykuły - Referendum na Krymie (25)

 • Ukraina: Sfałszowane referendum na Krymie?

  Ukraina: Sfałszowane referendum na Krymie?

  Tylko 15 procent mieszkańców Krymu głosowało w referendum za przyłączeniem półwyspu do Rosji. Tak twierdzi portal "Ukraińska Prawda".
 • "Cud nad urną" w Sewastopolu?

  "Cud nad urną" w Sewastopolu?

  Zwolenników przyłączenia Sewastopola do Rosji jest w mieście znacznie więcej, niż mieszkańców.
 • Na Krymie Rosjanie wyrzucają z domów

  Rosyjscy wojskowi na Krymie wysiedlili z domów 11 pracowników ukraińskiej straży granicznej. Według Ukraińskich władz to kara za brak poparcia dla planów przyłączenia Krymu do Rosji.
 • Ukraińskie media: W Sewastopolu frekwencja wyniosła 123 proc.

  Ukraińskie media: W Sewastopolu frekwencja wyniosła 123 proc.

  W Sewastopolu frekwencja we wczorajszym referendum wyniosła aż 123 proc. - donosi internetowe wydanie "Ukraińskiej Prawdy".
 • "FT": Referendum na Krymie pogrąża Moskwę w międzynarodowej izolacji

  "FT": Referendum na Krymie pogrąża Moskwę w międzynarodowej izolacji

  Wraz z niedzielnym referendum na Krymie Moskwa zmierza w kierunku coraz głębszej międzynarodowej izolacji - ocenia "Financial Times", ostrzegając, że konfrontacja militarna między Rosją a Ukrainą może przenieść się poza Krym.
 • Nieprawidłowości podczas referendum na Krymie

  Nieprawidłowości podczas referendum na Krymie

  Podczas niedzielnego referendum ws. przyłączenia Krymu do Rosji, nieuznawanego przez władze ukraińskie, doszło do nieprawidłowości - informuje w poniedziałek organizacja społeczna Komitet Wyborców Ukrainy.
 • Ceny ropy w Nowym Jorku rosną po referendum na Krymie

  Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną po niedzielnym referendum na Krymie - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 99,39 USD, po zwyżce o 50 centów.
 • Ostateczne wyniki referendum na Krymie

  Ostateczne wyniki referendum na Krymie

  Za przyłączeniem Krymu do Rosji zagłosowało 96,77 proc. uczestników niedzielnego referendum na półwyspie - oświadczył w poniedziałek szef komisji Rady Najwyższej Krymu ds. referendum Michaił Małyszew, podając ostateczne wyniki głosowania.
 • Chiny: MSZ apeluje o spokój i powściągliwość na Ukrainie

  Chiny: MSZ apeluje o spokój i powściągliwość na Ukrainie

  Chiński wiceminister spraw zagranicznych Li Baodong zaapelował w poniedziałek o spokój i powściągliwość, aby na Ukrainie nie doszło do zaostrzenia konfliktu. Przedstawiciel chińskiej dyplomacji odmówił jednak skomentowania wyniku krymskiego referendum.
 • Japonia wzywa Rosję, by nie anektowała Krymu

  Japonia wzywa Rosję, by nie anektowała Krymu

  Rząd Japonii oświadczył w poniedziałek, że nie uznaje wyników referendum na Krymie i wezwał Rosję, by nie anektowała regionu, gdzie w niedzielę odbyło się głosowanie w sprawie secesji od Ukrainy i przyłączenia się do Federacji Rosyjskiej.

Filmy - Referendum na Krymie (1)

 • Będzie referendum na Krymie! I to już za kilka dni

  Parlament Krymu opowiedział się w czwartek za wejściem półwyspu w skład Federacji Rosyjskiej i za wyznaczeniem na 16 marca referendum. Mieszkańcy półwyspu będą musieli odpowiedzieć na dwa pytania: "czy jesteś za ponownym zjednoczeniem Krymu z Rosją na prawach podmiotu FR?" oraz "czy jesteś za przywróceniem obowiązywania konstytucji Republiki Krym z 1992 roku i za statusem Krymu jako części Ukrainy?".