referendum

Artykuły - Referendum (1550)

 • W referendum odrzucono pomysł zniesienia abonamentu RTV w Szwajcarii

  Według wstępnych oficjalnych wyników, 71,6 proc. głosujących odrzuciło w niedzielnym referendum w Szwajcarii propozycję zniesienia obowiązkowego abonamentu radiowo-telewizyjnego. Roczna opłata abonamentowa wynosi dla gospodarstwa domowego w tym kraju 451,1 SFR.
 • Referendum konstytucyjne: Prezydent nalega na 11 listopada

  Referendum konstytucyjne: Prezydent nalega na 11 listopada

  Szanujemy decyzję prezydenta o tym, by referendum w sprawie konstytucji odbyło się 11 listopada; przeprowadzimy je, nie ma żadnych powodów do obaw - oświadczył przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński po spotkaniu z pełnomocnikiem prezydenta ds. referendum Pawłem Muchą.
 • Karczewski: Referendum ws. reformy edukacji to działanie spóźnione

  Karczewski: Referendum ws. reformy edukacji to działanie spóźnione

  - Szanujemy inicjatywy obywatelskie, ale ta jest spóźniona – tak o projekcie referendum w sprawie reformy edukacji mówi marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • Wojewoda nie chce opublikować wyników referendum w Legionowie

  Wojewoda nie chce opublikować wyników referendum w Legionowie

  Posłowie PO zaapelowali do wojewody mazowieckiego o natychmiastowe opublikowanie wyników referendum w Legionowie; ich zdaniem wojewoda celowo opóźnia publikację protokołu. Urząd wojewódzki odpowiada, że komisja referendalna złożyła protokół w wersji, w której nie może zostać opublikowany.
 • Włochy: Referendum, które może przesądzić o losie premiera

  Włochy: Referendum, które może przesądzić o losie premiera

  We Włoszech rozpoczęło się w niedzielę referendum konstytucyjne, które zadecyduje o przyszłości rządu Matteo Renziego i życia politycznego kraju. Na wyniki oczekuje Unia Europejska, wiele stolic, a także rynki finansowe. Głosowanie potrwa do godziny 23.
 • Włoskie referendum: Zagrożenie dla euro?

  Włoskie referendum: Zagrożenie dla euro?

  Na rynkach finansowych panują nerwowe nastroje przed referendum we Włoszech. Czy to głosowanie to protest, czy zagrozi ono euro?
 • Referendum we Włoszech: kłopoty w razie przegranej

  Referendum we Włoszech: kłopoty w razie przegranej

  Relacja "złych" kredytów bankowych do łącznej liczby kredytów wynosi 1,5 proc. w Wielkiej Brytanii, 5 proc. we Francji oraz 18 proc. we Włoszech. Łącznie, niespłacone pożyczki we włoskim sektorze bankowym wynoszą 400 miliardów EUR, co jest równe 20 proc.
 • Nie tylko Włochy przed ważnym wyborem

  Nie tylko Włochy przed ważnym wyborem

  Przed ważnym wyborem staną wkrótce mieszkańcy Włoch, a korzyści ze stymulowania gospodarki USA za prezydentury Donalda Trumpa mogą być krótkotrwałe - podają maklerzy. Media nie kryją zaniepokojenia możliwością wygranej Hofera, który w referendum w 1994 r. głosował przeciwko wejściu Austrii do Unii Europejskiej.
 • Referendum we Włoszech: kłopoty w razie przegranej

  Referendum we Włoszech: kłopoty w razie przegranej

  Jeśli premier Matteo Renzi przegra referendum 4 grudnia, w którym obywatele wypowiedzą się na temat zmian w konstytucji, wówczas niestabilność polityczna może ponownie stać się normą we Włoszech.
 • Referendum: Węgrzy przeciw kwotom

  Referendum: Węgrzy przeciw kwotom

  We wczorajszym głosowaniu niemal 98 procent Węgrów osób sprzeciwiło się obowiązkowemu przyjmowaniu migrantów. Jednak frekwencja wyniosła 43 procent, co oznacza, że referendum jest nieważne. Premier Węgier Viktor Orban zapowiedział złożenie propozycji poprawek do konstytucji.

Filmy - Referendum (27)