redukcje zatrudnienia

Artykuły - Redukcje zatrudnienia (27)

 • Restrukturyzacja kosztów w firmach to obecnie priorytet

  Restrukturyzacja kosztów w firmach to obecnie priorytet

  Gdzie szykują się największe cięcia etatów w Polsce?
 • Kukiz'15 chce redukcji zatrudnienia w biurokracji

  Kukiz'15 chce redukcji zatrudnienia w biurokracji

  Likwidację gabinetów politycznych w ministerstwach i na szczeblu samorządowym - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych oraz niektórych innych ustaw przygotowany przez klub Kukiz'15.
 • PKP Intercity planuje redukcję zatrudnienia

  PKP Intercity planuje redukcję zatrudnienia

  Nawet 300 osób może w przyszłym roku odejść z PKP Intercity. Przewoźnik zapewnia, że ostateczne decyzje dotyczące redukcji zatrudnienia jeszcze nie zostały podjęte, a ewentualne zwolnienia nie będą mieć wpływu na bezpieczeństwo podróżnych.
 • Dobrowolne odejście z dopłatą od pracodawcy

  Dobrowolne odejście z dopłatą od pracodawcy

  Konieczność cięcia kosztów zatrudnienia wyraża się na ogół obniżeniem wynagrodzenia pracowników lub przeprowadzeniem zwolnień. Ten ostatni wariant redukcji kosztów może jednak napotkać na przeszkodę w postaci szczególnej ochrony zatrudnienia danego pracownika. Zwolnienia, zwłaszcza grupowe, wiążą się też z innymi uciążliwymi wymogami. Żeby ich uniknąć, pracodawca wybiera niekiedy program dobrowolnych odejść, będący alternatywą dla klasycznych zwolnień.
 • ​ Wzrost zatrudnienia planuje 11 proc. firm

  - Zwiększenie zatrudnienia w II kwartale 2013 r. planuje 11 proc. firm, zmniejszenie również 11 proc., zaś 75 proc. jego stabilizację - wynika z kwartalnego raportu Barometr Manpower. Prognoza netto zatrudnienia po korekcie sezonowej wyniosła minus 2 proc., najniżej w historii badania.
 • Ekonomiści: 2013 rok trudny na polskim rynku pracy

  Ekonomiści: 2013 rok trudny na polskim rynku pracy

  W tym roku sytuacja na rynku pracy będzie trudna, redukcje zatrudnienia najmocniej dotkną budownictwo i przemysł, a najmniej handel i firmy z branży IT - powiedzieli ekonomiści. Dodali, że sytuacja może się poprawić w drugim półroczu.
 • Zapowiedzianej redukcji w urzędach nie ma

  Zapowiedzianej redukcji w urzędach nie ma

  "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że mimo nakazu premiera, redukcji zatrudnienia w urzędach nie było. Jutro mija termin, do kiedy ministrowie i wojewodowie mieli odchudzić swoje placówki.
 • Związkowcy z Bumaru Łabędy zaniepokojeni planami redukcji zatrudnienia

  Związkowcy z Bumaru Łabędy zaniepokojeni planami redukcji zatrudnienia

  Związkowcy z Zakładów Mechanicznych Bumar Łabędy w Gliwicach są zaniepokojeni planami dalszej redukcji zatrudnienia w firmie. Zarząd uspokaja, że ewentualna redukcja będzie mieć formę dobrowolnych odejść i nie dotknie pracowników produkcyjnych.
 • Kryzys w Polsce minął, bezrobocie rośnie!

  Kryzys w Polsce minął, bezrobocie rośnie!

  Według Głównego Urzędu Statystycznego stopa bezrobocia w styczniu wzrosła do 12,7 proc., przybyło nowych bezrobotnych (316,8 tys. osób). Wskaźnik koniunktury w handlu w lutym nieznacznie się polepszył, a sprzedaż detaliczna wzrosła o 2,5 proc. rdr.
 • GUS: Planowane zwolnienia mniejsze

  GUS: Planowane zwolnienia mniejsze

  Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym jest w lipcu oceniany nadal negatywnie. Jednak oceny przedsiębiorstw dotyczące bieżącego portfela zamówień i produkcji są ostrożnie optymistyczne, utrzymuje się jednak nadmierny poziom zapasów.