Red Bull-Renault

Artykuły - Red Bull-Renault (40)

• Czy ktoś w tym roku zagrozi "Głodnej Heidi"?

Czy ktoś w tym roku zagrozi "Głodnej Heidi"?

Niedzielny wyścig o Grand Prix Australii rozpocznie 64. sezon mistrzostw świata Formuły 1. W ostatnim dominacja Niemca Sebastiana Vettela i jego teamu Red Bull-Renault nie była już tak wyraźna, jak wcześniej. W tym może być podobnie, bo stawka jest wyrównana.
  • Vettel najszybszy na treningach przed GP Australii

Vettel najszybszy na treningach przed GP Australii

Sebastian Vettel z teamu Red Bull-Renault zdominował piątkowe treningi przed Grand Prix Australii, rozpoczynającą 64. edycję mistrzostw świata Formuły 1. Niemiec, który triumfował w tym cyklu w latach 2010-12, był najszybszy na obu próbach w Melbourne.
  • Szef Red Bulla przedłużył kontrakt z zespołem

Christian Horner podpisał w tym tygodniu nowy kilkuletni kontrakt z teamem Red Bull-Renault, z którym w ostatnich trzech sezonach Formuły 1 zdobywał mistrzostwo świata kierowców oraz konstruktorów. 39-letni Brytyjczyk jest szefem tego zespołu od 2005 roku.
  • Wybrali najlepszego kierowcę świata. To nie mistrz...

Wybrali najlepszego kierowcę świata. To nie mistrz...

Hiszpan Fernando Alonso z Ferrari został wybrany najlepszym kierowcą tegorocznej rywalizacji w Formule 1 przez szefów teamów. Drugie miejsce w plebiscycie zajął Niemiec Sebastian Vettel z Red Bull-Renault, który zdobył trzeci z rzędu tytuł mistrza świata.
  • Vettel trzeci raz z rzędu został mistrzem świata

Vettel trzeci raz z rzędu został mistrzem świata

Niemiec Sebastian Vettel z teamu Red Bull-Renault po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł mistrza świata Formuły 1. W ostatnim wyścigu sezonu o Grand Prix Brazylii zajął szóste miejsce.
  • Kobayashi uderzył Buttona. A Vettel...

Kobayashi uderzył Buttona. A Vettel...

Niemiec Sebastian Vettel odniósł 25. zwycięstwo w karierze, wygrywając w niedzielę wyścig o Grand Prix Korei, 16. z 20 eliminacji mistrzostw świata Formuły 1.
  • Kwalifikacyjne sensacje w Monte Carlo

Kwalifikacyjne sensacje w Monte Carlo

Niemiec Michael Schumacher (Mercedes) wygrał kwalifikacje przed wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Monaco, ale z pole position wystartuje w niedzielę Australijczyk Mark Webber (Red-Bull Renault).
  • Niespodzianki w Bahrajnie, sól każdej sportowej rywalizacji

Startujący z pole position Niemiec Sebastian Vettel z teamu Red Bull-Renault wygrał w niedzielę wyścig o Grand Prix Bahrajnu, czwartą z 20 eliminacji mistrzostw świata Formuły 1. Wyprzedził Fina Kimi Raikkonena i Francuza Romaina Grosjeana z Lotus-Renault. Vettel, najlepszy kierowca ostatnich dwóch sezonów, odniósł pierwsze zwycięstwo w tym roku. Po raz pierwszy też wygrał zawody na torze Sakhir, wybudowanym na pustyni pod Manamą.
  • Formuła 1. Webber wygrał GP Brazylii

Formuła 1. Webber wygrał GP Brazylii

Australijczyk Mark Webber (Red Bull-Renault) wygrał wyścig o Grand Prix Brazylii - ostatnią eliminację MŚ Formuły 1 - i zapewnił sobie 3. miejsce w klasyfikacji końcowej. Wicemistrzem świata został trzeci w niedzielę Brytyjczyk Jenson Button (McLaren-Mercedes).
  • Hamilton najszybszy w Abu Zabi

Hamilton najszybszy w Abu Zabi

Lewis Hamilton z teamu McLaren-Mercedes wygrał wyścig o Grand Prix Abu Zabi, osiemnastą i zarazem przedostatnią eliminację mistrzostw świata Formuły 1.