Recep Tayyip Erdogan

Artykuły - Recep Tayyip Erdogan (39)

 • Rozpaczliwy apel Erdogana do Turków. Chodzi o wsparcie waluty

  Rozpaczliwy apel Erdogana do Turków. Chodzi o wsparcie waluty

  Bezustanny spadek kursu tureckiej liry skłonił prezydenta do dramatycznego apelu: Wyciągnijcie spod poduszek dolary i euro!
 • Turcja: Unia apeluje, Erdogan odmawia. Na razie

  Turcja: Unia apeluje, Erdogan odmawia. Na razie

  Unijni przywódcy naciskali na prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, by doprowadził on do uwolnienia dwóch greckich żołnierzy przetrzymywanych w tureckim więzieniu. Według Erdogana jest to niemożliwe, gdyż nie może on ingerować w postępowanie sądowe.
 • Erdogan wzywa, by głosować przeciw Merkel

  Erdogan wzywa, by głosować przeciw Merkel

  Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan nazwał w piątek niemiecką kanclerz Angelę Merkel nieprzyjaciółką Turcji i zaapelował do żyjących w Niemczech Turków, by głosowali przeciwko niej i wszystkim głównym partiom w wyborach do Bundestagu 24 września.
 • Galatasaray zmienił nazwę stadionu po nakazie prezydenta Turcji

  Galatasaray zmienił nazwę stadionu po nakazie prezydenta Turcji

  Galatasaray Stambuł jest pierwszym tureckim klubem, który zmienił nazwę stadionu po tym, jak w piątek prezydent tego kraju Recep Tayyip Erdogan nakazał usunięcie słowa "arena" z określeń obiektów sportowych. Nowa będzie obowiązywać już od poniedziałku.
 • ​Turcja: Erdogan ponownie przywódcą islamskiej partii AKP

  ​Turcja: Erdogan ponownie przywódcą islamskiej partii AKP

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan stanął w niedzielę ponownie na czele rządzącej islamskiej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP), z której zgodnie z konstytucją musiał wystąpić w roku 2014, gdy został wybrany na szefa państwa.
 • Cztery wiece Erdogana. "Głosujcie. Przywrócimy karę śmierci"

  Cztery wiece Erdogana. "Głosujcie. Przywrócimy karę śmierci"

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan apelował w sobotę, ostatnim dniu kampanii przed niedzielnym referendum w sprawie zmian w konstytucji, o wysoką frekwencję. "Zagłosowanie za tymi zmianami utoruje drogę do przywrócenia w kraju kary śmierci" - powiedział.
 • Turcja: Putin i Erdogan porozumieli się ws. budowy Turkish Stream

  Turcja: Putin i Erdogan porozumieli się ws. budowy Turkish Stream

  Prezydent Rosji Władimir Putin i jego turecki odpowiednik Recep Tayyip Erdogan porozumieli się w poniedziałek w Stambule, w pierwszym dniu Światowego Kongresu Energetycznego, w sprawie budowy dwóch nitek gazociągu Turkish Stream (Turecki Potok).
 • Ponad milion Turków na wiecu Erdogana

  Ponad milion Turków na wiecu Erdogana

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przywołał w niedzielę możliwość przywrócenia kary śmierci w kraju, "jeśli ludzie tego zechcą". Erdogan przemawiał do ponad miliona zebranych w Stambule na wielkiej manifestacji poparcia dla władz po niedawnej próbie puczu.
 • Erdogan będzie umacniał autorytaryzm. NATO i UE muszą się temu przeciwstawić

  Erdogan będzie umacniał autorytaryzm. NATO i UE muszą się temu przeciwstawić

  Szef komisji spraw zagranicznych Bundestagu Norbert Roettgen wyraził w sobotę obawę, iż w reakcji na próbę puczu prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan będzie umacniał swój autorytarny system rządzenia. Jego zdaniem NATO i UE muszą się temu przeciwstawić.
 • Mocne słowa prezydenta Turcji: Barack Obama musi zadziałać

  Mocne słowa prezydenta Turcji: Barack Obama musi zadziałać

  W następstwie nieudanego wojskowego puczu prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zażądał w sobotę od władz USA wydania lub aresztowania przebywającego na terytorium Stanów Zjednoczonych opozycyjnego tureckiego kaznodziei muzułmańskiego Fethullaha Gulena.

Filmy - Recep Tayyip Erdogan (1)

 • Skandal korupcyjny w Turcji

  Już od tygodni opinię publiczną w Turcji zajmuje skandal korupcyjny. W efekcie prowadzonego ostatnio śledztwa aresztowano około 20 osób z kręgów rządowych i zdymisjonowano kilku ministrów.