recenzja

Artykuły - Recenzja (1902)

 • ​Ptaki Nocy i fantastyczna kreacja pewnej Margot Robbie [recenzja Blu-Ray]

  ​Ptaki Nocy i fantastyczna kreacja pewnej Margot Robbie [recenzja Blu-Ray]

  Silne i pewne siebie kobiety przed, jak i za kamerą, scenariusz i realizacja bez żadnych hamulców i szaleństwo, które udziela się także widzowi. Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) to znacznie więcej, niż udana adaptacja komiksu.
 • Trivium "What the Dead Man Say": Spuszczony łomot [RECENZJA]

  Trivium "What the Dead Man Say": Spuszczony łomot [RECENZJA]

  Rok 2017 był dla Trivium rokiem prawdziwie przełomowym. Po wydaniu dwóch słabych albumów Amerykanie powrócili wtedy ze znakomitym krążkiem "The Sin and the Sentence", opartym na technicznym trashowym brzmieniu, wzbogaconym dodatkowo klasycznymi solówkami. Efekt zmiany stylistyki wypadł na tyle dobrze, że ekipa dowodzona przez Matta Heafyąego postanowiła podążać podobną ścieżką również na swoim najnowszym wydawnictwie.
 • Elektryczne Gitary "2020": Przekonywanie przekonanych [RECENZJA]

  Elektryczne Gitary "2020": Przekonywanie przekonanych [RECENZJA]

  Kuba Sienkiewicz w tekstach nigdy nie stronił od satyry. Zdarzało mu się też zahaczać o publicystykę. Na "2020" ta tendencja nie uległa zmianie. I dobrze.
 • House Of Death "Midnight Special": Miłość do rocka [RECENZJA]

  House Of Death "Midnight Special": Miłość do rocka [RECENZJA]

  Zwycięzca "The Voice of Poland" oraz grupa dowodzona przez Titusa z Acid Drinkers - czy to miało prawo zadziałać? Jeżeli nie wierzyliście, to cóż, byliście w bardzo dużym błędzie.
 • Bovska "Sorrento": Muzyka pełna życia [RECENZJA]

  Bovska "Sorrento": Muzyka pełna życia [RECENZJA]

  Bovska to postać, która w ostatnich latach sporo namieszała w polskim popie. Wokalistka ma na swoim koncie już cztery albumy, współpracuje od dłuższego czasu ze znakomitym producentem i kompozytorem, Janem Smoczyńskim oraz może pochwalić się świetnymi recenzjami i przychylnością słuchaczy poszukujących miłych dla ucha, ale niebanalnych dźwięków.
 • Joda "Ogarniente": Po nietrzeźwej stronie mocy [RECENZJA]

  Joda "Ogarniente": Po nietrzeźwej stronie mocy [RECENZJA]

  To, że rap jest chamski nie oznacza, że od razu musi być głupi. Płyta Jody brzmi jakby nagrywano ją podczas niekończącej się imprezy, a raper wciąż kazał polewać. To nobilitacja bezczelności i witalności.
 • Łona i Webber "Śpiewnik domowy": Muzyka wspólnego mianownika [RECENZJA]

  Łona i Webber "Śpiewnik domowy": Muzyka wspólnego mianownika [RECENZJA]

  Łona i Webber idą w muzykę świata. Przekaz jest prosty. Śpiewajmy, zamiast mówić podniesionym głosem w pierwszych osobach. Bądźmy razem, gdy wszystko się rozpada. Żadnego social distancing, trzeba pochylić się nad człowiekiem. Jeżeli coś pięknie różni, to tak naprawdę łączy. Jest w tym romantyzm i pozytywizm zarazem. I działa!
 • Peja/Slums Attack "2050 EP": Wuchta klasycznego hip hopu [RECENZJA]

  Peja/Slums Attack "2050 EP": Wuchta klasycznego hip hopu [RECENZJA]

  Mówisz i masz, jak kiedyś u WWO. Po kilku longplayach Rycha, człowiek wymarzył sobie krótszą formę, więc konkretną EP-ką, totalnie w jego stylu, by nie pogardził. I proszę, może nadzwyczaj krótko nie jest i te trochę ponad pół godziny muzyki dla wielu i tak będzie pełnograjem. Grunt, że jest do bólu treściwie.
 • Tęskno "Tęskno": W pojedynkę też jest tęskno [RECENZJA]

  Tęskno "Tęskno": W pojedynkę też jest tęskno [RECENZJA]

  Wraz ze zmianą składu osobowego Tęskno, poszło kilka zmian. Ale bądźcie spokojni: to dalej ten sam projekt, który w pełni zaspokoi fanów debiutu.
 • The Strokes "The New Abnormal": Lekki bałagan i zdany test [RECENZJA]

  The Strokes "The New Abnormal": Lekki bałagan i zdany test [RECENZJA]

  Na nowy album The Strokes czekało pewnie tak samo wiele osób, jak wiele nie spodziewało się po zespole, że może nagrać coś bardzo dobrego. A jednak, udało im się to. Pewnie w dużej mierze dzięki temu, że nie próbują kopiować siebie sprzed kilkunastu lat.

Filmy - Recenzja (12)

 • Skoda Karoq we Frankfurcie

  Skoda Karoq to nowy crossover, mniejszy brat Kodiaqa. Jaki jest ten samochód?
 • Co skrywa "Wiedźmin 3: Dziki Gon"?

  "Wiedźmin 3: Dziki Gon" to najbardziej spektakularna polska produkcja kulturowa ostatnich czasów i nasza wizytówka na świecie. To nie tylko zbierająca nagrody gra, ale też ogromne i wielowątkowe przedsięwzięcie artystyczne. O projekcie opowiada Konrad Tomaszkiewicz, Game Director w CD PROJEKT RED. Chociaż gra debiutowała 19 maja (na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4), to już zdążyła zdobyć ponad 200 nagród, gościła na ponad 90 okładkach magazynów z całego świata i została uznana za jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2015 roku na świecie w dziedzinie gier. - Nasze gry bardzo mocno bazują na fabule, i to takiej, która tworzona jest przez samego gracza, poprzez jego wybory. Dodajmy, że nie są to wybory czarno-białe, jak w książkach Sapkowskiego, tylko wybory między większym a mniejszym złem - mówi Tomaszkiewicz. - "Wiedźmin 3" jest około 40 razy większy niż "Wiedźmin 2", jeśli chodzi o świat gry. Jest tam bardzo dużo rzeczy do roboty. Wzbogaciliśmy też fabułę o liczne małe wydarzenia, stanowiące unikalne, nowe historie i wprowadzające gracza w kontekst świata przedstawionego.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Sado-maso

  Tomasz Olbratowski filmu "50 twarzy Greya" jeszcze nie oglądał, ale o komentarz do kinowego szaleństwa się pokusił. Zobacz felieton!
 • Dawid Podsiadło o entuzjastycznych recenzjach

  Jak ktoś uważa, że powinienem być chwalony, nie mam prawa mu zabraniać – śmieje się Dawid Podsiadło, autor pięknej płyty „Comfort And Happiness”.