recenzja

Artykuły - Recenzja (3488)

 • Recenzja Rammstein "Rammstein": Dobrzy znajomi wrócili

  Recenzja Rammstein "Rammstein": Dobrzy znajomi wrócili

  Niby aż 10 lat przerwy, a to dalej ten sam stary, dobry Rammstein. Muzycy postanowili stworzyć album, który w niczym nikogo nie zaskoczy, a jednocześnie doskonale podsumowuje 25 lat działalności.
 • Recenzja Kasai "Equals": Wyjście z cienia

  Recenzja Kasai "Equals": Wyjście z cienia

  Czasami zdarza się, że aktor, który całe życie grał role epizodyczne albo trzecioplanowe, dostaje okazję, aby wykazać się umiejętnościami. Wówczas okazuje się, że ten pierwszy plan nad wyraz dobrze do niego pasuje. Z muzykami bywa tak samo, a Kasai jest najlepszym tego przypadkiem.
 • Recenzja Marina "Love + Fear": Muzyczny aeroplan na autopilocie

  Recenzja Marina "Love + Fear": Muzyczny aeroplan na autopilocie

  "Love + Fear" to pierwsze pełnowymiarowe wydawnictwo po prawie czteroletniej przerwie w twórczości Mariny, która do tej pory występowała jako Marina And The Diamonds. Artystka wykorzystała przerwę od muzyki na podróże, zdobywanie nowych, cennych doświadczeń i poznawanie ludzi z najdalszych zakątków globu. Owocem tych duchowych poszukiwań jest wydany właśnie album.
 • Recenzja Lotto "Pix": Stukanie, pukanie i muzyka

  Recenzja Lotto "Pix": Stukanie, pukanie i muzyka

  Czy polska muzyka ma szansę odnieść duży sukces poza granicami naszego kraju? Oczywiście. Właśnie otrzymaliśmy kolejny dowód na to, żeby o naszych było głośno.
 • Recenzja Don Felder "American Rock'n'Roll": Nazwiska nie grają

  Recenzja Don Felder "American Rock'n'Roll": Nazwiska nie grają

  Don Felder zebrał wokół siebie grupę uznanych muzyków, których niegdyś sam zainspirował, nagrał "American Rock'n'Roll" i... w sumie to tyle, co tak naprawdę musicie zapamiętać. Cała reszta to jazda nieobowiązkowa.
 • ​Aquaman: Lepszy niż cała Liga Sprawiedliwości [recenzja Blu-Ray]

  ​Aquaman: Lepszy niż cała Liga Sprawiedliwości [recenzja Blu-Ray]

  Pierwszy solowy film o przygodach Aquamana zarobił w kinach ponad miliard dolarów ustanawiając rekord wśród produkcji ze stajni DC. Nie dołożyliście do tej puli własnych zaskórniaków? Nic straconego - produkcja Jamesa Wana właśnie trafiła na płyty DVD i Blu-Ray.
 • Recenzja Lor "Lowlight": Nieśpieszny rozwój

  Recenzja Lor "Lowlight": Nieśpieszny rozwój

  Krakowski kwartet pracował nad debiutancką płytą już od jakiegoś czasu. Dziewczęta nagrywają razem od kilku ładnych lat. Bardzo dobrze, że nie śpieszyły się ze swoim pierwszym wydawnictwem. "Lowlight" potrzebował czasu i troski, by zabrzmieć pełnią możliwości utalentowanych młodych artystek.
 • Recenzja Mrozu "Aura": Re(tro)wolucji ciąg dalszy

  Recenzja Mrozu "Aura": Re(tro)wolucji ciąg dalszy

  Mrozu wraz z "Aurą" utwierdza swoje miejsce jako jednego z najlepszych wokalistów na naszym rynku, a przy okazji po raz kolejny zaskakuje. Jednak trzeba przyznać, że zupełne wyzbycie się wpływów r'n'b ze swojej muzyki na rzecz bluesa i rock'n'rolla zadziałało w jego przypadku nad wyraz dobrze.
 • Recenzja LSD "Labrinth, Sia & Diplo Present... LSD": Piosenki do zapomnienia

  Recenzja LSD "Labrinth, Sia & Diplo Present... LSD": Piosenki do zapomnienia

  Jeżeli cyberpunkowe wizje by się spełniły i maszyny zaczęłyby tworzyć muzykę za pomocą komputerowych algorytmów, z dużą dozą prawdopodobieństwa dzieła te brzmiałyby podobnie do tego, co stworzyła supergrupa LSD.
 • Recenzja Mord'A'Stigmata "Dreams of Quiet Places": Eksperymenty popłacają

  Recenzja Mord'A'Stigmata "Dreams of Quiet Places": Eksperymenty popłacają

  Jedni z rodzimych prekursorów eksperymentalnego podejścia do black metalu dokładają do swojej formuły elektronikę i wychodzą na tym jeszcze lepiej niż dotychczas.

Filmy - Recenzja (12)

 • Skoda Karoq we Frankfurcie

  Skoda Karoq to nowy crossover, mniejszy brat Kodiaqa. Jaki jest ten samochód?
 • Co skrywa "Wiedźmin 3: Dziki Gon"?

  "Wiedźmin 3: Dziki Gon" to najbardziej spektakularna polska produkcja kulturowa ostatnich czasów i nasza wizytówka na świecie. To nie tylko zbierająca nagrody gra, ale też ogromne i wielowątkowe przedsięwzięcie artystyczne. O projekcie opowiada Konrad Tomaszkiewicz, Game Director w CD PROJEKT RED. Chociaż gra debiutowała 19 maja (na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4), to już zdążyła zdobyć ponad 200 nagród, gościła na ponad 90 okładkach magazynów z całego świata i została uznana za jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2015 roku na świecie w dziedzinie gier. - Nasze gry bardzo mocno bazują na fabule, i to takiej, która tworzona jest przez samego gracza, poprzez jego wybory. Dodajmy, że nie są to wybory czarno-białe, jak w książkach Sapkowskiego, tylko wybory między większym a mniejszym złem - mówi Tomaszkiewicz. - "Wiedźmin 3" jest około 40 razy większy niż "Wiedźmin 2", jeśli chodzi o świat gry. Jest tam bardzo dużo rzeczy do roboty. Wzbogaciliśmy też fabułę o liczne małe wydarzenia, stanowiące unikalne, nowe historie i wprowadzające gracza w kontekst świata przedstawionego.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Sado-maso

  Tomasz Olbratowski filmu "50 twarzy Greya" jeszcze nie oglądał, ale o komentarz do kinowego szaleństwa się pokusił. Zobacz felieton!
 • Dawid Podsiadło o entuzjastycznych recenzjach

  Jak ktoś uważa, że powinienem być chwalony, nie mam prawa mu zabraniać – śmieje się Dawid Podsiadło, autor pięknej płyty „Comfort And Happiness”.