recenzja

Artykuły - Recenzja (3312)

 • Recenzja David Guetta "7": Taniec z gwiazdami

  Recenzja David Guetta "7": Taniec z gwiazdami

  David Guetta sprytnie to sobie wymyślił. Chciał zadowolić wszystkich i sukces osiągnął w 50 proc. Dobre i to!
 • Recenzja Michał Szpak "Dreamer": Piękny jest ten sen

  Recenzja Michał Szpak "Dreamer": Piękny jest ten sen

  Jeden z najbardziej kolorowych ptaków polskiej sceny muzycznej powraca z drugim w swojej karierze albumem studyjnym. Albumem, na którym mierzy się z własnym wizerunkiem, a także opowiada o tkwiących w nim emocjach i wartościach, w jakie niezmiennie wierzy. Czy Michał Szpak ma w 2018 roku szansę zaczarować publikę, podobnie, jak robił to już wielokrotnie w przeszłości?
 • Recenzja Lenny Kravitz "Raise Vibration": Czasoumilacz dla każdego

  Recenzja Lenny Kravitz "Raise Vibration": Czasoumilacz dla każdego

  W jednej z pierwszych polskich encyklopedii rzekomo pod hasłem "Koń" miała pojawić się definicja "jaki jest, każdy widzi". Parafrazując: Lenny Kravitz - jaki jest, każdy słyszy. Nadal cierpiący na artystyczną schizofrenię oraz niezbyt odkrywczy, a jednocześnie wyjątkowo przyjemny w odbiorze i kipiący talentem.
 • Recenzja Paul McCartney "Egypt Station": Radość z muzyki

  Recenzja Paul McCartney "Egypt Station": Radość z muzyki

  Mieć miliony, a jeździć skromną hybrydą i się nie przejmować. Tak jest trochę z "Egypt Station". I bardzo dobrze, że tak jest.
 • Recenzja Alice in Chains "Rainier Fog": Znowu nadajemy z Seattle

  Recenzja Alice in Chains "Rainier Fog": Znowu nadajemy z Seattle

  Nie, nie, to nie iluminaci. To Alice in Chains wrócili do Seattle. A konkretnie do Studio X, by nagrać najnowszą płytę, "Rainier Fog". To nawiązanie do Mount Rainier, widzianej z okien Seattle skierowanych na południowy wschód. Wzniesienie, a właściwie stratowulkan to najwyższy szczyt Gór Kaskadowych i najwyższy punkt stanu Waszyngton. Przepiękny i potężny kolos, spoglądający wiele kilometrów w dal. Także na to miasto, które przez ostatnie kilkadziesiąt lat przeszło olbrzymie zmiany.
 • Recenzja Nicki Minaj "Queen": Plastikowy rap w rozmiarze C

  Recenzja Nicki Minaj "Queen": Plastikowy rap w rozmiarze C

  Mniej kontrowersji, więcej muzyki. Czy to przepis na sukces? W przypadku Nicki Minaj nie ma to żadnego znaczenia.
 • Recenzja Interpol "Marauder": Wyjście z mroku bylejakości

  Recenzja Interpol "Marauder": Wyjście z mroku bylejakości

  O to, jak duży wpływ wywarła na rozwój muzyki tzw. nowa rockowa rewolucja, która zalała świat zachodu na początku XXI wieku, wciąż potrafią spierać się muzyczni geekowie. Zwłaszcza, kiedy wypiją w knajpie o jedno piwo za dużo i zaczynają swoje rozczulająco zaangażowane filozoficzne dysputy związane z popkulturą. Tutaj nie będziemy roztrząsać tej kwestii, przyjrzymy się za to cudownemu dziecku owej rewolucji, zespołowi Interpol, który wydał właśnie swój szósty w karierze album.
 • Recenzja Blue Café "Double Soul": Stać ich na więcej

  Recenzja Blue Café "Double Soul": Stać ich na więcej

  Nowy album Blue Café to mógł być naprawdę dobry album. Niestety, grupa potwierdziła prawdziwość stwierdzenia, że szkopuł tkwi w szczegółach.
 • Recenzja Ariana Grande "Sweetener": Trudna sztuka dorastania

  Recenzja Ariana Grande "Sweetener": Trudna sztuka dorastania

  Idolka większości nastolatek zmieniła się w poszukującą i nie stroniącą od eksperymentów artystkę.
 • Recenzja Shawn Mendes "Shawn Mendes": Ścieżka dźwiękowa na wyjazd do supermarketu

  Recenzja Shawn Mendes "Shawn Mendes": Ścieżka dźwiękowa na wyjazd do supermarketu

  Trzecia płyta Shawna Mendesa to jeden z tych albumów, na których niby wszystko wydaje się jak najbardziej w porządku - śpiew, produkcja, ucho do refrenów. A jednak po przesłuchaniu niewiele zostaje w głowie.

Filmy - Recenzja (12)

 • Skoda Karoq we Frankfurcie

  Skoda Karoq to nowy crossover, mniejszy brat Kodiaqa. Jaki jest ten samochód?
 • Co skrywa "Wiedźmin 3: Dziki Gon"?

  "Wiedźmin 3: Dziki Gon" to najbardziej spektakularna polska produkcja kulturowa ostatnich czasów i nasza wizytówka na świecie. To nie tylko zbierająca nagrody gra, ale też ogromne i wielowątkowe przedsięwzięcie artystyczne. O projekcie opowiada Konrad Tomaszkiewicz, Game Director w CD PROJEKT RED. Chociaż gra debiutowała 19 maja (na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4), to już zdążyła zdobyć ponad 200 nagród, gościła na ponad 90 okładkach magazynów z całego świata i została uznana za jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2015 roku na świecie w dziedzinie gier. - Nasze gry bardzo mocno bazują na fabule, i to takiej, która tworzona jest przez samego gracza, poprzez jego wybory. Dodajmy, że nie są to wybory czarno-białe, jak w książkach Sapkowskiego, tylko wybory między większym a mniejszym złem - mówi Tomaszkiewicz. - "Wiedźmin 3" jest około 40 razy większy niż "Wiedźmin 2", jeśli chodzi o świat gry. Jest tam bardzo dużo rzeczy do roboty. Wzbogaciliśmy też fabułę o liczne małe wydarzenia, stanowiące unikalne, nowe historie i wprowadzające gracza w kontekst świata przedstawionego.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Sado-maso

  Tomasz Olbratowski filmu "50 twarzy Greya" jeszcze nie oglądał, ale o komentarz do kinowego szaleństwa się pokusił. Zobacz felieton!
 • Dawid Podsiadło o entuzjastycznych recenzjach

  Jak ktoś uważa, że powinienem być chwalony, nie mam prawa mu zabraniać – śmieje się Dawid Podsiadło, autor pięknej płyty „Comfort And Happiness”.