recenzja

Artykuły - Recenzja (3400)

 • ​Ant-Man i Osa - Marvel w najlżejszym wydaniu [recenzja Blu-Ray]

  ​Ant-Man i Osa - Marvel w najlżejszym wydaniu [recenzja Blu-Ray]

  Ostatnia produkcja Marvela z 2018 r. trafiła niedawno na fizyczne nośniki. Jak najmniejszy członek drużyny Avengers radzi sobie na kilkudziesięciocalowym ekranie?
 • Recenzja Zayn "Icarus Falls": Upadek Ikara

  Recenzja Zayn "Icarus Falls": Upadek Ikara

  Jak wygląda życie po boysbandzie? Czas pokazał, że dla Zayna Malika bardzo pracowicie i owocnie. (Już niedługo, urodziny 12 stycznia) 26-letni wokalista zaprezentował niedawno swój drugi solowy longplay - "Icarus Falls".
 • Recenzja Alessia Cara "The Pains of Growing": Młoda, a jaka rozsądna

  Recenzja Alessia Cara "The Pains of Growing": Młoda, a jaka rozsądna

  Młodziutka Alessia Cara nie zachwyciła mnie swoim debiutem. Miała wtedy 19 lat, wydawała mi się nierozgarniętą smarkulą, która co prawda talent ma, ale lepiej poczekać na to, co przyniosą kolejne lata. Jej drugi album, “The Pains of Growing", to już całkiem inna muzyczna bajka. Różnorodna i dojrzalsza.
 • O przyjaciołach i pomocnikach ludzi

  O przyjaciołach i pomocnikach ludzi

  Jaki byłby świat, gdyby nie było zwierząt? Na pewno uboższy i smutniejszy. Nim usłyszymy jak przemawiają do nas ludzkim głosem – bo wigilia za pasem – poczytajmy o ich niesamowitych zdolnościach.
 • Recenzja LP "Heart to Mouth": Prosto w serce

  Recenzja LP "Heart to Mouth": Prosto w serce

  Wygląda jak młodsza siostra Boba Dylana, brzmi jakby odziedziczyła głos po Stevie Nicks. Na scenie występuje od wielu lat, ale dopiero niedawno słuchacze w Polsce i na całym świecie zakochali się w niej dzięki piosence "Lost On You", która na serwisach streamingowych została wysłuchana ponad 500 mln razy. Można śmiało powiedzieć, że Laura Pergolizzi to już gwiazda dużego formatu, która dzięki swojej najnowszej płycie ma szansę rozbłysnąć jeszcze bardziej.
 • Recenzja Wardruna "Skald": Skaldowie, ale nie ci nasi

  Recenzja Wardruna "Skald": Skaldowie, ale nie ci nasi

  Jest już dalszy ciąg piątego sezonu "Wikingów" i jest już nowy album Wardruny. Wikińska poezja śpiewana? Czemu nie? Zacznijmy więc poezją śpiewaną.
 • ​Rockbox Bold S: Test stylowego i wodoodpornego głośnika bluetooth

  ​Rockbox Bold S: Test stylowego i wodoodpornego głośnika bluetooth

  Marka Fresh 'n Rebel nie jest jeszcze powszechnie kojarzona. W nasze ręce wpadł głośnik Rockbox Bold S, który ma szansę sprawić, że o tym producencie zrobi się głośno i to nie tylko w sezonie świątecznym.
 • Recenzja Jean-Michel Jarre "Equinoxe Infinity": O 40 lat za późno

  Recenzja Jean-Michel Jarre "Equinoxe Infinity": O 40 lat za późno

  Ulubieniec podstarzałych audiofili wrócił z nową płytą. "Equinoxe Infinity" stara się dorównać na kilku polach słynnemu poprzednikowi, ale od starań do realizacji celu droga jest naprawdę długa i wyboista.
 • Recenzja Cliff Richard "Rise Up": Dancing w domu spokojnej starości

  Recenzja Cliff Richard "Rise Up": Dancing w domu spokojnej starości

  Nie miał ostatnio nasz artysta dobrej passy. Ale ponoć nowy album to wedle jego własnych słów "podniesienie się z głębokiego bagna". Czyżby? Sprawdzamy.
 • Recenzja Eros Ramazzotti "Vita Ce N'è": Kozę wyprowadzić!

  Recenzja Eros Ramazzotti "Vita Ce N'è": Kozę wyprowadzić!

  Czas leci. Eros Ramazzotti na nowej płycie poddaje refleksji swoje życie w połowie szóstego krzyżyka. A robi to tak, że i słuchacz zaczyna się martwić. Własną starością, przemijaniem, stanem Włoch i Włochów.

Filmy - Recenzja (12)

 • Skoda Karoq we Frankfurcie

  Skoda Karoq to nowy crossover, mniejszy brat Kodiaqa. Jaki jest ten samochód?
 • Co skrywa "Wiedźmin 3: Dziki Gon"?

  "Wiedźmin 3: Dziki Gon" to najbardziej spektakularna polska produkcja kulturowa ostatnich czasów i nasza wizytówka na świecie. To nie tylko zbierająca nagrody gra, ale też ogromne i wielowątkowe przedsięwzięcie artystyczne. O projekcie opowiada Konrad Tomaszkiewicz, Game Director w CD PROJEKT RED. Chociaż gra debiutowała 19 maja (na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4), to już zdążyła zdobyć ponad 200 nagród, gościła na ponad 90 okładkach magazynów z całego świata i została uznana za jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2015 roku na świecie w dziedzinie gier. - Nasze gry bardzo mocno bazują na fabule, i to takiej, która tworzona jest przez samego gracza, poprzez jego wybory. Dodajmy, że nie są to wybory czarno-białe, jak w książkach Sapkowskiego, tylko wybory między większym a mniejszym złem - mówi Tomaszkiewicz. - "Wiedźmin 3" jest około 40 razy większy niż "Wiedźmin 2", jeśli chodzi o świat gry. Jest tam bardzo dużo rzeczy do roboty. Wzbogaciliśmy też fabułę o liczne małe wydarzenia, stanowiące unikalne, nowe historie i wprowadzające gracza w kontekst świata przedstawionego.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Sado-maso

  Tomasz Olbratowski filmu "50 twarzy Greya" jeszcze nie oglądał, ale o komentarz do kinowego szaleństwa się pokusił. Zobacz felieton!
 • Dawid Podsiadło o entuzjastycznych recenzjach

  Jak ktoś uważa, że powinienem być chwalony, nie mam prawa mu zabraniać – śmieje się Dawid Podsiadło, autor pięknej płyty „Comfort And Happiness”.