Ray Charles

Synonimy:
Charles Ray,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ray Charles (18)

 • Aleksander Kwaśniewski podzielił się swoimi ulubionymi piosenkami [LISTA]

  Aleksander Kwaśniewski podzielił się swoimi ulubionymi piosenkami [LISTA]

  Radio Kampus zdobyło listę ulubionych utworów byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego. Znaleźli się na niej m.in. Ray Charles, Łona i Webber oraz zięć polityka Kuba Badach.
 • Niepublikowane skarby Raya Charlesa

  Niepublikowane skarby Raya Charlesa

  W piątek (29 października) ukaże się płyta "Rare Genius" zawierająca 10 niepublikowanych do tej pory "skarbów" z archiwum Raya Charlesa. Wśród nich znajdzie się duet z inną nieżyjącą już legendą - Johnnym Cashem.
 • Ray Charles: Musical na Broadwayu

  Ray Charles: Musical na Broadwayu

  Producent odpowiedzialny za sukces biograficznego filmu "Ray" o życiu Raya Charlesa przenosi opowieść na Broadway.
 • Kłócą się o spadek

  Kłócą się o spadek

  Dzieci nieżyjącego Raya Charlesa, nazywanego "królem muzyki soul", chcą pozbawić byłego menedżera wokalisty praw do nagrań i pamiątek po ojcu.
 • Najbardziej pożądane płyty 2005 roku

  Najbardziej pożądane płyty 2005 roku

  Płyta "Genius And Friends" Ray'a Charlesa to jeden z najbardziej oczekiwanych prezentów pod choinkę. To zdanie większości ankietowanych przez amerykańską telewizję muzyczną VH1.
 • Ray Charles: Geniusz z przyjaciółmi

  Ray Charles: Geniusz z przyjaciółmi

  W najbliższy poniedziałek, 19 września, do sklepów trafi płyta "Genius With Friends" Ray'a Charlesa, zawierająca utwory nieżyjącego "króla soulu" nagrane w duetach z innymi wykonawcami. Przypomnijmy, że podobny album "Genius Loves Company" z 2004 roku, wydany dwa miesiące po śmierci Charlesa, cieszył się wielką popularnością.
 • Ray Charles: Dzieła zebrane

  Ray Charles: Dzieła zebrane

  Pod koniec września ukaże się ośmiopłytowy box zawierający wszystkie utwory Ray'a Charlesa, nagrane dla wytwórni Atlantic. Na "Ray Charles Pure Genius: The Complete Atlantic Recordings (1952-1959)" znajdzie się prawie dziewięć godzin muzyki! Największą atrakcją dla fanów zmarłego w czerwcu 2004 roku "ojca chrzestnego soulu" jest płyta zawierająca 27 niewydanych lub rzadkich nagrań.
 • Poczta Ray'a Charlesa

  Poczta Ray'a Charlesa

  Pod koniec sierpnia jeden z urzędów pocztowych w Waszyngtonie oficjalnie otrzyma imię Ray'a Charlesa. Przypomnijmy, że słynny niewidomy muzyk zmarły w czerwcu 2004 roku.
 • Ray Charles wiecznie żywy

  Ray Charles wiecznie żywy

  W piątek, 10 czerwca, minie pierwsza rocznica śmierci Ray'a Charlesa, legendarnego Króla Soulu. Z tej okazji w Los Angeles zorganizowano wystawę mało znanych zdjęć niewidomego muzyka, autorstwa Howarda Morehead, nieżyjącego już fotografa. Za miesiąc ukaże się natomiast wznowienie płyty "Friendship" z 1984 roku, którą Charles nagrał razem z gwiazdami muzyki country.
 • Ray Charles: Film z błędami

  Ray Charles: Film z błędami

  Na internetowych forach pojawiło się sporo głosów krytykujących biograficzny film "Ray", opowiadający o życiu zmarłego w czerwcu 2004 roku Ray'a Charlesa. Zarzuty fanów dotyczą nieprawidłowego pokazania szczegółów dotyczących sfery prywatnej Króla soulu. Obrońcy filmu odpowiadają, że sam Charles był konsultantem obrazu Taylora Hackforda i zaakceptował ostateczny scenariusz.