Ravi Shankar

Artykuły - Ravi Shankar (6)

 • Ostatnie pożegnanie Raviego Shankara

  Ostatnie pożegnanie Raviego Shankara

  Ponad tysiąc osób, w tym m.in. córki Norah Jones i Anoushka Shankar oraz wdowa po George'u Harrisonie, wzięły udział w ceremonii pożegnania Raviego Shankara, wirtuoza gry na sitarze.
 • Ravi Shankar nie żyje

  Ravi Shankar nie żyje

  Zmarł słynny indyjski muzyk Ravi Shankar, wirtuoz gry na sitarze, ojciec Norah Jones. Miał 92 lata.
 • Nie żyje Ravi Shankar

  Nie żyje Ravi Shankar

  W wieku 92 lat zmarł Ravi Shankar, jeden z najsłynniejszych indyjskich muzyków na świecie, kompozytor i wirtuoz gry na sitarze, ojciec piosenkarki i pianistki Norah Jones.
 • Przewodnik rockowy: Monterey Pop Festival

  Przewodnik rockowy: Monterey Pop Festival

  Niektóre elementy życia w epoce PRL-u (czyli w okresie, który zwykło się dziś - moim zdaniem zresztą niesłusznie - nazywać komuną), mogą być dla naszych rodaków urodzonych po wprowadzeniu stanu wojennego, właściwie niezrozumiałe. Bo to, bo sio, bo owo... Spokojnie, nie, nie będę tu nawet próbował się nimi zajmować, bowiem mądrzej, głębiej i piękniej opowiadali już o nich naukowcy, literaci oraz filmowcy.
 • Ravi Shankar w szpitalu

  Ravi Shankar w szpitalu

  Słynny wirtuoz sitaru Ravi Shankar trafił w tym tygodniu do szpitala w San Diego w Kalifornii. 86-letni artysta choruje na zapalenie płuc.
 • W hołdzie dla George'a Harrisona

  W hołdzie dla George'a Harrisona

  W piątek, 29 listopada, w sali Royal Albert Hall w Londynie, odbędzie się koncert upamiętniający pierwszą rocznicę śmierci George'a Harrisona. Na scenie, obok Paula McCartney'a i Ringo Starra - a więc dwóch byłych członków grupy The Beatles - pojawi się szereg znakomitych muzyków, w tym Eric Clapton, Jeff Lynne, Jools Holland, Tom Petty i Ravi Shankar. Tymczasem ujawniono testament Harrisona, który pozostawił fortunę wartą ponad 150 milionów dolarów.