Raul Castro

Artykuły - Raul Castro (56)

 • ​Raul Castro obiecał bronić socjalistycznej spuścizny swego brata

  ​Raul Castro obiecał bronić socjalistycznej spuścizny swego brata

  Prezydent Kuby Raul Castro obiecał w sobotę w obecności dziesiątek tysięcy Kubańczyków zgromadzonych na głównym placu w Santiago de Cuba, że będzie bronić socjalistycznej spuścizny swego brata, zmarłego w wieku 90 lat przywódcy kubańskiej rewolucji Fidela Castro.
 • Kuba: Papież Franciszek spotkał się z Fidelem Castro

  Kuba: Papież Franciszek spotkał się z Fidelem Castro

  W drugim dniu wizyty w Hawanie papież Franciszek, po odprawieniu porannej mszy i prywatnym spotkaniu z byłym przywódcą Kuby Fidelem Castro, złożył wizytę w Pałacu Rewolucji. Rozmawiał tam z szefem państwa Raulem Castro. Spotkał się też z duchowieństwem.
 • Raul Castro chce "cywilizowanych stosunków" z USA - pod warunkami

  Raul Castro chce "cywilizowanych stosunków" z USA - pod warunkami

  Prezydent Kuby Raul Castro zaapelował o utrzymywanie "cywilizowanych stosunków" ze Stanami Zjednoczonymi, o ile obie strony będą akceptować własne odmienności. W przeciwnym razie Hawana jest gotowa na "kolejnych 55 lat takich jak minione" półwiecze - ostrzegł.
 • Barack Obama wymienił uścisk dłoni z Castro. Komentarz Białego Domu

  Barack Obama wymienił uścisk dłoni z Castro. Komentarz Białego Domu

  Barack Obama wymienił we wtorek uścisk dłoni z prezydentem Kuby Raulem Castro podczas uroczystości żałobnych po śmierci Nelsona Mandeli. Przedstawiciel Białego Domu podkreślił, że był to "spontaniczny gest powitania", który nie wyszedł poza zwykłą uprzejmość.
 • RPA: Barack Obama uścisnął dłoń Raula Castro

  RPA: Barack Obama uścisnął dłoń Raula Castro

  Podczas uroczystości pogrzebowych po śmierci pierwszego czarnoskórego prezydenta RPA Nelsona Mandeli prezydent USA Barack Obama przywitał się z kubańskim przywódcą Raulem Castro.
 • Wenezuela: Uroczystości pogrzebowe Hugo Chaveza

  Wenezuela: Uroczystości pogrzebowe Hugo Chaveza

  W stolicy Wenezueli Caracas rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Hugo Chaveza. 58-letni prezydent zmarł we wtorek. Od półtora roku roku zmagał się z chorobą nowotworową.
 • Kuba: Profesor-komunista apeluje o więcej wolności dla intelektualistów

  Kubański wykładowca akademicki i jednocześnie członek partii komunistycznej zaapelował w niedzielę o "więcej wolności twórczej" dla intelektualistów w swym kraju, mającej pomóc "zmianom mentalności" towarzyszącym reformom ekonomicznym prezydenta Raula Castro.
 • Castro proponuje USA dialog na zasadach rozmowy między równymi

  Prezydent Kuby Raul Castro wystąpił w czwartek wobec USA z propozycją nawiązania dialogu rozumianego jako "dialog równych". Zadeklarował, że gotów jest rozmawiać z Amerykanami o wszystkim, również o prawach człowieka, demokracji i wolności prasy.
 • Córka Raula Castro weźmie udział w konferencji w USA

  Córka prezydenta Kuby Raula Castro, Mariela Castro, otrzymała amerykańską wizę i pod koniec maja będzie uczestniczyć w konferencji na kalifornijskim uniwersytecie - ogłosił w środę jej rzecznik. Wizyty członków rodziny Castro w USA są rzadkością.
 • List Benedykta XVI do Raula Castro

  List Benedykta XVI do Raula Castro

  Pragnę, aby Kuba szła "drogą wolności, solidarności i zgody" - napisał papież Benedykt XVI w liście do prezydenta Kuby Raula Castro, w którym dziękował za gościnność i uwagę, z jaką został przyjęty na wyspie podczas swej wizyty w dniach 26-28 marca.

Filmy - Raul Castro (2)

 • Najgroźniejsi dyktatorzy naszych czasów

  Są bezwzględni, despotyczni i nieznoszący sprzeciwu o czym przekonało się już wiele ich ofiar. Zobaczcie nasze zastawienie najgroźniejszych dyktatorów.
 • Tysiące turystów na Kubie. To efekt politycznej odwilży

  Przybywają tutaj tysiącami – z USA, ale też z innych zakątków świata. Łączy ich jedno: pragnienie doświadczenia niezwykłej atmosfery wyspy, która przez lata pozostawała w stanie politycznej i gospodarczej izolacji. – Chcemy zobaczyć kolonialne zabytki Hawany i poczuć atmosferę tutejszych pubów, zanim sprowadzą się tu McDonald’s i Starbucks – mówią zagraniczni turyści. Kuba zapewne nie uniknie turystycznej komercjalizacji. Kiedy pod koniec 2014 r. Barack Obama i Raul Castro ogłosili, że po ponad 50 latach wzajemnej wrogości ich kraje znów nawiążą stosunki dyplomatyczne, a restrykcyjne przepisy dotyczące podróżowania Amerykanów na Kubę zostaną poluzowane, wiadomo było, że wszystko się zmieni. Kuba – perła Karaibów – to eldorado dla zachodnich marek. Dla bogatej kultury wyspy, którą lata odosobnienia chroniły przed naleciałościami, może się to jednak okazać zgubne. Dlatego właśnie świadomi podróżnicy chcą poznawać wyspę właśnie teraz.