raty

Artykuły - Raty (80)

 • Czy raty kredytów mieszkaniowych będę rosnąć?

  Czy raty kredytów mieszkaniowych będę rosnąć?

  Stopy procentowe utrzymują się na rekordowo niskim poziomie od trzech i pół roku. Rynek spodziewa się zmiany tendencji pod koniec przyszłego roku, a to przełoży się na wzrost rat kredytów hipotecznych. Jak duży wzrost?
 • Raty malejące - nie daj się nabrać

  Raty malejące - nie daj się nabrać

  Niedawno w mediach pojawiła się informacja, że wybierając raty malejące zamiast równych, Polacy mogliby zaoszczędzić miliony złotych. Niestety, to nie do końca prawda. To, co korzystnie wygląda w teorii, zupełnie nie sprawdza się w praktyce. Expander tłumaczy, dlaczego w przypadku kredytu hipotecznego lepiej wybrać ratę równą. Rata malejąca może być korzystna głównie dla starszych kredytobiorców.
 • Czy za rok kredyty będą droższe?

  Czy za rok kredyty będą droższe?

  Zdaniem Bartosza Turka analityka Open Finance, era taniego pieniądza skończy się w przyszłym roku. Kontrakty terminowe na 3 - miesięczny WIBOR sugerują podwyżkę raty o około 28 złotych miesięcznie.
 • Stopy procentowe już wkrótce wzrosną, raty kredytów też. Co na to banki?

  Stopy procentowe już wkrótce wzrosną, raty kredytów też. Co na to banki?

  Pięć lat bez obaw o wzrost raty za mieszkanie jest realne, mimo że podwyżki stóp NBP w tak długiej perspektywie są nieuniknione. Niestety, za bezstresowe życie trzeba będzie zapłacić. Zdaniem analityków sposobem na ograniczenie skutków podwyżek oprocentowania byłyby kredyty o stałej stopie.
 • Prognoza inflacji w Polsce negatywna dla złotego

  Prognoza inflacji w Polsce negatywna dla złotego

  W ubiegłym tygodniu kurs złotego do euro spadł do 4,2586 (umocnienie złotego o 0,4%). W poniedziałek rano złoty kontynuował aprecjację sprzed dwóch tygodni związaną z mniej jastrzębim od oczekiwań wydźwiękiem konferencji po posiedzeniu FOMC .
 • Górnicy z KHW otrzymają nagrodę roczną w dwóch ratach

  Pracownicy Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) otrzymają nagrodę roczną - tzw. czternastą pensję - w dwóch ratach: pierwsza będzie wypłacona w piątek, druga do 2 lipca - zdecydował zarząd holdingu. Decyzję podjęto wobec braku porozumienia w tej sprawie ze związkami zawodowymi.
 • Bruksela skazała polskich rolników na karę 660 mln złotych za przekroczenie kwoty mlecznej

  Bruksela skazała polskich rolników na karę 660 mln złotych za przekroczenie kwoty mlecznej

  Polska będzie musiała zapłacić ok. 660 mln zł kary za przekroczenie w roku 2014/2015 kwoty mlecznej. Będą ją musieli zapłacić rolnicy, którzy wyprodukowali mleko ponad swój limit. Możliwe jest rozłożenie kary na trzy raty.
 • Dziś mija termin pierwszej raty podatku transportowego

  Dziś mija termin pierwszej raty podatku transportowego

  Właścicieli ciężarówek, przyczep czy autobusów czeka dziś wizyta w urzędzie miasta. Do dziś należy wpłacić pierwszą ratę na podatek od środków transportowych oraz złożyć wypełnioną deklarację DT-1.
 • Dlaczego raty kredytów są tak wysokie?

  Dlaczego raty kredytów są tak wysokie?

  Wiele osób spłacających kredyty co miesiąc zastanawia się, dlaczego przelewają na bankowe konto taką, a nie inną kwotę. Co się na nią składa? Próba wyliczenia odsetek na własną rękę nie zawsze przynosi efekt.
 • Raty "zero procent" to fikcja

  Raty "zero procent" to fikcja

  Widzisz w sklepie telewizor na nieoprocentowane raty? To jeszcze nic nie znaczy, bo mogą dojść dodatkowe opłaty, jak prowizja czy ubezpieczenie. A nawet jeśli ich nie ma, to koszt kredytu prawdopodobnie ukrywa się w cenie produktu.

Filmy - Raty (4)

 • Czy wzrosną raty kredytów?

  Czy wzrosną raty kredytów? Opowiedziała o tym ekonomistka i blogerka finansowa Katarzyna Iwanoska. Jak dodaje, biorąc kredyt hipoteczny, warto przeanalizować możliwy wzrost oprocentowania. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak zmniejszyć wysokie raty kredytu?

  Każdego z nas mogą spotkać w życiu jakieś kłopoty finansowe. Pół biedy, jeśli oznaczają one tylko to, że musimy na pewien czas zacisnąć pasa. Gorzej, jeżeli mamy akurat zaciągnięty kredyt, którego spłata zaczyna przerastać nasze możliwości.
 • Opłata za samowolę budowlaną w ratach

  Jak mówi Paweł Ziemski, zastępca Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, są przypadki rozkładania opłaty legalizacyjnej za samowolę budowlaną na raty. - Pozwolenie na wznowienie robót może być wydane po wniesieniu pełnej kwoty opłaty legalizacyjnej - dodaje (Newseria).
 • Dworak o rozłożeniu opłat koncesyjnych na raty

  Chociaż NIK wytknął nam niegospodarność, z czym się zupełnie nie zgadzam, to nie zarzuca nam naruszenia prawa - tak Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, odnosi się do zarzutów, że decyzja o rozłożeniu na raty opłat koncesyjnych od niektórych nadawców jest nielegalna (Newseria).