rating Rosji

Artykuły - Rating Rosji (12)

 • W oczekiwaniu na krach

  W oczekiwaniu na krach

  Trzy wydarzenia z ostatnich tygodni najlepiej charakteryzują stan rosyjskiego systemu bankowego oraz zagrożenia, z którymi będzie się mierzył w najbliższym czasie.
 • Rosyjska gospodarka może stawić opór zachodnim sankcjom - Moody's

  Rosyjska gospodarka może stawić opór zachodnim sankcjom - Moody's

  Rosyjska gospodarka stała się na tyle odporna, że może stawić opór zachodnim sankcjom - oceniła w opublikowanej we wtorek rozmowie z agencją Reutera wiceprezes Moody's Investor Service Kristin Lindow. Dodała, że rating Rosji może zostać podniesiony do końca roku.
 • Agencja Moody's obniżyła rating Rosji

  Agencja Moody's obniżyła rating Rosji

  Agencja ratingowa Moody's obniżyła w piątek rating obligacji państwowych Rosji z poziomu Baa3 do Ba1, czyli do tzw. poziomu śmieciowego, z prognozą negatywną. Minister finansów Rosji Anton Siłuanow oświadczył, że decyzja ta ma tło polityczne.
 • S&P obniżył rating Rosji do poziomu śmieciowego

  S&P obniżył rating Rosji do poziomu śmieciowego

  Agencja S&P obniżyła rating kredytowy Rosji z poziomu inwestycyjnego "BBB-" do "BB+", czyli poziomu spekulacyjnego, inaczej śmieciowego z prognozą negatywną - podają rosyjskie agencje, powołując się na agencję Bloomberga.
 • Moody's obniżyła rating Rosji

  Moody's obniżyła rating Rosji

  Jako ostatnia z międzynarodowych agencji ratingowych Moody's obniżyła w piątek ocenę wiarygodności kredytowej Rosji, z poziomu Baa2 do Baa3, czyli tylko o jeden stopień nad tzw. poziomem śmieciowym.
 • Kudrin nie wyklucza, że w 2015 r. rating Rosji spadnie do śmieciowego

  Kudrin nie wyklucza, że w 2015 r. rating Rosji spadnie do śmieciowego

  Były rosyjski minister finansów Aleksiej Kudrin nie wyklucza, że rating Rosji w 2015 roku może zostać obniżony do poziomu śmieciowego. Powiedział o tym w poniedziałek na konferencji prasowej w agencji Interfax.
 • Rosja spada do poziomu śmieciowego

  Rosja spada do poziomu śmieciowego

  - Z powodu bardzo ostrej dewaluacji rubla jest tylko kwestią czasu zanim międzynarodowe agencje ratingowe obniżą rating Rosji do poziomu śmieciowego - uważa Timothy Ash, kierujący działem badań rynków wschodzących w Standard Banku.
 • Agencja S&P utrzymała rating Rosji na poziomie BBB-

  Agencja ratingowa S&P podtrzymała w piątek rating kredytowy Rosji na poziomie BBB- z perspektywą negatywną. S&P uznała, że rząd zdoła utrzymać relatywnie umiarkowane zadłużenie. Wcześniej pojawiły się pogłoski, że agencja obniży notę do poziomu śmieciowego.
 • Agencja Moody's obniżyła rating Rosji

  Agencja Moody's obniżyła rating Rosji

  Agencja Moody's obniżyła w piątek rating kredytowy Rosji do Baa2. To oznacza, że już tylko dwa stopnie dzielą kraj władany przez Putina od poziomu śmieciowego. Brak zaufania inwestorów, ucieczka kapitału i niekorzystne prognozy wzrostu wywołane przez konflikt na Ukrainie to główne powody obniżonej oceny.
 • Rosja traci wiarygodność, ratuje rubla

  Rosja traci wiarygodność, ratuje rubla

  Agencja ratingowa Standard and Poor's obniżyła w piątek, po raz pierwszy od ponad pięciu lat, rating Rosji z poziomu BBB do poziomu BBB minus, tłumacząc swą decyzję rosnącym napięciem pomiędzy Moskwą a Kijowem.

Filmy - Rating Rosji (1)

 • Rating Rosji a sprawa polska

  Polskie aktywa nie skorzystają na obniżce ratingu wiarygodności kredytowej Rosji do poziomu śmieciowego przez agencje Moody's i Standard & Poor's, nawet jeśli dołączy do nich ostatnia z wielkiej trójki – agencja Fitch, ponieważ kapitał portfelowy traktuje podobnie Rosję oraz inne rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Można oczekiwać raczej, że gdyby inwestorzy kontynuowali wycofywanie się z Moskwy, odbiłoby się to także negatywnie na ich zaangażowaniu w Polsce. Komentuje Jacek Rzeźniczek z Secus Asset Management SA.