rating

Artykuły - Rating (26)

 • S&P obniżył długoterminowy rating Turcji w walucie obcej do "B+", perspektywa stabilna

  Agencja S&P obniżyła rating długoterminowego zadłużenia Turcji w walucie obcej do "B+", a w walucie lokalnej do "BB-". Perspektywa obu ratingów jest stabilna.
 • Turcja z ratingiem na poziomie Etiopii?

  Turcja z ratingiem na poziomie Etiopii?

  W piątek agencja S&P Global Ratings ma ocenić wiarygodność kredytową Turcji. Dramatyczny spadek wartości lokalnej waluty i brak odpowiedniej reakcji władz na zagrożenia stabilności finansowej kraju mogą sprawić, że rating Turcji stoczy się do poziomu najbiedniejszych państw świata, czyli Etiopii, Zambii i Rwandy - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • "Puls Biznesu": Banki wyciągnęły wnioski z GetBacku

  "Puls Biznesu": Banki wyciągnęły wnioski z GetBacku

  Żadnych emisji bez udziału KDPW i szczegółowe raportowanie warunków kredytowania - to kluczowe propozycje reform rynku obligacji, przedstawionych przez Związek Banków Polskich - podaje wtorkowy "Puls Biznesu".
 • GPW, PFR, BIK oraz IAiR podpisały umowę ws. utworzenia agencji ratingowej

  GPW, PFR, BIK oraz IAiR podpisały umowę ws. utworzenia agencji ratingowej

  GPW, Polski Fundusz Rozwoju, Biuro Informacji Kredytowej i Instytut Analiz i Ratingu podpisały umowę inwestycyjną w sprawie utworzenia wspólnej agencji ratingowej, której oferta ma być skierowana przede wszystkim do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw - podało BIK w komunikacie prasowym.
 • Fitch obniżył rating dla Turcji do "BB", perspektywa negatywna

  Fitch obniżył rating dla Turcji do "BB", perspektywa negatywna

  Agencja Fitch obniżyła długoterminowy rating IDR w walucie obcej dla Turcji do "BB" z "BB+" - poinformował Fitch w komunikacie. Perspektywa ratingu jest negatywna.
 • Fitch obniżył rating dla Turcji

  Fitch obniżył rating dla Turcji

  Agencja Fitch obniżyła długoterminowy rating IDR w walucie obcej dla Turcji do "BB" z "BB+" - poinformował Fitch w komunikacie. Perspektywa ratingu jest negatywna.
 • S&P - Polska gospodarka stabilna ale ryzyko walutowe

  S&P - Polska gospodarka stabilna ale ryzyko walutowe

  Polska gospodarka jest prężna i nie widać w niej nierównowag - oceniła agencja S&P w raporcie z końca czerwca. Analitycy S&P zwrócili uwagę na możliwość spadku konkurencyjności w polskim sektorze bankowym, z uwagi na podwyższony udział państwa w branży. Polska gospodarka, "nie posiada wyraźnych nierównowag, bilansuje to wyższa podatność na zmienność kursu walutowego oraz potencjalne szoki zewnętrzne" - dodano.
 • Eurogrupa porozumiała się ws. Grecji

  Eurogrupa porozumiała się ws. Grecji

  Kredytodawcy Grecji porozumieli się w nocy z czwartku na piątek nt. warunków wyjścia tego kraju z programu pomocowego, w tym restrukturyzacji jego zadłużenia. Ateny powinny wypracowywać nadwyżkę pierwotną w budżecie przez najbliższe 42 lata.
 • Kryzys gospodarczy Polsce na razie nie grozi

  Kryzys gospodarczy Polsce na razie nie grozi

  Według agencji ratingowej Fitch, wzrost PKB dla Polski na ten rok ma wynieść 4,4 proc., a w skali globalnej będzie to 3,3 proc. Coraz częściej mówi się, że po kilku latach bardzo dobrej koniunktury gospodarczej wystąpiły symptomy "przegrzania" gospodarki, które może skutkować spowolnieniem. Niestety kolejne 12 m-cy nie przyniesie poprawy na warszawskiej giełdzie.
 • Minister musi patrzeć przezornie

  Minister musi patrzeć przezornie

  Tak, jesteśmy w szczycie gospodarczym. Ale zamiast zastanawiać się jak długo to potrwa, zapytałabym: jak zabezpieczamy się na czasy, gdy koniunktura będzie gorsza. Zatem patrząc przezornie - redukujemy deficyt i równoważymy finanse. Budujemy pewien bufor bezpieczeństwa - mówi prof. Teresa Czerwińska, minister finansów. Przyglądamy się matrycy stawek podatku VAT - poszczególnych artykułów, by znieść pewne absurdy.

Filmy - Rating (10)

 • Największe zagrożenia dla polskiej gospodarki

  To rozczarowanie, ale niewielkie, że S&P nie podwyższyła ratingu dla Polski. Komunikat S&P jest jednak ważny ze względu na diagnozę przyszłych zagrożeń dla gospodarki. - Diagnoza tych zagrożeń jest bardzo istotna, bo od długoterminowego ratingu zależy, ile wszyscy płacimy za dług publiczny - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • W piątek nowy rating dla Polski. Co się może zdarzyć?

  Rząd się cieszy z optymistycznej prognozy wzrostu gospodarczego międzynarodowej agencji ratingowej. Czy ta prognoza dotycząca PKB jest realna? Jeśli tak, to czy Moody's w piątek zmieni rating dla Polski? Agencja podwyższyła już swoje prognozy wzrostu PKB dla Polski z 3,2 do 4,3 proc. To bardzo duża zmiana, ale jak wpłynie na piątkowy rating? O tym w rozmowie z MarketNews24 mówi dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • Co wynika z ratingów dla Polski od Fitch i Moody's ? Zagrożenia istnieją i są dobrze znane

  To wyjątkowa sytuacja, że dwie światowe agencje ratingowe niezależnie od siebie tego samego dnia ogłosiły swoje ratingi dla Polski. A stało się to w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego. Oto ekspercki komentarz o tym, jakie są konsekwencje tych decyzji Fitch i Moody’s. - Te ratingi są neutralne dla kursu złotego i dla obligacji rządowych, czyli zagrożenia istnieją i są dobrze znane - mówi dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • Cięcia ratingu Polski nie będzie?

  Już 15 lipca agencja ratingowa Fitch weźmie pod lupę naszą gospodarkę. Samo uzasadnienie ze strony agencji może być ciekawe, bo do tej pory agencja bardzo łagodnie traktowała Polskę. – To nie jest ten moment, kiedy będziemy widzieć jakieś duże ruch ze strony agencji. Po pierwsze jesteśmy po Brexicie. Po drugie, dla agencji ważniejsze są kwestie np. kredytów frankowych, a tu decyzji i deklaracji jeszcze nie ma. Sądzę, że Fitch będzie chał jeszcze poczekać - mówi dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.