rating

Artykuły - Rating (995)

Filmy - Rating (10)

 • Największe zagrożenia dla polskiej gospodarki

  To rozczarowanie, ale niewielkie, że S&P nie podwyższyła ratingu dla Polski. Komunikat S&P jest jednak ważny ze względu na diagnozę przyszłych zagrożeń dla gospodarki. - Diagnoza tych zagrożeń jest bardzo istotna, bo od długoterminowego ratingu zależy, ile wszyscy płacimy za dług publiczny - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • W piątek nowy rating dla Polski. Co się może zdarzyć?

  Rząd się cieszy z optymistycznej prognozy wzrostu gospodarczego międzynarodowej agencji ratingowej. Czy ta prognoza dotycząca PKB jest realna? Jeśli tak, to czy Moody's w piątek zmieni rating dla Polski? Agencja podwyższyła już swoje prognozy wzrostu PKB dla Polski z 3,2 do 4,3 proc. To bardzo duża zmiana, ale jak wpłynie na piątkowy rating? O tym w rozmowie z MarketNews24 mówi dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • Co wynika z ratingów dla Polski od Fitch i Moody's ? Zagrożenia istnieją i są dobrze znane

  To wyjątkowa sytuacja, że dwie światowe agencje ratingowe niezależnie od siebie tego samego dnia ogłosiły swoje ratingi dla Polski. A stało się to w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego. Oto ekspercki komentarz o tym, jakie są konsekwencje tych decyzji Fitch i Moody’s. - Te ratingi są neutralne dla kursu złotego i dla obligacji rządowych, czyli zagrożenia istnieją i są dobrze znane - mówi dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • Cięcia ratingu Polski nie będzie?

  Już 15 lipca agencja ratingowa Fitch weźmie pod lupę naszą gospodarkę. Samo uzasadnienie ze strony agencji może być ciekawe, bo do tej pory agencja bardzo łagodnie traktowała Polskę. – To nie jest ten moment, kiedy będziemy widzieć jakieś duże ruch ze strony agencji. Po pierwsze jesteśmy po Brexicie. Po drugie, dla agencji ważniejsze są kwestie np. kredytów frankowych, a tu decyzji i deklaracji jeszcze nie ma. Sądzę, że Fitch będzie chał jeszcze poczekać - mówi dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.