RAT

Artykuły - RAT (419)

 • RAT: Elvis, rap i wygodne szczurze maski na każdą okazję

  RAT: Elvis, rap i wygodne szczurze maski na każdą okazję

  Pod szczurzymi maskami i szyldem RAT kryje się poznańsko-warszawski projekt, który tworzy muzykę na pograniczu dubu, hip hopu i elektroniki. Swój debiutancki album zaprezentują m.in. na festiwalu Spring Break w Poznaniu.
 • Były szef MFW Rodrigo Rato skazany na 4,5 roku więzienia

  Były szef MFW Rodrigo Rato skazany na 4,5 roku więzienia

  Na 4,5 lata więzienia skazał w czwartek sąd w Madrycie byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Rodrigo Rato za sprzeniewierzenie funduszy hiszpańskiej grupy bankowej Bankia za pomocą służbowych kart kredytowych. Oprócz niego skazano 65 osób.
 • Hipoteki: Czas szykować się na wyższe raty

  Hipoteki: Czas szykować się na wyższe raty

  Jeśli oprocentowanie kredytów hipotecznych będzie oparte na stopie NBP lub kredyty będą oprocentowane według stałej stopy to mogą one okazać się droższe dla klientów banków - oceniają eksperci. Dodają, że spłacający kredyty w złotych i tak powinni przygotować się, że za rok-dwa ich raty wzrosną na skutek prognozowanych podwyżek stóp procentowych.
 • Tysiącom osób wzrosną raty

  Tysiącom osób wzrosną raty

  29 mln złotych miesięcznie - aż o tyle mogą w tym roku wzrosnąć odsetki od kredytów mieszkaniowych płacone przez posiadaczy złotowych kredytów hipotecznych. Do tego prawie 31 tysięcy osób musi się przygotować na skokowy wzrost rat w związku z ustaniem dopłat do kredytów w ramach programu "Rodzina na Swoim".
 • Opóźnienie w spłacie raty układowej

  Raport bieżący nr 1/2017Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Invico S.A. w Tarnowskich Górach ("Spółka”, ‘Emitent”) informuje, że nastąpiło opóźnienie w spłacie raty układowej w kwocie 108.000 zł przewidzianej na dzień 31 stycznia 2017r. w ramach realizowanego układu z wierzycielami, o którym Emitent informował w raporcie bieżącym nr 13/2016 w dniu 24 czerwca 2016r. przekazanym poprzez Elektroniczną Bazę Informacji (EBI).
 • Za rok kredyty mogą być droższe

  Za rok kredyty mogą być droższe

  Scenariusz wzrostu stóp procentowych staje się coraz bardziej prawdopodobny. Kosmetyczne wzrosty rat kredytobiorcy mogą zauważyć już w 2017 roku, ale na wyraźnie wyższe oprocentowanie lokat bankowych trzeba będzie poczekać dłużej.
 • Spłata kolejnej raty wierzytelności układowych

  Raport bieżący nr 19/2016Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 7/2015 z dnia 18 marca 2015 r. w sprawie rozpoczęcia spłaty wierzycieli układowych, Zarząd Wilbo S.A. ("Spółka”) informuje, iż w dniu 19 grudnia 2016 r. została spłacona czwarta tura wierzytelności dotyczących wierzycieli powyżej 30 tys. PLN. Liczba spłaconych wierzycieli z tej grupy w ramach czwartej raty zawierała 39 pozycji i stanowiła kwotę 455 7
 • Frank znów bardzo drogi, raty kredytów poszły w górę. Ekspert: To nie koniec, może być drożej

  Frank znów bardzo drogi, raty kredytów poszły w górę. Ekspert: To nie koniec, może być drożej

  - W krótszej perspektywie frank może nieco stanieć, ale w najbliższych miesiącach musimy się niestety przyzwyczaić do wahań kursu - przewiduje w rozmowie z RMF FM Paweł Majtkowski, główny ekonomista Wolf's Private Equity. Cena franka sięgnęła dziś 4,20 zł - i to nie jest dobra wiadomość dla tysięcy posiadaczy kredytów w tej walucie.
 • Polacy nie chcą się zapożyczać na organizację świąt. Często jednak z opóźnieniem opłacają grudniowe rachunki i raty

  Polacy nie chcą się zapożyczać na organizację świąt. Często jednak z opóźnieniem opłacają grudniowe rachunki i raty

  Boże Narodzenie jest najbardziej lubianym przez Polaków świętem religijnym. Obchodzić je będzie w tym roku 94 proc. z nich. Na organizację świąt planują wydać średnio 820 zł. Zdecydowana większość pokryje wydatki z własnych oszczędności, choć czasem zrobią to kosztem rachunków czy rat kredytów. Jednocześnie tylko 4 proc. Polaków zamierza na wydatki świąteczne zaciągnąć pożyczkę.
 • Raty - ubezpieczeniowe koło ratunkowe

  Raty - ubezpieczeniowe koło ratunkowe

  Od stycznia 2016 roku koszty polis komunikacyjnych wzrosły średnio o 40 proc. Już wielu Polaków odczuło te tendencje rynkowe na własnej skórze. Pustoszące kieszenie kierowców OC staje się szczególnie uciążliwym wydatkiem w okresie przedświątecznym.